Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is anyagias a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is anyagias a barátnőm? Gondoljam még át az eljegyzést?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt Többször is szóba került már közöttünk a házasság.Azt mondta,hogy nagyon szeret engem,de csak akkor jön hozzám,ha közös kasszán leszünk. Ő még tanul,nemsokára végez a főiskolán. Én informatikával foglalkozom ,egész jó a fizum. Arra gondoltam,hogy hamarosan eljegyezném,de aggasztó. Mert ha szeret,akkor mindegy lenne hogy közös kassza vagy sem,de hozzám akarna jönni.

2017. nov. 21. 17:28
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a csaj keres 200 nettót (mondjuk most végzett az egyetemen). A pasi keres 500 nettót (pár éve mérnök egy multinál).

Önerőre gyűjtenek, lakásra. Akkor a csaj be tud tenni ebből 50 ezret, a pasi be tudna tenni 250 ezret, de ő is csak 50 ezret tesz be, mert az önerőre gyűjtés is egy kvázi "közös" (50-50%-ban összedobandó) költség.

A büdös életben nem jutnak egyről a kettőre.

2017. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
8%
csak azon múlik hogy mennyire szeret költeni a hölgy. Bár valszeg eléggé, ha ilyesmit kér.
2017. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Szerintem, csak azért mert közös kasszát akar nem. Ha van más jele is ennek, akkor lehet.


Én sem tudnám közös kassza nélkül elképzelni a házasságom és a férjem sem. A céljaink közösek és sokkal előbb elérjük őket együtt. A felezgetésre szánt időt, inkább arra szánjuk, hogy írjuk a költésünket és nem veszünk meg fölösleges dolgokat. Soha nem volt vita köztünk a pénzen. Mondjuk ehhez az is kell, hogy két hasonló beállítottságú ember éljen együtt.

2017. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön kasszán vagyunka minek egy oka van: amikor közös kasszán voltunk bőven előfordult hogy nem volt pénz a számlán. El lett költve, nem általam. Elég kellemetlen amikor fizetnél és nincs miből. Ekkor leváltam erről a dologról. Ez lb annyit jelent most gyakorlatban, hogy 1-2 kiadástól eltekintve a feleségem zsebpénze a fizetése. Pedig nem annyira keves az. A rezsit és minden komolyabb kiadást én fizetek. Azért tudom hogy ez jo döntés volt, mert igy is előfordul, hogy elfogy a pénze. Nekem általában mindig van tartalékom. Tehát aki nem tud jól pénzzel bánni azzal szerintem nem szabad közösködni.
2017. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Ebben igazad van, de így nem is tanulja meg soha. Lényegében nem kell a költekezéseiért felelősséget vállalnia, mert ott vagy Te a háttérben.
2017. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
35ös: akkor sem tanulná meg ha nem lennék ott. Illetve mivel ott vagyok nem kell megtanulnia. Viszont nem leszünk közös kasszán annak ellenére hogy ez sokak szerint elvárás...
2017. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

34, köszi, hogy leírtad, így érthető a dolog. Velem mondjuk valószínűleg a barátom nem húzott volna le öt évet, ha nem tudnék a pénzzel bánni, sőt, feltehetőleg felet sem...

Egyébként nincs is rá mód, hogy a párodat megtanítsd a pénzzel való bánásra?

2017. nov. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy nem ma kezdtünk együttélni.:) Sokféle dologgal próbálkoztam mindhiába. Nyilván ha nem lennék mellette, akkor kényszerűségből megtanulná, hogyan kell gazdálkodni, de nekem nem sikerült:)
2017. nov. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
83%
Te nem vagy anyagias ???? Sajnálnád rá a pénzed ?? Szerintem egy férfi-csaladfenntartó elsosorban a családjáért dolgozik !!!! Es szerintem ezt a csajod ugyanigy gondolja... ha mar te tobbet tudsz keresni, akkor ne legy sóher .... persze nem azt mondom , hogy mindenfele hulyesegre szorja el a penzed...
2017. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
34-es, ez nalunk is így van 😊 Bar azert en minden penzem szinte kajákra koltom nekunk. 😁 szoval, igyekszem így belefizetni , ha mar nem enged lakasba fizetni, stb.
2017. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!