Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nők, titeket zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, titeket zavarna, ha a vőlegényeitek házassági szerződést akarna kötni veletek?

Figyelt kérdés
Szerintem nem hülyeség a dolog, mert biztonságod ad oda vissza. De biztos van, akinek ez a bizalmatlanság jele.
2019. dec. 1. 21:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Régebben mondogatta a férjem, hogy ő csak szerződéssel házasodna, ami nekem nem tetszett (bár belementem volna) mert a keresetünk is kb azonos, meg szerintem el tudjuk mi rendezni a saját dolgainkat sárdobálás nélkül válás esetén is. Végül nem írtunk, mert úgy döntött, hogy igazából tényleg nem adtunk okot rá egymásnak.
2019. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem zavar. Mondtam is a férjemnek a házasságkötésünk előtt, hogyha szeretne, csináljunk szerződést, mivel ő sokkal jobb anyagi helyzetben van mint én. Elutasította.
2019. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
18%

7-8-9#

A szerződésbe a házasság előtti vagyont bele kell írni. Nyilván.

Mert ha házasságban eladják a felek az eltérő értékű ingatlanaikat, hogy vegyenek egy közös nagyobbat, az eladásból befolyt összeg közös.

Később viszont a szerződéssel tudják igazolni, hogy ki mennyi százalékban járult hozzá a közös ház vásárlásába, pedig az, 50/50% ban van a tulajdoni hányadra íratva, valójában meg lehet, hogy anyagilag 20/80%-ban tették bele a pénzüket.

Érdemes mindent beleírni a szerződésbe, amit fontosnak tartunk.

2019. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

Ez, hogy biztonságot ad "oda-vissza", ez azért így nem igaz szerintem. Nem tudom, miért mondják ezt.

Biztonságot ad a vagyonosabbnak. Aki meztelen fenékkel megy bele a házasságba, annak semmi biztonságot nem ad, legalább nem hülyítse a másik fél ezzel.

2019. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
13-as, azt hittem, az szerződés nélkül is különvagyon, tehát mindenkinél az az alap, mint mondjuk az öröklési sorrend.
2019. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Külön vagyon helyébe lépő vagyon szintén külön vagyon, nem igaz, hogy ha eladják a korábbi ingatlanjaikat, a pénz közös, nem, az ugyanúgy külön vagyon. Az új ingatlan vásárlásakor jegyezhetik be a tulajdonjogot a belefizetett összeg értékében. Ugyanígy az örökölt vagyontárgyak, ha valaki már eleve a házasság fennállása alatt örököl egy lakást, és eladja, szintén a házasság fennállása alatt, az a pénz csak az övé lesz.
2019. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Engem zavart volna. Nekem az egész azt sugallja, hogy aki szerződést írat, az nem örökre tervezi a házasságot, hanem csak egy időre. Mert már előtte azon agyal, hogy mi lesz a válás után. Találja már ki, hogy valóban el akar-e köteleződni. És hogy mi a fontosabb: én vagy a pénz.

Nálunk ilyen szóba se került: a kezdetektől közös kasszán vagyunk.

2019. dec. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!