Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy győzhetném meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzhetném meg?

Figyelt kérdés
Igaz még nem aktuális de beszéltünk már az esküvőről.Nekik nagyon nagy családjuk van nekünk kevésbé.Semmiképpen sem szeretnék nagyon nagy esküvőt(több száz főset) mert feleslegesnek tartok meghívni olyan "rokonokat" akikkel eddig még szinte nem is találkoztunk.Az nem zavar ha az ő részéről többen jönnek de ne legyen több száz ember.Azt mondja illik meghívni mindenkit.Szerintem nem kell meghívni még a "8. unokatesót" is feltétlenül.(Én vagyok a leendő feleség)
2010. szept. 21. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A rokonokat tényleg illik meghívni.Nehogy nagy családi botrány legyen belőle,és te legyél az első számú közellenség.

Amúgy kb. annyi pénzetek lesz,amennyit belefektetnek a szüleitek.

2010. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném ha mindent a szüleink fizetnének.És a rokonság oké akikre alapból gondol az ember.De olyanokat akiket nem látott már 10 éve(vagy akár én) azokat feleslegesnek tartok meghívni.
2010. szept. 21. 22:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egyetértek Veled... Bár családonként eltérőek szokások, és kérdés, hogy a szüleitek milyen részben állják.
2010. szept. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek. Férjem családjából meghívtunk olyanokat, akiket évek óta nem is látott, mert "így illik". Így sajnos néhány barátot ki kellett húzni a listáról. Aztán az esküvő előtt pár nappal lemondták a kedves rokonok... Szóval felesleges volt az egész felhajtás, sokkal jobb lett volna, ha a barátokat hívjuk.
2010. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem májusban volt az esküvőm.És én 40főt hívtam meg ő pedig 140-et.ennyivel meg lett oldva.Szerintem bízd rá hogy mennyi főt hív meg ha bírja anyagilag.A te részedet meg úgyis te fizeted!
2010. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 30 150 volt a felállás,de ebből csak 9 volt a rokonom,anyámék is benne voltak a 9-be.a többi barátaim,sőt volt olyan közös ismerős akit hozzám írtunk,pedig inkább a férjemé.mi városiak vagyunk,a férjem 150-e 90%-ban falubeli.Ekkora különbségek vannak családonként.
2010. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy volt a férjem rokonsága. Jóval nagyobb,mint az enyém, viszont ebben nem voltak benne 10 éve nem látott rokonok. Mi is feleslegesnek tartottuk, hogy olyanokat hívjunk, akik a férjemet mondjuk 10 évesen látták, rólam meg lehet,hogy nem is tudnak. Az lagzink nem ismerkedős est. Csak olyan rokonok jöhettek szóba, akikkel legalább 2-3 havonta találkozunk,beszélünk!

Az meg,hogy valaki megsértődik, akkor is lesz, ha 300 főt hívsz meg. Igaza volt anyumnak, mindig lesz, aki megsértődik, aki úgy érzi,hogy ott lenne a helye.

2010. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi jövő júliusra tervezzük az esküvőt, nem szeretnénk nagyot (igazából először "szököset" szerettünk volna, de miután mindegyik családban ez lesz az első...:)) kb 50-60 ember lesz, és nálunk is lesz olyan unokatestvér, nagynéni aki nem fog meghívót kapni mert a másfél év alatt mióta együtt vagyunk nem láttuk őket, ill van olyan akit már régebb óta...inkább barátokat hívunk, akikre mindig számíthattunk eddig :) szerintem totál felesleg meghívni azért mert rokon, meg azért mert mi ott voltunk az övékén 28 éve :)
2010. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is meg kell hivni a rokonokat, lehet hogy te úgy érzed minek, de ők meg kiváncsiak rád és csak az alkalmat keresik hogy újra felvehessétek a kapcsolatot. Lehet hogy még jó ismerősök, barátok is lesztek egy közös jó buli után, ki tudja...

Nálunk is úgy van hogy a párom kétszerannyi embert hiv mint én, de nem zavar, a vendégek ajándékot is hoznak, tehát nagyjából visszahozzák az árukat, és 90%-ukat nem is ismerem (vannak pl külföldön élők akik külön ezért jönnek haza) ez meg egy jó alkalom a megismerkedésre amikor amúgy is a legjobb formám fogom hozni a nagy napon :)

Arányok tekintetében nálam 20 fő a család (ebben a mostoha unokatesóim is benne vannak, akik engem is meghivtak és tök jó buli volt az esküvőjük viszont előtte és utána sem beszéltünk soha), páromé meg kb 50 fő. Nekem kb 10 barátom van, ezek közösek is, neki 30, akiket nem is ismerek. De nem baj, hivja, hozza. Ez a kettőnk napja nem csak az enyém, szeretném hogy minél több ember minél jobban érezze magát, attól lesz hangulat végül is. :)

2010. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!