Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos a felháborodásom,hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom,hogy nem vihetem a párom az esküvőre?

Figyelt kérdés

Az ara a nőverem gyerekkori barátnője.

Mondhatni az én barátnőm is, részt veszek a lánybúcsún és az esküvőn is.

A párom viszont nem vihetem.

Azt mondta,hogy a nővérem se vihetné csak mivel az Ő párja a férj haverja így meghívtál külön Őt is.

A nővérem nem is tartja indokoltnak,hogy jönnöm a párom, mondván friss kapcsolat (több mint egy éve tart)


2022. máj. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
71%

Esküvőre alapból partnerrel / családdal hívjuk a vendégeket. Nincs olyan, hogy te egyedül gyere. Ez parasztság az ifjú pár részéről.

Én nem is mennék. Mondom ezt úgy, hogy a héten lesz az esküvőnk. Lesz olyan vendég - unokanővérem lányának a barátja - akit soha életemben nem láttam, de a meghívás unokanővérem és családja részére szólt, tehát ebbe belefér az ő veje is természetesen.

Sőt, a vőlegény tanújának a barátnőjét sem láttuk még soha. Természetesen ott fog ülni a tanú mellett a főasztalnál.

2022. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
66%
#30 azok köz tartoztam, akik szerint belefér az, ha nincs meghívva a pár, de a saját helyzetemben meg elképzelhetetlennek tartanám. Van egy barátnőm egyetemről, egymás párjával sosem találkoztunk. Viszont sokat mesélt róla, amiatt ne látnám szívesen, mert még nem találkoztunk, közben meg boldoggá teszi a barátnőmet? Legalább ott megismernénk egymást.
2022. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
59%

#32 Igen, de ez a TE döntésed. Vagyis a tiéd meg a vőlegényé. A te esküvőd, a te szabályaid, ezzel nincsen semmi probléma. Csak fordítva nem működik ez a dolog a társfüggők szemében, mert akkor mindjárt jön a "hibbant menyaszörny" meg "parasztság az ifjú pár részéről", csak mert van pofájuk a saját esküvőjükről dönteni, meg azoknak meghívót adni, akiket tényleg ott szeretnének látni.

Tényleg sajnálatos, hogy egyesek annyira féltékenyek a párjukra, hogy egy napot nem bírnak ki nélküle, inkább el sem mennek az esküvőre, nehogy szem elől tévesszék :D

2022. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem társfüggés, hanem illem. Esküvőre nem hívunk senkit egyedül. Ha nem fér bele a költségvetésembe, akkor kevesebb embert hívok.

Amúgy ha az ifjú páron kívül nem ismer senkit, ücsörögjön ott egyedül a húslevesével, mert nincs kihez szóljon, ha a többiek pl családosan jönnek? Vagy mindenkit egyesével hívtak? Kérlek, a férjedet és a gyerekeiteket hagyd otthon, csak te gyere, te vagy a barinőm. Na ne már.

2022. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
57%

#34 A kérdésben szó sem volt arról, hogy férjét meg a gyerekeit nem látják szívesen. Ne keverjük már össze a házasságban élő, családos embereket azokkal, akik alig pár hónapos, max. 1 éves járogatás után követelik a meghívót a pasijuknak/csajuknak :D

"Ha nem fér bele a költségvetésembe, akkor kevesebb embert hívok" - pontosan. Ha rá vannak kényszerülve a szelektálásra, akkor szerinted kit logikusabb nem meghívni? Egy olyan embert, akivel tényleg együtt szeretnének ünnepelni, vagy a barát pasiját?

2022. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
55%

1 éves járogatás - a vőlegényemmel 4 hónap után költöztünk össze és 1,5 év után kérte meg a kezem. Én az 1 éves kapcsolatot nem feltétlen nevezném járogatásnak. Lehet az, lehet, hogy nem.


Persze. Lehet hívni vendéget szólóban. De nem fogja magát jól érezni egyedül a társaságban és nem is illik.

"Szeretettel meghívunk Téged és családodat"

Nem Téged.

2022. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
27%

#36 Persze hogy nem nevezed annak, mivel benne élsz egy ilyenben. Neked ez komoly kapcsolat, nekem járogatás - egy gyűrűvel kiegészítve. A te esküvődre azt hívsz, akit akarsz. Ha pedig téged meghívnak a pasid nélkül, akkor jogod van nem elmenni.

Végezetül önmagamat idézve: "Az ilyen emberekhez a kutya nem szól hozzá, ezért elképzelhetetlen számukra a kísérő nélküli meghívás." ;)

2022. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
51%

Illemről gondolom még nem hallottál.

Nekem mindegy, annyi embert hívsz szólóban az esküvődre, ahányat akarsz. Én nem hozok se rokont, se ismerőst ilyen helyzetbe.

2022. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
13%

Látom, még mindig megy a vita.


A kérdés még mindig az, hogy jogos-e. Nem az, hogy kinek mi a véleménye. Márpedig jogos, mert szoktak ilyet csinálni. Nem a kérdező ismerősei találták ki, hanem rendszeres, bevett szokás, még ha sokaknak nem is tetszik.

2022. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként 30-ashoz csatlakoznék. Nem akarom ennyire leszólni az embereket, és tudom, más helyzet, de velünk is volt olyan, hogy családi összejövetel volt, és az unokatesómat kértük, hogy ne hozza a barátnőjét. de akkor már a 3. lánnyal járt kis idő alatt zsinórban, és volt közte átfedés is...
2022. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!