Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzési gyűrűt melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzési gyűrűt melyik kézre kell húzni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 11. 20:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok amikor a barátom megkéri a kezem akkor melyik kezére kell hogy húzza a gyűrűt csak annyit tudok hogy a gyűrűs ujjra kell de hogy melyik kézre azt nem tudom
2019. febr. 11. 20:30
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Leginkább ahogy nektek kényelmes. Nekünk esküvő előtt és után is jobb kézen volt. Másoknál esküvő előtt jobb kézen van, és utána a balon (szerintem Mo.-n ez a legelterjedtebb), de pl. katolikusoknál azt hiszem előtte van balon, és utána jobbon.
2019. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Katolikusoknál is elotte bal, utana jobb ;)
2019. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekunk az ekszeruzletben ugy magyaraztak, hogy jobb kezre kerul a jegygyuru, a karikagyuru pedig a bal kezre, mert az kozelebb van a szivhez. A jegyesseg alatt a jegygyuru lehet a jobb kez 3. vagy 4. ujjan /nekem a kozepson van, mert a gyurusujjamon minden gyuru ferden all/, de elore kell eldonteni, melyiken szeretnenk hordani, mertnem egy meret. Valamint eskuvo utan van aki a bal kez gyurusujjan hordja egyszerre mindket gyurut.
2019. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy esküvő előtt a bal kézen, utána a jobbon. Viszont nekem van egy kis "problémám" (nevezzük így) a bal kezemmel, és félő, hogy elhagynám, ezért menyasszonyként is a jobbon hordom.

A válaszokból is láthatod, hogy megoszlanak a vélemények, ki így szokta, ki úgy.

2019. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában szokás a szív oldalán - bal oldalon - hordani a karikagyűrűt. Magyarországon hivatalosan a bal kézen hordjuk esküvőig, majd ott átkerül a jobb kézre. Amúgy ma sokan eljegyzési gyűrűvel (köves) kérik meg a barátnőjüket, ami a bal kézre kerül, majd a karikagyűrűt együtt veszik meg, és csak az esküvőn húzzák fel (ahol van külön eljegyzési party, ott a bal kézre).
2019. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a balon, a karikagyűrű pedig a jobbon. Amerikában a balon van mindkettő. A nők gyakran ugyanarra az ujjra húzzák az eljegyzési gyűrűt és a karikagyűrűt is.
2019. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ékszerüzletben mondták, hogy mindamellett, hogy kinek hol kényelmes, esküvő előtt a gyűrűhúzáskor bal kézre, esküvő után pedig a jegygyűrű a jobbra karika a balra. De nagyon sokan tartják a magyar hagyományt, és karikagyűrűvel kérik meg a párjuk kezét. Akkor ha nincs kísérőgyűrű alapból a balra kerül fel és ott is marad.
2019. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én esküvő előtt is meg után is a balon hordtam/hordom. Így kényelmes.
2019. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!