Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek kinek van igaza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A barátnőm azt mondta, ha házassági szerződést szeretnék kötni, akkor inkább meg se kérjem a kezét. Szerinte rossz úgy indítani egy házasságot, hogy nem bízok benne és nálam benne van a pakliban a válás.


Szerintem meg bármennyire is szeretnék vele együttmaradni, nyilván, a házasságok fele válással végződik, hiába gondolja úgy mindenki, hogy együtt maradnak


2018. febr. 3. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Neked van igazad, és fogja fel, hogy ez egy olyan világ, ahol bármikor szétmehet egy házasság, és ha ő nem tesz bele anyagilag semmit a kapcsolatba, akkor ne is várjon semmit.


Ennyi erővel te is mondhatod most, ha szeret, akkor a vagyonod nélkül is szeret. Hiszen most okkal gondolhatod róla, hogy mármost gondol a jövőjére, hogy a jövőbeni fele vagyonotokat megkaphassa.



Nem az 1800-as éveket írjuk, hogy vagyunk mi ketten, meg a kis házunk, a szekérrel meg a jószágokkal és biztosan együtt éljük le az életünket.


Ne hagyd behúzni magad a csőbe. A dolgok elromlanak, és nagyon helyes már most bebiztosítani ami a tied, azt addig osztod meg vele amíg rendben megvagytok egymással.


Ha hiszti királynő ennek ellenére, akkor keressen mást.

2018. febr. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És mit vennél bele ebbe a szerződésbe?
2018. febr. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Bírom, hogy olyan sokan megsértődnek ezen, mert "nem bíznak bennük", de abba nem gondolnak bele, hogy fordítva is igaz: ha olyan nagy lenne a szerelem, nem kéne felháborodni egy papír aláírásán, ami úgyse lép érvénybe, ha nem lesz válás...


Neked van igazad. Ahogy kérte, ne is kérd meg a kezét, mert te csak nyerhetsz a dologgal, ha nem veszed el. Ő lesz az, aki jön majd ebbe a kategóriába sírni, hogy X éve együtt van a "szemét pasijával", aki nem képes eljegyezni/elvenni. :D

2018. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ő nem dolgozik vagy te pl. 5x annyit keresel, jogos a házassági szerződés, kb. egyenlő kereset esetén felesleges.


Amúgy ha a párom szeretne szerződést, szemrebbenés nélkül aláírnám, mi van abban? Ha már válni kell, akkor legalább a vagyonnal nem kell szórakozni.


28n

2018. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van miért írni, akkor miért ne. Mondom ezt nőként. Annak viszont nincs értelme, hogy két nulláról induló ember, közel azonos fizetéssel ilyet írjon, mert arra ott a törvényi rendelkezés. A házasság szerzett vagyok, illetve örökség meg úgyis különvagyonnak minősül. Ha az egyik fél gazdag, a másik csóró, akkor érdemes lehet szerződést kötni.
2018. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én erre azt mondanám, hogy más a házasságról alkotott fogalmunk. Neked a házasság egy szerződés, ami akár bizonyos körülmények között "lejárhat", nekem meg a házasság egy életszövetség. Szerintem ne házasodjatok addig, amíg ezt az alapvető fogalmi különbséget nem tisztáztátok, mert nem lenne korrekt egymással szemben.
2018. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez mind nagyon szépen hangzik, de az ember RENGETEGET változik mondjuk a huszas évei elejétől a huszas évei végéig is akár (én magamon is látom ezt). Nem rosszabb lesz, vagy jobb lesz, hanem MÁS lesz.

Ha szövetség, ha nem.

Ez nagyon szép szó, de mondjuk látom anyámékon. Na hát, övékére mondja minden ismerős, hogy szövetség, de én látom, hogy anyu életre szóló kompromisszumot kötött, ami a szerelemtől elborulva még akár bele is fért volna, de most sokszor van miatta a depi határán.

Én TUDOM ,hogy ha lenne egy lakása, már tiplizett volna.

2018. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, ez mind szép és jó... A házasság nem egy rózsaszín tündérmese, hanem feladat, kihívás és munka. Igen, változik a másik, én is változom, minden változik. Az életszövetség szót nem ilyen nyersen és ridegen értettem, hanem úgy, hogy minden változás ellenére a két fél igazából egy közösség marad. Ez magától nem valósul meg, ezen dolgozni kell.
2018. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!