Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nők, titeket zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, titeket zavarna, ha a vőlegényeitek házassági szerződést akarna kötni veletek?

Figyelt kérdés
Szerintem nem hülyeség a dolog, mert biztonságod ad oda vissza. De biztos van, akinek ez a bizalmatlanság jele.
2019. dec. 1. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem zavar, de én akartam hogy kössünk, mert vagyonosabb voltam.
2019. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan, mindketten csórók vagyunk...
2019. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem zavarna.
2019. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen természetes dolognak gondoltuk mind a ketten, nem volt belőle probléma. Annyira alap dolog, hogy mindenkinek megvan a sajátja amiért ő dolgozott. Nem gondolom se én se a férjem, hogy a valóban közös dolgokat leszámítva bárminek is közös anyagi felelősségnek kellene lennie. Azok a nagyobb dolgok amiket közösen veszünk úgy is közös tulajdonként vannak papírozva. Amit meg saját pénzből veszünk saját magunknak annak miért kellene közös tulajdonnak lennie? Például egy olyan vállalkozásnak amibe csak a párom rakott nagyobb pénzt és energiát. Hiába vagyunk egy pár, attól ez még csak az ő érdeme és maradjon is az. Ami az én részem benne az szintén papírozva van.

De egyébként valamilyen szinten feleslegesnek is gondolom ha mondjuk mind a két fél hasonlóan keres és ez mondjuk alacsonyabb összeg. Tehát mondjuk ha mindkét fél kap egy átlag 200 ezres fizetést ott szerintem nincs miről beszélni meg papírozni. Nyilván ott is lehet olyan, hogy az egyik fél elherdálja a pénzét és csak a másikéból származik megtakarítás de akinek van egy kis esze az össze sem házasodik ilyen emberrel.

Én úgy gondolom, hogy ez csak annál a bizalmatlanság jele akinek valóban van nem kevés anyagi megfontolása a házasság mögött. Szerintem azért az értelmesebb embereknek természetes, hogy nem viszem el azt a pénzt váláskor amiért a párom gürcöl.

2019. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Azt azért be kell venni, hogy hogyan lesz kompenzálva az a fél, aki évekre elesik a karriertől és saját keresettől a közös gyermek gondozása miatt. Illetve akkor aztán nincs olyan, hogy a többet dolgozó és kereső kevesebb házimunkát végez, ha magának kaparja csak a gesztenyét.

Házasság előtti vagyon úgyis magánvagyon.

Igazából a hitelfelvétel ami fontos lehet, mert ezzel nagyon meg lehet szivatni a házastársat egy válás során.

2019. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
#5 És itt jön képbe a felelős gyerekvállalás ami tudom, hogy sokaknak ismeretlen. Ha se kutyám se macskám egyedül akkor nem vállalok gyereket például. Hogyha az a 2-3 év amíg otthon vagyok a gyerekkel engem lenulláz anyagilag akkor bele sem kell menni a gyerekvállalásba mert sosem lehet tudni, hogy mikor maradok egyedül.
2019. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy miket lehet. Mármint alapból nekem van lakásom meg pénzem, arról nem kell írni, hisz házasság előtti, nem?

De akkor miket kell belevenni? Hogy ami az én számlámra jön pénz, az az enyém, ami neki, az az övé? Vagy ha veszek egy laptopot magamnak a saját keresetemből, akkor kérjek névre szóló számlát?

2019. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

7-es, amit házasság alatt szereznek, az felesben az övék. Ezt egy szerződés nem írhatja felül.

Vagyis mindegy, kinek, mennyi pénz jön a számlájára vagy hogy kinek a nevére szól a laptop számlája.

2019. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
De akkor mi értelme a szerződésnek? Amit előtte szereznek, az meg különvagyon.
2019. dec. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
A szerződésnek csak ott van értelme, ahol mondjuk van egy vállalkozás. Egyébként nem sok.
2019. dec. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!