Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Távkapcsolatban 6 hónap után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban 6 hónap után korai az eljegyzés?

Figyelt kérdés
Aki távkapcsolatban élt együttélés vagy házasság előtt, mennyi idő után költöztetek vagy házasodtatok össze? 2-3 hetente találkozunk, de szeretném megkérni a barátnőm, kezét, csak bizonytalan vagyok, hogy nem fogja-e korainak tartani. Mindketten felnőttek vagyunk. Az összeköltözéshez nagyon sok mindent fel kellene adnunk, de én biztos vagyok benne, hogy ő az igazi és úgy érzem, hogy ő is biztos ebben.
2010. jún. 6. 21:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
jajj előző vagyok,s elfelejtettem azt hogy:én teljesen komolyan vennék egy ilyen eljegyzést,mivel gondolom elég komoly kapcsolatban vagytok ahhoz hogy ezt komolyan kezelje ő is.mellesleg én nagyon örülnék a helyében:) mert tudnám,hogy biztosan engem akar a párom,számíthatok rá..
2010. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Csak akkor érdemes szerintem megkérned a kezét,ha biztos vagy benne,hogy a válasz: Igen lesz! Annál szomorúbb és kínosabb nincs,mikor a menyasszony jelölt gondolkodási időt kér vagy bizonytalanságból nemet mondd és pl. pár hónap múlva a férfi újra felteheti a kérdést,ami már nem fog úgy csengeni,mint az az egyetlen és megismételhetetlen mondat és pillanat!

A másik,hogy távkapcsolatban minden időt meg kell felezni.6 hónapja vagytok együtt,vagyis olyan,mintha 3 hónapja lennétek mindennap.Ez nem sok.

Azt írod 2-3 hetente találkoztok,az kb. havi 2 alkalom vagyis összesen 12-szer láttátok egymást. Ez még szexben is kevés.

2010. jún. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
ha mindketten őszinték vagytok egymással, akkor nem korai, de puhatold ki nála, hogy mennyire tartja komolynak a kapcsolatotokat.
2010. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve ismertük egymást (ebből az 1,5 év egymáshoz közeli városban, majd 3,5 év ingadozás következett), amikor sikerült összeköltöznunk. Az eljegyzés több, mint 6,5 évre történt, az esküvő meg majdnem 8 évre (idén leszünk 9 éve együtt és még nincs meg az 1 éves házassági évfordulónk).

Anno sokan kérdezték tőlünk (5 év körül), hogy mikor lesz már eljegyzés, esküvő. Erre mindig azt feleltem, hogy hova? Hisz még együtt sem lakunk, sőt még egy városban sem - ezek után már senki nem "zaklatott".

Nem bánom, hogy összeköltözéskor nem történt meg a lánykérés, mert az együttélés folyamán elöjöttek olyan tulajdonságaink, melyeket egyáltalán nem ismertünk a másikban és változtatnunk, igazodnunk kellett a egymáshoz.

Szerintem előbb költözzetek össze, csiszalódjatok kicsit egymáshoz és ha ezek után is minden rendben köztetek, akkor jöhet az eljegyzés az esküvő.

Azt viszont meg kell említenem, hogy van olyan ismerősöm, akik a megismerkedésük után 1 évre összeházasodtak és már baba is van (és még csak most lesznek 3 éve együtt) - és nagyon jól megvannak. Mondjuk már a legelején összeköltöztek.

2010. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Úgy esélyét sem látjátok, hogy előbb eljegyzés, aztán összeköltözés? Csak mert többsedszer írom, hogy nem szeretnénk eljegyzés nélkül összeköltözni, de mintha meg sem hallanátok.Ennyire esélytelen lenne úgy?
2010. jún. 7. 18:18
 26/34 anonim ***** válasza:

Hát korai de ha már téleg nem gyerekek vagytok akkor mért ne?

Én is igent mondanék a barátomnak ha megkérne mi is távkapcsba vagyunk.

Ez még semmire nem kötelezz.

2010. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

De, azért kötelez. Az eljegyzés, ha nem is házasság, azért már majdnem...mindketten úgy gondoljuk, hogy akkor van értelme az eljegyzésnek, ha abból pár éven belül házasság lesz elvileg. Persze, lehet hogy nem, meg fel lehet bontani, nincs semmi következménye, de azért lelkileg mégiscsak több, mint egy szakítás.

Próbálom kipuhatolni, hogy ő vajon hogy reagálna, de legszívesebben már most feleségül venném....:), de azért türelmes leszek.

2010. jún. 8. 21:11
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld/csináljátok úgy, ahogy nektek jó! Ha te úgy érzed, h el akarod jegyezni, akkor tedd azt! :)

Ha véletlenül nem úgy jön össze a dolog, azt még mindig fel lehet bontani (de kívánom, hogy ne így legyen)...

Sok sikert és boldogságot a jövőre nézve! :)

21/L

2010. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Szerintem is kötelez.Az eljegyzés nem bohóckodás.Épp ezért nem tudnám nyugodt szívvel azt mondani a páromnak,hogy hozzámegyek,vele élem le az életem,ha egy napot sem laktam még vele együtt.A havi 1-2 randiból az ember a másiknak csak a jó oldalát látja,de összeköltözésnél eljönnek a hétköznapok,"a koszos zoknik,a horkolás,a nem szeretek mosogatni,utálom a főztöd,már megint a számítógépen lógsz" tulajdonságok.Ha ezekkel együtt is azt merem mondani,hogy nekem ez a férfi kell,akkor boldogan ugrok a nyakába és sírok az örömtől,hogy engem választott menyasszonyának.
2010. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Szerintem gondold át a dolgot még.Nekem nagyon sokáig volt távkapcsolatom (több is).Azt gondoltam hogy nagyon ismerem ,aztán amikor több időt töltöttünk együtt akkor kiderült mégsem ismerjük a másikat annyira.Fél év távkapcsolatban nagyon kevés,de ha te úgy érzed kérd meg a kezét nyugodtan.A mostani párommal szinte minden nap találkozunk és legalább egy év kelett így hogy teljesen kiismerjem minden kis "hülyeségét" és ő az enyémeket.Fél év után én is azt gondoltam mindent tudok róla de nem így volt.
2010. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!