Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a nő nem szeretné az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nő nem szeretné az esküvőt, a férfi megkéri a nő kezét, akkor a nő mit mondjon? Bocs, de nem akarok megházasodni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok az ötletekre, tippekre.

Vagy a nő a férfi kedvéért mondjon igent, és csak maradjon eljegyezve..?


2010. szept. 25. 15:35
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
én felpontoztalak :)
2010. szept. 25. 17:36
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
Én megkérdezném: Miért szeretnéd a házasságot? Biztonságot akarsz? Nem lehetsz biztos semmiben. Ha összeházasodunk, akkor is elhagyhatjuk egymást, csak macerásabb. Vagy a társaid előtt akarsz hőzöngeni velem? Ez nem éri meg. Vagy szeretnél szófogadó, jó feleséget csinálni belőlem? Ez nem fog sikerülni. Jobb lenne csak így szabad akaratunkból együtt lenni, két egyenlő emberként, szerelmesen. A házasság gyakran bizonyol a szerelem temetőjének.
2010. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

hát igen.. nem minden esetben jó a házasság...

sokszor csak a baj van vele, és válás a vége.

2010. szept. 25. 18:35
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
jah, épp úgy, mitn egy együttéléssel. csak ezt felejtitek el, örökké.
2010. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

válásnál meg ilyen-olyan papírt kell intézni, ügyvéd meg sok-sok pénz.meg bíróság..


tényleg.. nem tudom melyik a jobb...

2010. szept. 26. 12:54
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

a válás tényleg macerásabb, mert egy halom papírmunka, bíróságra járás, pénz. ezt láttam, mikor a szüleim váltak. na meg az osztozkodás. hát az elég gusztustalan tud lenni.


persze, ha csak együtt éltek, és utána szétköltöztök, akkor is lehet balhézás.


épp ezért következetesnek kell lenni, és ha vesztek valami új dolgot közösen, akkor érdemes eltenni a számlát, hogy ha neadjisten arra kerülne sor, igazságosan ki tudjátok fizetni egymást, és ne kelljen minden apróságon szenvedni.


intelligens ember meg tud ilyet beszélni. sok olyan, csak együttélő párnál láttam erre szép példát.

2010. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
hát igen..ez vele jár az együttéléssel/házassággal
2010. szept. 26. 15:01
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

az együttélés is bírósággal végződik, ha nem tudnak a közös vagyonról és a gyermek elhelyezéséről/láthatásról megállapodni. Pár napja volt is egy ilyen kérdés itt :( szóval ez NEM A HÁZASSÁGGAL vele járó dolog... ez a TARTÓS párkapcsolattal járHAT együtt, ahol sokáig éltek együtt és vannak közös dolgok és gyerek. A házasság sem kell, hogy bíróságon végződjön, ha meg tudnak egyezni a felek!


Ostobaság a válás maceráit a házassággal azonosítani! :O

2010. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
jólvan... :D értem..
2010. szept. 26. 20:06
 20/28 anonim ***** válasza:
62%
Én igy mentem férjhez. Imádtam a párom, de 2 évig kellett régni a fülem, mire azt mondtam neki, legyen, csak ne piszkálj vele. Hozzámentem. Életem legrosszabb döntése volt. Amit addig szivesen csináltam, kötelezőnek éreztem, csak arért, mert "most már házastársi kötelességem volt" Kötelezőnek érteztem takaritani, szexuális életet élni, gyermeket szülni (őt nevelni viszont már nem) és minden ilyen dolgot. A párom elkényeztetett, mindent megadott nekem, de depressziós lettem. Kértem, hogy váljunk el, de eleinte nem akarta, azt mondta, hogy akkor elhagyom. Szerettem akkor is, eszem ágában sem volt elhagyni, de nem akartam kötelezve érezni magam, hogy szeressem. Én mindezt önként akartam megtenni. Szépen lassan leépült minden. Én nem láttam a depitől, szexuális életünk nem is volt, a lakás egy romhalmaz lett. Mikor végre belátta, hogy ez igy nem jó. Elváltunk. Nem hagytam el, és szépen fokozatosan minden helyreált. Most már érti, hogy ezt nem lett volna szabad. De a nevét az ő büszkesége miatt megtartottam, és soha senkinek nem mondtuk el, hogy elvátunk. (gyermekeink sem tudják. Nem titok, de minek zaklassuk fel őket?) Azóta is boldogan élünk, és nem is gondolok arra, hogy elhagyjam, de most már mindezt önként teszem, és nem egy nyavajás papir miatt, amit ki nem állhatok.
2010. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!