Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos a felháborodásom,hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom,hogy nem vihetem a párom az esküvőre?

Figyelt kérdés

Az ara a nőverem gyerekkori barátnője.

Mondhatni az én barátnőm is, részt veszek a lánybúcsún és az esküvőn is.

A párom viszont nem vihetem.

Azt mondta,hogy a nővérem se vihetné csak mivel az Ő párja a férj haverja így meghívtál külön Őt is.

A nővérem nem is tartja indokoltnak,hogy jönnöm a párom, mondván friss kapcsolat (több mint egy éve tart)


2022. máj. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
80%
Lehet igazad. Felénk akkor mások a bevett szokásokok.
2022. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
24%

"Ez nem társfüggés, hanem illem. "


Értsétek már meg, hogy az illemet nem a szubjektív véleményetek befolyásolja. Én is odaírhatom minden után, hogy az az illem, ami nekem tetszik, de attól még a protokoll nem az.


Tessék, ha nekem nem hisztek:


"„Önt és kedves családját”

A meghívók nagy általánosságban az „Önt és kedves családját” vagy „Téged és kedves családodat” felszólítással készülnek. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy egész családunkat magunkkal kell vinni. Ez a megszólítás általában a házastársunkra, élettársunkra és gyermekünkre vonatkozik. Ha nem élünk tartós párkapcsolatban, akkor semmi esetre sem vonatkozik ez a megszólítás az új kapcsolatunkra, főleg ha őt a jegyes pár nem ismeri.


A másik sarkalatos pont, ha a meghívón csak és kizárólag a mi nevünk van feltüntetve. Ha esetleg már kapcsolattal rendelkezünk, de erről a meghívóink nem tudnak, akkor finoman érdeklődhetünk náluk, hátha csak elfelejtették a +1 főt ráírni. Ám, ha nem így lenne, tartsuk tiszteletben a döntésüket. Baráttal, kollégával vagy bármilyen nem meghívott személlyel érkezni az esküvőre kifejezetten illetlenség."


Forrás: [link]


Görög Ibolya elnöki protokolltanácsadó egy interjúban azt mondja, nem lehet szingliben hívni az embereket, ha házastársuk (!), élettársuk (!) van.


Mondja azt is, hogy nem kell mindenkit meghívni, de persze a sértődésre számítani lehet:


"- Muszáj meghívni azokat, akik minket meghívtak?


- Nem kötelező a visszahívás. Azokat hívják meg a fiatalok, akiket szeretnének.


- De hogyan ne hívjuk meg azokat, akiket nem akarunk, úgy, hogy ne tűnjünk illetlennek?


- Nem kötelező szó szerint mindenkit meghívni. De jó, ha tisztában vannak vele: sértő lehet, ha egy bizonyos körből, például a rokonok közül egyeseket meghívunk, másokat viszont nem."

2022. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
69%

""Ha nem fér bele a költségvetésembe, akkor kevesebb embert hívok" - pontosan. Ha rá vannak kényszerülve a szelektálásra, akkor szerinted kit logikusabb nem meghívni? Egy olyan embert, akivel tényleg együtt szeretnének ünnepelni, vagy a barát pasiját?"


Így van.

2022. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
79%
Ha 15 embert tudok meghívni, nem a Gizike pasijára fogom pazarolni.
2022. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
OK, ti tudjátok. Mindenki úgy szervezi, ahogy érzi. Meg nem győztetek, de természetesen elfogadom, ha más másképp csinálja mint ahogy én.
2022. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
13%

Meg nem győztünk, mert linkeltem egy esküvővel foglalkozó oldalt meg a miniszterelnökök protokolltanácsadóját, aki 40 éve embből él. És továbbra is, "ahogy érzi". Érzelem =/= illem.


Facepalm.

2022. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy megjegyzem, hogy az esküvős topikban minden 2. kérdés erről szól, de akkor sem hiszik el a válaszolók. :D
2022. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
17%
Elolvastam Görög Ibolya előírásait. Ettől függetlenül nem gondolnám megkülönböztetni, hogy valakinek fél éve élettársa van - tehát hozhatja - vagy 1 éves nem együtt élős kapcsolata - nem hozhatja. Partnere. Nálunk mondjuk nem merültek fel a vendéglistánál 2 hetes, gyakran cserélődő partnerek. De nem hinném, hogy pl 1 ilyen esetén azt mondtam volna, az új mucikádat ne hozd.
2022. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nagyon rövidre zárnám.

Ezen logika szerint: Oké, a kérdező (vagy bárki, akit a párja nélkül hívtak meg), ne legyen liba, és ne sértődjön meg ezen.

Viszont: Ha nem megy el az esküvőre, akkor pedig a menyasszony se legyen liba, és ne sértődjön meg ezen.

Ennyi.

2022. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
78%

Görög Ibolya elnöki protokolltanácsadó nyilván az esküvői pénzkéregetős verseket sem találná illendőnek ("Aki nászunkra szép ajándékot adna,

A reánk szánt összeget tegye borítékba: A legtöbbet ezzel segít nekünk, Támogatva induló közös életünk." - meg a hasonló erőltetett lehúzós szövegek), mégis a menyasszonyos csoportokban az összes meghívó amit mutogatnak, ezzel van tele :D Ha ez nem rendkívül kínos az emberek számára, az se legyen már az, amikor a fiatal pár saját maga akarja megszabni, hogy kit látnak szívesen az esküvőjükön, kit nem. Vagy hogy működik? Itt szigorúan illem szerint kell eljárni, ott meg nem?

Tényleg csak az érdekelne, hogy ti a mosdóba ki meritek engedni önállóan a párotokat, vagy oda is szigorúan utána mentek ellenőrizgetni?

2022. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!