Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is anyagias a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is anyagias a barátnőm? Gondoljam még át az eljegyzést?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt Többször is szóba került már közöttünk a házasság.Azt mondta,hogy nagyon szeret engem,de csak akkor jön hozzám,ha közös kasszán leszünk. Ő még tanul,nemsokára végez a főiskolán. Én informatikával foglalkozom ,egész jó a fizum. Arra gondoltam,hogy hamarosan eljegyezném,de aggasztó. Mert ha szeret,akkor mindegy lenne hogy közös kassza vagy sem,de hozzám akarna jönni.

2017. nov. 21. 17:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
52%

Nem, ez pontosan úgy működik, hogy sz.rtok bele a pénzbe. Hogy nem azt számolgatjátok, hogy jajj én 50et raktam a közösbe, ő meg csak 40-et. Hogy nem is számoljátok, hogy mennyit költötök a másikra. A közös ki van fizetve és kész. A saját kis dolgaira meg mindenki költi a saját pénzét. Én nem élnék együtt olyan emberrel, akivel számolgatni kell a pénzt meg mindennek kiszámolni a felét.

Viszont ha én el akarok költeni egy nagyobb összeget valamire amit én akarok, akkor azt nem a párom pénzéből fogom megtenni. Ha a párom akar valami nagyobbat, de én nem engedhetem meg magamnak, akkor nem veszek benne részt. A házasság a KÖZÖS élet vagyonközössége, amibe nem tartoznak bele a saját kis privát kiadásaid. Ehhez a párodnak semmi köze nincsen és oda-vissza.

Mert ez az igazi bizalom. Mikor nem kell ezen meccselni, hogy na mire megy a közös kasszából, hiszen úgy is tudod, hogy a másik is kiveszi a részét. Azt nem tartom bizalomnak (sőt), ahol minden a közösből megy. Mégis mi a legrosszabb, amit a párod tehet? Elszórja az összes pénzeteket? Mert ez baromi valószínűtlen. Viszont ha mindenkinek saját pénze van, amit bármire elkölthet az ég világon, de mégis fizetve van a közös, na az már bizalom és a másik tisztelete. Meg amúgy a francnak sem hiányzik, hogy minden anyagi döntés előtt kupaktanácsot kelljen tartani, meg engedélyt kérni.

Érdekes egyébként, napi szinten hallom, hogy a nagy közös kasszázók panaszkodnak, hogy "jajj az asszony ezt meg az akar venni, meg nyaralni akar" stb. Nálunk soha nem fordult elő 5 év alatt, hogy vitáztunk volna a pénzen, vagy hogy ki mire költ. Szerintem nem véletlen.

2017. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, mi közös kasszán vagyunk, aztán valahogy nálunk sem volt eddig még az elmúlt hét évben egyetlen alkalom sem, hogy pénzen vitáztunk volna, ez nem ezen múlik. Ha valaki panaszkodni akar meg elégedetlenkedni, az bármelyik felállásban tud.


Kérdező, a 11. választ én írtam, és továbbra is tartom a véleményem. Annyit viszont hozzátennék, hogy ha benned felmerül a kérdés, ha bármilyen szinten is bizalmatlan és/vagy bizonytalan vagy, akkor semmi értelme házasodnotok.

2017. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%

"Meg amúgy a francnak sem hiányzik, hogy minden anyagi döntés előtt kupaktanácsot kelljen tartani, meg engedélyt kérni.

Érdekes egyébként, napi szinten hallom, hogy a nagy közös kasszázók panaszkodnak, hogy "jajj az asszony ezt meg az akar venni, meg nyaralni akar" stb. Nálunk soha nem fordult elő 5 év alatt, hogy vitáztunk volna a pénzen, vagy hogy ki mire költ. Szerintem nem véletlen."


Nem kell egymástól engedélyt kérnünk, mindketten megvehetünk bármit amit akarunk. Nálunk sem volt sose vita a közös kasszából, szintén 7 év alatt! Viszont ezzel a módszerrel a decembert Hawaii-on tölthetjük. Kíváncsi lennék, hogyha lenne egyém-tiéd mikor juthatnánk el ilyen helyekre vagy tudna venni egyszerre a férjem Xbox one-t és PlayStation-t!

2017. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
87%

" A házasság a KÖZÖS élet vagyonközössége, amibe nem tartoznak bele a saját kis privát kiadásaid. Ehhez a párodnak semmi köze nincsen és oda-vissza.

Mert ez az igazi bizalom. Mikor nem kell ezen meccselni, hogy na mire megy a közös kasszából"


A bizalom szóval van még mit ismerkedned. Pont az a bizalom, ha közösen bántok a pénzügyekkel, mégsem kell "meccselni", mert megbíztok annyira egymásban, hogy tudjátok, nem fogja a párotok ész nélkül szórni a pénzt.

Ha azért nem kell "meccselni", mert mindent külön számoltok, annak semmi köze a bizalomhoz, nincs mit rábízni a másikra, nincs miben megbízni a másikban.

Én a páromra nem csak a pénzügyeinket, de az életemet is rá merném bízni, mert felelősségteljes, és nem élne vissza a bizalmammal.

2017. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
95%

Valaki tényleg válaszolhatna, hogy mi értelme házasságban a "külön kasszának".

Rakhatod 10 bankszámlára, 9 malacperselybe, bevarrhatod a párnahuzatodba, sőt, tetszőleges testnyílásodba is, de ettől még közös vagyon lesz akkor is, ha a fejed tetejére állsz.


Én nem mennék bele "külön kasszás" házasságba. (Pedig valamivel többet keresek, mint a párom)

1. Baromság, értelmetlen, ilyen "csakazértis megmutatom, hogy tudok a saját pénzemen feszíteni, mint kiskakas a szemétdombon, lololololol" mentalitásnak érzem, szánalmas.

2. Aki bedob egy ilyet, az nincs tisztában vele, mit jelent a házasság, úgy pedig nem írok alá senkivel semmit, ha lövése nincs róla, hogy mi is az.

3. Nem akarok életem végéig dedózni, és olyat játszani mint a koleszos szobatársammal, hogy mindennek felezgetjük az árát. Egy olyan kapcsolat, amiben házasságig jutunk, hadd ne erről szóljon már, hogy fillérezgetünk MINDEN. EGYES. KIADÁST.

4. Ha esetleg gyereket vállalunk, akkor én pusztuljak éhen, amíg a párom vígan éldegél, vagy kapjak tőle fizut? :D


Esetleg azt tartom jó megoldásnak, ha van közös kassza és külön kassza is. Nálunk így működik.

Közös kassza: rezsi, étel-ital, gyógyszerek, tisztálkodószerek, tisztítószerek, bútorok, háztartási gépek, benzin, sport, könyvek, étterem, buli, nasi, hétvégi programok, ajándékok ismerősöknek, nyaralás, megtakarítás, ruhák, stb stb, MINDEN, amihez közünk van kettőnknek.

Külön kassza: egyéb, amit megkívánunk magunknak. Pl én nemrég telefont vettem, párom régóta nem vett semmit, gyűjtöget - épp ezért van ez külön mindkettőnknek, mindkettőnk maga érzi, hogy most költene, vagy spórolna valamire, ezért ezt a kis "hobbi" pénzt külön kezeljük - a közös kasszától mindenképp külön akartuk venni, így könnyebben koordináljuk, hogy mennyit költhetünk ilyesmikre, ne a közösből menjen el a kelleténél több, ha pl új laptopot akarok venni, vagy autót, így könnyebb a korlátok között maradni. Egymástól meg igazából azért van külön, mert fizikailag külön van nálunk, de amúgy volt már, hogy én fizettem valamit a páromnak ebből, vagy ő nekem, szóval ez se szigorúan "enyém" vagy "tiéd".


Mindent felezgetni, vagy mindent külön fizetni számomra ovis szint kb, még első 1-2 randin talán belefér, utána már nem bírnám.

2017. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi is közös kasszán vagyunk összeköltözés óta, szóval 6,5 éve. Soha egyszer nem vitàztunk pénzen. Intelligencia kérdése az egész. A közös kassza nem arról szól, hogy mindenre engedélyt kérsz, hanem megbeszélitek a kiadàsokat. Semmi értelme felezgetni, filléreskedni. Hàzassàgban úgyis közös a vagyon. Vagy ha az egyik kevesebbet keres és nem fér bele neki évente egy nyaralàs, akkor a màsik egyedül megy? Haverral? Ha kifizeti a pàrjànak, màris nem külön kassza. Ugyanez igaz arra is, ha egyikük elveszti a munkàjàt. Hagyod éhen halni vagy fizetsz a màsik helyett is? Ez így nem külön kassza, csak bohóckodàs.

De persze mindenki úgy él ahogy jó neki. :) Nàlunk fel sem merült a különcködés. 7,5 éve semmi gondunk nincs , még együttélés előtt sem vitàztunk soha ilyeneken. Teljesen természetes, hogy egyben kezelünk minden bevételt.

2017. nov. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
91%
18# a kèrdező akarja eljegyezni....Èn sem mennèk hozzà senkihez, aki külön kasszàt akar. Ha a kèrdezőt zavarja hogy a baràtnője nem dolgozik akkor ne vegye el mèg. Ennyi.
2017. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
24%

Láthatod, hogy a közös kasszát meg a közös vagyont erőltető válaszadók többsége nő :D Én biztosan nem venném el a helyedben úgy, hogy egy napot nem dolgozott eddigi élete során, de már feltételeket szab, hogy legyen közös minden. Először álljon a saját lábára, keressen pénzt, mert az nem megy, hogy te mindent beleadsz, ő meg semmit. Ha nem felel meg, akkor keressen magának egy két lábon járó pénztárcát, te meg egy olyan nőt, aki nem a jó fizetésedért szeret.


Egyébként tény, hogy a házasság vagyonközösség, de hány olyan kérdés is volt többek között itt gyakorin, hogy az egyik fél lenyúlt mindent a közös számláról és jajj most mit lehet csinálni? :D De önző és erőszakos nők mindig lesznek, csak a sok papucsot sajnálom, aki képes elvenni egy ilyen követelőző boszorkányt.

2017. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
64%
Aha, Csabikám, akkor mi nyilván leszbikusok lehetünk, ha a közös kasszán alapuló kapcsolat csak a nőknek felel meg. Okos vagy.
2017. nov. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Visszaolvastam, sokan nyomatják azt hogy a költségek közösek, a kassza külön. Mert ha ki van fizetve a rezsi, kaja, akkor lényegében ki-ki arra költi, amire akarja.

Ez rendben is van, de mi van, ha van egy közös cél? Pl. nincs lakás. Önerőre kell félretenni. Ilyenkor?

2017. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!