Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te megsértődnél, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te megsértődnél, ha egy ismerős nem hívna meg az esküvőjére?

Figyelt kérdés

A párommal gondolkodunk a szűkkörű esküvőn, csak szülők, testvérek, meg 1-2 közeli rokon még. Ebbe az is beletartozik, hogy több olyan rokont, ismerőst sem hívnánk meg, aki évekkel ezelőtt (átlagban 4-6 éve) meghívott a saját esküvőjére. De akkor még jobban tartottuk a kapcsolatot, azóta mi másik városba költöztünk, és bár nem lakunk messze, nem igazán tartjuk a kapcsolatot, max a szüleink. Pl unokatestvérek vagy keresztszülők, akik a szüleinkkel még rendszeresen találkoznak, de minket évente egyszer nem keresnek. Ha összefutunk velük, követelőznek, hogy mi miért nem keressük őket, de valójában ők sem keresnek. Én meg úgy vagyok vele, hogy minek hívjak el ilyen 6-8 fős családokat az esküvőmre kb. fejenként 10-15 ezres költségért...

Inkább a nászútra akarunk költeni.

Önzőség ez a részemről, és szerintetek sokan meg fognak sértődni? Te megsértődnél, ha ritkán látott rokonok nem hívnának meg az esküvőjükre? Rákérdeznél, miért nem hívott meg? Rosszallnád a döntését?


2019. dec. 11. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Én nem, örülnék, hogy megspóroltam a nászajándékot. De ez én vagyok.
2019. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Részben jobbmódú rokonokról van szó, így nekik nem hiszem, hogy a spórolás lenne az első.

Csak azt nem értem, hogy a szülők szerint illene ezeket a rokonokat visszahívni, mert ők is meghívtak. De akkor még tartottuk a kapcsolatot, most meg már nem annyira.

2019. dec. 11. 22:07
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem
2019. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok csóró, de akkor se hoanyzik 50ezreket elajándékozgatni.

De mondom, ez én vagyok.

Nalunk is csak a szulok, nagyszülők, meg az egyik szülő testvére es csaladja volt meghivva, mert velük voltunk úgy.

Apám testverei közül senki, meg a mamám 7 testvére kozul 2nek a csaladja, a tobbiek barátok.

Mivel mi fizettuk a lakodalmat, nem szólhatott bele senki. És mivel nem tartjuk a kapcsolatot, nem erdekel, mit szoltak.

Ha a szuleidnek vannak fenntarzásai, mondják, hogy szűk körű lesz, azan kész.

Aki megsértődik, hagyjátok nekik.

Ha mindenkit meghivtunk volna, 250en lettunk volna, muszáj volt

2019. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen totál tök hidegen hagy bárkinek is az esküvője.
2019. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nálunk csak 12-en lennénk. Ha mindenkit meghívnánk, akkor 40-50, szóval az sem annyira vészes, csak feleslegesnek érzem a bájolgást olyan emberekkel, akikkel kb csak temetésen találkozunk, egyébként nem keresnek.
2019. dec. 11. 22:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadnám, nem sértődnék meg rajta.

Viszont jelzésnek tekinteném, hogy velem nem nagyon akarja az illető tartani a rokonságot.


Az anyagi részét illetően egyébként teljes tévedésben vagy, csak úgy mondom: a vendégek nászajándéka legalább annyi szokott lenni, mint amennyibe a fogyasztásuk kerül. Ha menyasszonytánc is van, akkor kb. minden költség visszajön.

2019. dec. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg, ha a pár csak szűk családot akar, szíve-joguk hozzá. Maximálisan tiszteletbe tartanám.
2019. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg szerintem. Egy gyerekkori barátnőm házasodott tavaly, de csak két tanúval. Utána elmentek ebédelni. Nem haragudtam meg rá, nekik ilyen esküvő volt megfelelő.
2019. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg
2019. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!