Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a nő nem szeretné az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nő nem szeretné az esküvőt, a férfi megkéri a nő kezét, akkor a nő mit mondjon? Bocs, de nem akarok megházasodni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok az ötletekre, tippekre.

Vagy a nő a férfi kedvéért mondjon igent, és csak maradjon eljegyezve..?


2010. szept. 25. 15:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
(őt nevelni viszont már nem) a félreétések elkerülése végett, a gyermekemnek amit tudtam mindent megadtam, és nem éreztem kötelező dolognak.
2010. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%
elég speciális eset vagy, Utolsó. Azért a legtöbb nő ezt nem így éli meg. A mi életünk SEMMIT nem változott a házassággal, még nem is tudjuk átérezni, hogy mit jelent (1 hónapja házasodtunk össze). De nem romlott el minden varázsütésre, és egyikőnk sem kötelességből csinálja a dolgokat. Itt valami Veled nem volt rendben... az átlag nem így éli meg.
2010. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én ezt annyira nem értem, hogy mostanában egyre többen úgy érzik, hogy a házasság valamiféle birtokviszony. Egyáltalán nem arról szól, hogy ezzel a papírral birtokba veszem a másikat, hanem egyszerűen csak megünnepeltük, hogy szeretjük egymást, és hivatalosan is kimondtuk, hogy együtt akarunk meghalni. Nem tudom, mit láthattál, tapasztalhattál életed során, amitől úgy érezted, a papír kötelez a takarításra, szülésre, stb., de az biztos, hogy ez így nem normális. Persze lehet, hogy ezeket a tüneteket produkálta a tested/lelked válaszul arra, hogy belekényszerítettek egy intézménybe, amit te nem érzel magadénak, nem szeretsz, esetleg elítélsz. Na mind1, nekem nagyon furcsa :)


Ha valaki megkéri a kezem - hogy a kérdésre is válaszoljak - és nem akarok hozzámenni, akkor azt mondanám:

"Nagyon kedves vagy, nagyon szeretlek, de én még túl korainak érzem a házasságot (én most ezt mondanám, mert 21 éves vagyok)"

VAGY

"Nagyon sajnálom, de én még nem vagyok benne teljesen biztos, hogy veled akarom-e leélni az életemet. Hagyj még nekem egy kis időt, hogy eldöntsem, tényleg te vagy-e az igazi."

Hát talán valami ilyesmit mondanék, ha úgy érezném.

2010. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Amit láttam otthon, amire igy reagáltam, és ezt tudta a párom is: Apám verte anyámat, éveken át. Miért? Mert a felesége ott volt. Anyám nem tudott segitséget kérni, mindenhonnan elutasitották (a '80-as években) mert házastársak, és intézzék el egymás között. Közben nem egyszer láttam-hallottam, hogy összeverve, testileg-lelkileg összetörve meghágja anyámat, mert éppen feláll neki. vagy olyan dolgokra kényszeriti, ami embertelen, és gusztustalan. Mindezt azért, mert a felesége. És pont ezért nem avatkozott közbe senki, mert mint mondták "családi ügy". És én nem akarok ilyesfajta családi ügyeket.
2010. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

ez attól is függ (szerintem) hogy az ember hogy nőtt fel pl.. a szüleitől mit látott..

az én szüleim sincsenek összeházasodva, és mégis együtt vannak már 20 éve, és szeretik egymást..



köszönöm a válaszokat..:) .. elég érdekesek..

2010. szept. 27. 14:09
 26/28 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem pont a takaritáson volt a hangsúly. :)) Hanem azon, hogy kötelezőnej éreztem, és igy egyszerüen nem akartam megcsinálni. Nem csak azt, semmi mást sem. (nem lustaságból, ugyanis sem előtte, sem utánna nem voltam elúszva semmivel. :)) Most olvastam visza, hogy mit is irtam pontosan, és kicsit lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.
2010. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

10:58 szörnyű lehetett, sajnálom


de a férfiak jelentős része nem ilyen. és az, hogy kit választasz, az rajtad áll. édesanyád nagy hibát követett el... de ha csak együttéltek volna, akkor is ez lett volna. jom, lehet, hogy akkoriban a családon belüli erőszakra nem figyeltek. de az ma már máshogy műxik

2010. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Igen, az eszemmel tudom. De a házasságon belül egyszerüen úgy éreztem, hogy fenyegetve vagyok. Nem változott semmi, sokan azt sem tudják, hogy elváltunk, de én jobban érzem magam. És nekem ez a lényeg.
2010. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!