Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok, esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok, esküvőre készülők, miért sajnáljátok a pénzt pont a menyasszonyi ruhátokra?

Figyelt kérdés
Több menyasszonyi eladós csoportban is benne vagyok, ott is, illetve az én menyasszonyi ruhám árulásakor is azt tapasztalatom, hogy igen nagy lagzikat terveznek a párok (tehát nem a polgári esküvő+kicsi vacsora megoldásokról beszélek), de a menyasszonyi ruha az pont nagyon olcsón kéne, ráadásul sok menyasszony az édesanyjával fizetteti ki a ruhát(!!??). Többeknél láttam, hogy az sem baj, ha egy múltszázadi, befűzött habostortának öltöznek, átvirít a szoknyájukon a nagy abroncs, lepattognak a gombok stb, meg aliról rendelt, susogós szatyor ruhakölteményekben pompáznak, de legyen 50-80 ezer ft a ruha (nehezen tudom elhinni, hogy egy-két kivételtől eltekintve tényleg ilyen ósdi, ronda ruha tetszen a fiatal nőknek). Pedig egy menyasszonyi ruhabérlés sem ennyi, hanem 250-350.000+ Ft. Már az én időmben is igen borsos áron volt a fotó-videó, a kaja+süti, terembérlés, a dekoros, a torta, a zenekar, a vővély, a szállások, gyűrűk stb, stb.... El sem tudom képzelni, hogy napjainkban, ekkora infláció mellett milyen hatalmas összegekeket fizetnek ki a párok (a szülők??) ezekért a szolgáltatásokért, mégis pont a ruhára sajnálják a pénzt. Nekem nem áll össze ennek a miértje? Igen, nagyon rossz a helyzet az országban, sokan nehezen élnek meg, nincs mindenkinek 300.000-500.000 Ft csak a menyasszonyi ruhára, én ezt teljesen megértem. De akkor miért tartanak ekkora dínom dánomot, ha nincs rá pénzük, a szülőknek kell kipengetni, és miért viselnek inkább egy divatjamúlt/rossz minőségű, szemmel láthatóan silány, olcsó ruhát egy ilyen fontos napon, mikor más dolgokért meg milliókat adnak ki? A rosszindulatú válaszolókat megelőzve, mi évekig takarékoskodtunk az esküvőnkre, mindent magunknak fizettünk, addig nyújtózkodtunk, ameddig a takarónk ért, és eszembe nem jutott volna anyukámmal fizettetni a ruhámat.

2022. okt. 22. 10:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
98%

"fura lenne, hogy felnőtt ember vagyok, mondjuk kb. 20-30 éves, akarok valamit, és még mindig a szüleim fizetik az igényeiket"

Még mindíg nem érted. Vannak szülők akik ezt szánják nászajándéknak. Nem értem mi baj van ezzel.

2022. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert a te szüleid csórók és sajnálják tőled a pénzt, másoknak még lehetnek olyan szülei, akik örömmel beszállnak a költségekbe, mert szeretik a gyereküket, és örömet akarnak neki okozni, ajándéknak szánják.
2022. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Miért kéne kezeltetni magam, mert megragadta a figyelmem egy téma? Elmondtam a véleményem, kíváncsiságból másokat is ugyanerre kértem, kaptam is érdekes válaszokat.


10-es, miből gondolod, hogy nem dolgozom?


12-es, köszönöm a bunkóságod, apám meghalt az esküvőm előtt pár hónappal, anyám pedig nyugdíjas. Tehát igazad van, egy halott és egy nyugdíjas valóban elég csóró. Érdekes módon a férjem családja sem fizetgetett nekünk!! Néhányszor megkérdezték, hogy segíthetnek-e valamiben, és szóljunk, ha be kell szállni valamibe. Mondtuk, hogy nem, mi mindenről gondoskodunk. A férjem is rendezte a maga ruháját, és én is.

2022. okt. 22. 16:04
 14/45 anonim ***** válasza:
92%
Akkor próbálj örülni mások szerencséjének akiknek örömmel fizetnek a szülei. Miért fáj ez neked ennyire? Önzetlenségről hallottál már?
2022. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
15%

Meghalt apád te meg pár nappal később már mulatoztál..


aha higgyük is el, úgy kamu kérdés ahogy van

2022. okt. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként tradicionálisan az esküvőt a feleség szülei fizetik, kb ősidők óta.

Az újkori vadkapitalizmus meg neobolsevizmus hozta el ezt a szokást, hogy a a modernkori rabszolga még az esküvőjét is magának termelje ki. Nyilván a cél minél nagyobb nyomorban tartani az átlagembert, hogy a felső tízezer zavartalanul élvezhesse az uralmát felettünk. Hiszen ha jobban belegondolsz egy 50-60 évesnek már tök fölöesleges a pénz, max orvosnak költ, míg egy huszonévesnek egy vasa sincs, és akkor fizessen ki saját zsebből esküvőre milliókat. Nem véletlen hintette el a gazdag tőkések finanszírozta médiahatalom a fiatalok fejében, hogy akinek a szülei fizetik az esküvőt/kocsit/lakást az milyen ciki. Nyilván, a cél h ne legyen jobb életre lehetőségük. Te és a hozzád hasonlók persze ezt a propagandát benyaljátok.

Másrészt ennek is van egyéb célja, pl. az hogy a mai huszonéves már nem tesz félre mondjuk lakásra mert tök fölösleges. Hiszen 50 évig kéne spórolnia egy garzonra, átlag fizuval. Ezért nyilván a tőkés nagyhatalom kitalált pár pénznyelőgépet, amivel a fiatalokból ki lehet sajtolni a pár milliós megtakarításaikat. Az egyik ilyen az esküvő, a másik az autó (kb 50 éves technológiába, motorizált vas-szekérbe beraknak egy kb 50 USD értékű elektronikát, ebből lesz 14 millió Ft az ára egy átlag kocsinak), a harmadik a mesterségesen elavuló tech cuccok, a negyedik meg persze a greenwashing. Pontosan meg van ez tervezve, és azt is lehet tudni ki áll mögötte, csak hát az emberek bambák, inkább becsukják a szemüket. Ébresztő!

2022. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Dehogy fáj :D Többször írtam is, hogy a kérdésem nem kifejezetten erről szólt volna, de mindenki ebbe kapaszkodik bele. Valaki írta is, hogy a ruha az anya nászajándéka, rendben, oké.

De az alap kérdésembe is azt írtam ki, nekem az a fura, hogy kifizetik az anyukák a ruhát (akkor megy a kínlódás, hogy ilyen meg olyan legyen, de mindenképp olcsó), emellé még naszajándékot adnak a szülők (nyilván pénzt), esetleg még másba is belefizetnek. Megy a többmilliós dínom-dánom, de normális ruhára még így sem telik, azon mindenképpen spórolni kell....

Nekem zavarni kezdte a szemem a sok sz.r minőségű ruha, kaptafára készült tucathacuka, átlátszó bugyogó, igénytelen fűzős hát, összepacsmagolt díszítés, légyszem szerű mellszivacsok, stb. szinte csak ilyeneket lehet kapni itthon. Ja, és előtte évekig nézegettem a kínálatot, mert először használt ruhában gondolkodtam (de csak tervezőktől), úgyhogy láttam rengeteg itthoni horrorisztikus ruhakölteményt.

Viszont minden másra csak úgy repkednek a milliók, aztán csodálkoztok, hogy több, mint fél millió csak a fotó-videó? Meg több millásak helyszínek? A zenekar? Vőfély? Egy torta? Ezeket szó nélkül kifizetitek!! Miért???

Aztán visszanézed magad a méregdrága fotókon, és egy öszebarmolt banyaködmönben állsz egy szál szegetlen fehér tüllel a fejeden. Senki nem szól, hogy nem áll olyan jól, vagy nem illik hozzád, meg kell venni, mert ez az olcsó! Pedig lehet, hogy egy százassal többért már normális anyagokból készült, igényesen megvarrt ruhád lenne.

Valaki írta, hogy nem óbégatna a menyasszonyra, mert csúnya és rossz minőségű a ruhája, igen, nyilván, ilyesmit nem illik. Én is voltam már sok esküvőn életemben, ahogy az embereknél megszokott, csak a menyasszony háta mögött hallottam a megjegyzésket, hogy borzalmas volt a ruha (és nem tőlem származtak)...

15-ös, PÁR HÓNAP, nem tudsz olvasni?? Nem tudom, hogy mit kell mások apjának halálával személyeskedni?

2022. okt. 22. 17:36
 18/45 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező ezen fölösleges ennyit rugózni. A magyar ember híresen igénytelen és ízléstelen, ha öltözködésről van szó.

Ehhez nem kell esküvőkre menni, elég kimenni az utcára, metróra.

Nézd meg: 10-ből 9 nő farmerben, koszos edzőcipőben, full igénytelenül felöltözve, smink nélkül vagy igénytelen sminkben, a körme, bőre, haja ápolatlan...

Menj el Olaszországba, Spanyolországba, akár egy világvégi kisvárosba, hát még a nagyvárosokba, és látni fogod, hogy mekkora különbség! 10-ből 9 nő magassarkúban, ízléses ruhákban, táskával, tökéletes frizurával..


És ha elmész Magyarországon akár egy bulihelyre, ott is látni fogod, hogy sok nő mennyire igénytelenül öltözik fel. Sokan még egy "csinos" öltözékhez is sportcipőt vesznek.. Na de. Zavar ez bárkit is? Nyilván nem. A férfiak nagyrésze így is fel akarja szedni őket, nekik már bármi jó. Hiszen igénytelen magyarokról van szó. Nyilván azonnal megjelenik majd itt is a sok hőzöngő, hogy márpedig egy nő nem attól fog jól kinézni h tűsarkút hord, blabla, önámítás, blabla.


Ez kicsit olyan mint a gasztronómia. Híresen sz . rok a magyar éttermek. Zavar ez bárkit is? A turistát átverik, a magyar meg két pofára tolja be az íz nélküli, zsíros, mócsingos sz . rt. És miért? Mert ez kell a magyar embernek. Legalábbis az átlagnak. Ha megkérdezed pl. a magyarok fele azt fogja mondani h élete legrosszabb pizzáját Olaszországban ette. Nyilván, hiszen a kenyér vastagságú, trappista sajtos-zsíros, édesparadicsomkonzerves, zsírtól csöpögő magyaros sz . r pizzát imdája, hiszen ezen nőtt fel. Pont olyan mint az esküvői ruha.. aki mindig ezt látta esküvőkön, az maga is ezt fogja jónak, "szépnek" találni.

2022. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, most már komolyan kíváncsi vagyok: miért érzed küldetésednek, hogy megmentsd az ország összes menyasszonyát a szöööööörnyűűűűűű olcsó ruháktól? Mert ha valaminek az ára nem fél milliónál kezdődik, akkor az már csak "öszebarmolt banyaködmön" lehet, igaz?

Feltettél egy kérdést, rendben. Többen válaszolták, hogy nem azt tartják fontosnak, amit te, erre te olyan görcsösen bizonygatod, hogy DE, DE, DE, mégis, azértis az a fontos, hogy még a monitorom is megfeszül tőle.

Ne mondd, hogy ez normális hozzáállás...

2022. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
90%
Én még arra lennék kíváncsi hogy mi az a "susogós szatyor ruhaköltemény" 🙂. Gondolkoztam rajta de nem tudom elképzelni. Kérlek linkelj már párat ezekről a ruhákról.
2022. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!