Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok, esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok, esküvőre készülők, miért sajnáljátok a pénzt pont a menyasszonyi ruhátokra?

Figyelt kérdés
Több menyasszonyi eladós csoportban is benne vagyok, ott is, illetve az én menyasszonyi ruhám árulásakor is azt tapasztalatom, hogy igen nagy lagzikat terveznek a párok (tehát nem a polgári esküvő+kicsi vacsora megoldásokról beszélek), de a menyasszonyi ruha az pont nagyon olcsón kéne, ráadásul sok menyasszony az édesanyjával fizetteti ki a ruhát(!!??). Többeknél láttam, hogy az sem baj, ha egy múltszázadi, befűzött habostortának öltöznek, átvirít a szoknyájukon a nagy abroncs, lepattognak a gombok stb, meg aliról rendelt, susogós szatyor ruhakölteményekben pompáznak, de legyen 50-80 ezer ft a ruha (nehezen tudom elhinni, hogy egy-két kivételtől eltekintve tényleg ilyen ósdi, ronda ruha tetszen a fiatal nőknek). Pedig egy menyasszonyi ruhabérlés sem ennyi, hanem 250-350.000+ Ft. Már az én időmben is igen borsos áron volt a fotó-videó, a kaja+süti, terembérlés, a dekoros, a torta, a zenekar, a vővély, a szállások, gyűrűk stb, stb.... El sem tudom képzelni, hogy napjainkban, ekkora infláció mellett milyen hatalmas összegekeket fizetnek ki a párok (a szülők??) ezekért a szolgáltatásokért, mégis pont a ruhára sajnálják a pénzt. Nekem nem áll össze ennek a miértje? Igen, nagyon rossz a helyzet az országban, sokan nehezen élnek meg, nincs mindenkinek 300.000-500.000 Ft csak a menyasszonyi ruhára, én ezt teljesen megértem. De akkor miért tartanak ekkora dínom dánomot, ha nincs rá pénzük, a szülőknek kell kipengetni, és miért viselnek inkább egy divatjamúlt/rossz minőségű, szemmel láthatóan silány, olcsó ruhát egy ilyen fontos napon, mikor más dolgokért meg milliókat adnak ki? A rosszindulatú válaszolókat megelőzve, mi évekig takarékoskodtunk az esküvőnkre, mindent magunknak fizettünk, addig nyújtózkodtunk, ameddig a takarónk ért, és eszembe nem jutott volna anyukámmal fizettetni a ruhámat.

2022. okt. 22. 10:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
91%

Tavaly házasodtam, 30 ezerért rendeltem egy menyasszonyi ruhát az Orsaytól, nagyon szép voltam benne, igazából egy kukás zsákban is az lettem volna, ezért nem annyira érdekelt a téma.

Soha nem akartam klasszikus menyasszonyi ruhát, nem vagyok hajlandó olyat felvenni aminek földig ér az alja, nem vagyok sonka hogy fűzőbe kelljen kötözni, és abroncsos habcsók sem. Egy sima fehér alkami ruhát akartam, az pedig nem ér többet ennyinél számomra. Mondjuk nekünk lazább volt az esküvő maga is, a piákra költöttünk sokat, mert nekünk pl az számított, hogy ne Kalinka meg kerítésszaggató legyen. Képen nézegettem amúgy ilyen szép menyasszonyi ruha csodákat, de teljesen őszintén mondom, hogy ha végtelen pénzem lenne sem akartam volna olyan ruhát viselni, ami már ránézésre is kényelmetlen. Márpedig ezek annak tűntek. Amellett, hogy elismerem, hogy gyönyörűek, de nem az én világom.

És igen a 18-as kommentre reagálva, én vagyok az, aki simán felvesz tornacipőt buliba is. Tök mindegy, mivel így is betalálnak a pasik. Ha fiatal, jó alakú, szép arcú nőként néha felveszek egy magassarkút, szabályosan zavar mennyien megnéznek. Nekem erre semmi szükségem. Most konkrétan nagy hasú terhes vagyok és ha kicsípem magam, még így is bámulnak. Bazi idegesítő, már csak emiatt is maradok a farmer-tornacipőnél. Egyszerűen a sok bunkó miatt kényelmetlen csinos ruhában végigmenni az utcán. Nem mindenki élvezi, ha méregetik mint egy darab húst.

2022. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó dettó! Majdnem minden sorát írhattam volna! Annyi még, hogy azok a hercegnős ruhák inkább olyan jelmez félék a fátyollal egyetemben. De szerintem a Kérdező nem érti, hogy másnak tényleg nem fontos a ruha vagy éppen ízlésficamos vagy csak különböznek mint a pofonok és hidd el egészségtelen mértékben mentél bele ennyire a témába és visszataszítóan vélekedsz erről. Valaki írta még az elején, hogy nem a ruha a lényeg, hanem a rendezvény. Nekem még csak az se! Látod van akinek az egész sallang se számít, tényleg csak a lényeg... Egyébként nem tudod eladni az esküvői ruhádat jó áron vagy honnan jön ez a sok méreg?
2022. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a ruha egyáltalán nen volt fontos szempont. Több milliót költöttünk az esküvőre, tehát megengedhettük volna, hogy százezerrel többet szánjak a ruhára, de nem volt erre igényem. 30 ezerért találtam olyat, ami tökéletesen áll, tetszik, és jól érzem magam benne. Egy 500 ezerért bérelt ruha sem jelentett volna számomra nagyobb értéket, mert ezt is tökéletesnek éreztem.


Mivel nem a ruha volt számomra a legfontosabb, nem töltöttem hónapokat a keresgéléssel. Hamar megtaláltam a nekem tetszőt, és nem bántam meg a választást, utólag a képeket nézve sem.


Akinek számít, az költsön rá nyugodtan többet. A magam részéről teljesen felesleges kiadás lett volna százezrekkel többet adni a ruháért, mert ettől nem éreztem volna jobban magam az esküvőn.

2022. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
90%

Bőven lehet félmillió alatt szép és igényes ruhát találni. Egyébként meg nem az árától lesz igényes valami. Én jobban furcsállom azt az egyre gyakoribb trendet, hogy kiad majdnem félmilliót a ruhára, de a haja pl. semmit nem ad, hanem olyan, mintha most kelt volna. De az ő dolga, az ő esküvője, semmi közöm hozzá.

De ha már ruha: én pl. a vőlegény öltönyére szívesebben rászánom a pénzt, mert megéri, hogy legyen egy minőségi öltönye, amit máskor is fel fog venni. Míg én a menyasszonyi ruhát nem sűrűn...

Annyira egyénfüggő, hogy ki mire nem sajnálja a pénzt: van, aki a félmilliós ruhára, van, aki fotósra, van, aki meg inkább szeretne egy jó bulit zenekarral.

2022. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Kései Sirató ***** válasza:
90%
Rengeteg a túlárazott ruha. Irreális árakat találnak ki a ruhaszalonok, úgy látszik, kevés menyasszonyt tudnak átverni.
2022. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
26%
Ez az irreális ár olyan mint a horror ár, de segítek: a reális az amibe az adott dolog kerül. Létezik tehát reális az ára. Valószínűleg van aki meg is veszi/ki is bérli, tehát reális az ára. Te nem tudod/akarod megvenni, de ettől nem lesz irreális az ára valaminek. Így is messze kis hazánkban a legolcsóbbak az esküvői szolgáltatások.
2022. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a ruhám 100 ezer volt újonnan, a lagzi meg 4 misi. DE a ruhám minden elképzelésemnek megfelel, akkor mi a tökért fizessek 400-500-600 ezret érte? Inkább azt a pénzt költöm a helyszínre vagy másra, esetleg a nászutamra. Plusz a ruhát meddig viselem? Pár órát, plusz egy másik nap a kreatívon.

Én is benne vagyok esküvő csopikban és látom, hogy a hőn szeretett és vágyott félmilliós ruhákat adják 2-300ért. Akkor minek adja el, ha annyira akarta? Én szeretném megtartani, igazi hercegnős csodaruha. Nekem és a vőlegényemnek tetsződjön, a többi nem lényeg.

2022. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
84%

26. Egy terembelrésért elkérhetnek nyugaton dupla árat de nem azért mert a termet nyáron dupla akkora áron tartják fennt hanem azért mert az emberek sokkal többet keresnek és ki tudják fizetni.

Zezekar alsóhangon 1000 euró, ha duót kérsz fel azt megúszhatod a felével. Miért? Mert az emberek kifizetik. Itthon nem tudnák az emberek ezt az árat kifizetni ezért értelemszeűen el se kérnék ennyit.

És ha most a fizetések megemelkednének a triplájára a menünek is fel menne az ára mert a pincéreknek is tripla fizetést kérnénk amit nyilván a megrendelővel fizettetnek ki.

Szóval nem hiszem hogy érdemes egyáltalán összehasonlítani külföldel.

2022. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
80%

Ki mit atart fontosabbnak, ezen tényleg nem érdemes vitatkozni.

De nincs mindenkinek olyan alakja hogy egy kukászsákban is jol jol nézzen ki. Valljuk be hogy a korral az a lakunk se lesz a régi márpedig a menyasszonyok jó százaléka nem 20-25 éves. De fiatalabb koromban is kevés ismerősöm volt akin tényleg minden jól állt.

Sajnos nekem is a drágábbak tetszenek, nem tehetek róla. Nem vennék fel olyat amin a csipkerész az az olcsó műanyag valamiből van megoldva. Egyszerűen csak nem tetszik. De van barátnőm aki 60 ezerért bérelt ruhát mert őt nem igazán érdekelte a ruha. Szerencsére a fényképen nem látszik a különbség az ő olcsó ruhája között és egy drágább között. Élőben nem láttam. Voltam lagzi amin a menyasszony olcsón vette a ruhát a neten (bátor volt és próba nélkül). Jól nézett ki benne, a haja gyönyörűen meg volt csinálva hozzá.

Lehet hogy ez ízlés dolga is, vannak akik nem látják vagy nem is akarják látni hogy nekik mi áll jól, szerintem igazából ezzel van a baj nem is az olcsósággal.


Engem meg a többi része nem érdekel az esküvőnek. Hidegen hagy a torta és az se érdekel ha egy hétköznapi régi kocsi visz a házamtól az étteremig. Nem érzném magam különlegesebbnek egy limuzintól. Azt meg sose fogom megérteni hogy miért kell egy centis vakolat, a kozmetikusuknak nincs semmi szépérzéke a menyasszonyok meg fizetnek is azért hogy felismerhetetlenek legyenek. És kizárt hogy a nagy napon amikor gyomorideggel kelek azzal töltsem a délelőttöt hogy a körmöshöz szaladgálok.

2022. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
86%
Én pont az a típus vagyok, aki nem akar nagy esküvőt és nem is akar sokat költeni rá en bloc, max. a fotósra, mert az örök emlék és nem árt, ha jó minőségű a kép, nem minden családban van olyan típus, aki egy db okostelóval fantasztikus képességű képeket készít (és tényleg, nemcsak mondja :D). De megértem, ha vki pont a ruhán spórol, máson meg nem. A legtöbb pénz a kajára megy el - és ha tényleg sok embert akar meghívni, és azokat tényleg jóllakatni, elvárható szinten minőségi étellel, az manapság baromi drága, többmilliós tétel (Budapesten ilyen 75 főkre kaptak idén ismerőseim 4- meg 5milliós ajánlatokat, csak a terembérlésre meg a kajára, ha tányérszervizt akart egy kulturáltan kinéző helyen - persze azért ezek után inkább Bp-n kívülre mentek, így azon is spóroltak). A ruha ezeknek az embereknek, akik tényleg a vendéget tartják első sorban szem előtt és nem krőzusok, meg nem akarnak hitelt felvenni, sokszor huszadrangú kérdés. Az más kérdés, hogy az olcsó ruhát is lehet igényesen megoldani és igénytelenül (pl. nézze meg az Aliexpressen az eladó értékeléseit meg a hozzáadott fotókat). Pl. ma már jobban jár bárki, ha elmegy varrónőhöz varratni, ha nem ilyen csicsás-habosbabos-fodros, 20 réteg tüll meg kövecske ruhát akar... az ki tud jönni úgy sokkal kevesebb pénzből, mint egy bérlés akár vagy egy szalonban ruhavásárlás úgy, hogy a ruhát te tervezed és elegáns, letisztult, időtálló (és esetleg még lehet egy-két kiegészítővel feldobni, ha "unalmasnak" bizonyul). És rossz ízlése meg lehet emernek úgy is, hogy kifizeti a ruhára Elon Musk éves fizetését.
2022. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!