Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok, esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok, esküvőre készülők, miért sajnáljátok a pénzt pont a menyasszonyi ruhátokra?

Figyelt kérdés
Több menyasszonyi eladós csoportban is benne vagyok, ott is, illetve az én menyasszonyi ruhám árulásakor is azt tapasztalatom, hogy igen nagy lagzikat terveznek a párok (tehát nem a polgári esküvő+kicsi vacsora megoldásokról beszélek), de a menyasszonyi ruha az pont nagyon olcsón kéne, ráadásul sok menyasszony az édesanyjával fizetteti ki a ruhát(!!??). Többeknél láttam, hogy az sem baj, ha egy múltszázadi, befűzött habostortának öltöznek, átvirít a szoknyájukon a nagy abroncs, lepattognak a gombok stb, meg aliról rendelt, susogós szatyor ruhakölteményekben pompáznak, de legyen 50-80 ezer ft a ruha (nehezen tudom elhinni, hogy egy-két kivételtől eltekintve tényleg ilyen ósdi, ronda ruha tetszen a fiatal nőknek). Pedig egy menyasszonyi ruhabérlés sem ennyi, hanem 250-350.000+ Ft. Már az én időmben is igen borsos áron volt a fotó-videó, a kaja+süti, terembérlés, a dekoros, a torta, a zenekar, a vővély, a szállások, gyűrűk stb, stb.... El sem tudom képzelni, hogy napjainkban, ekkora infláció mellett milyen hatalmas összegekeket fizetnek ki a párok (a szülők??) ezekért a szolgáltatásokért, mégis pont a ruhára sajnálják a pénzt. Nekem nem áll össze ennek a miértje? Igen, nagyon rossz a helyzet az országban, sokan nehezen élnek meg, nincs mindenkinek 300.000-500.000 Ft csak a menyasszonyi ruhára, én ezt teljesen megértem. De akkor miért tartanak ekkora dínom dánomot, ha nincs rá pénzük, a szülőknek kell kipengetni, és miért viselnek inkább egy divatjamúlt/rossz minőségű, szemmel láthatóan silány, olcsó ruhát egy ilyen fontos napon, mikor más dolgokért meg milliókat adnak ki? A rosszindulatú válaszolókat megelőzve, mi évekig takarékoskodtunk az esküvőnkre, mindent magunknak fizettünk, addig nyújtózkodtunk, ameddig a takarónk ért, és eszembe nem jutott volna anyukámmal fizettetni a ruhámat.

2022. okt. 22. 10:46
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk olyan aki mobillal egy esküvő minden részletéről tud értékelhető képet készíteni biztos nincs, mert ilyen nem létezik. :)
2022. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
44%

[link]

A fodros abroncsos és köves ruhák egyszerűen már kimenetek a divatból szerintem ezért is olyan olcsók itthon. Sok szalon viszont még mindig csak ezeket árulja sajnos. Miért?

Külföldi oldalakon kátok csipke utánzatokat de közelről tényleg olcsó kinézetük van.

Ezeken kívül nincs baj az olcsó ruhákkal, biztos ki lehetne hozni egyszerűen szépet.

Ahogy nézem én nem úsznám meg 120-150 alatt, és most csak a bérlésről beszéltem. Nem vennék mert nem érdekel hányan vették fel előttem, eladni úgyse tudnám teljes áron.

[link]

2022. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
59%
#28: Tévedésben vagy. Egy vállalkozásban úgy határoznak meg árat, hogy megnézik mennyibe kerül az adott szolgáltatást nyújtani (költségek), meghatározzák a saját befektetett idejük árát, erre számolnak profitot és ezeket összeadva jön ki az árazás. Nem azért kerül annyiba mert kifizetik, hanem mert annyiért tudja úgy nyújtani a szolgáltatást, vagy értékesíteni a terméket, hogy az Neki is megéri. A legtöbb hazai szolgáltató költségei egyébként ugyanannyiba vagy többe kerülnek mint külföldön. Ami irreális az az az elvárás, hogy ezek az árak a hazai fizetésekhez igazodjanak, miközben drágábbak az eszközök, rosszabb feltételekkel kap hitelt stb...
2022. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
19%
Ne mond ár hogy a zenésznek nagyobbak a költségei? Egy teremnek a bérlése miért kerül több ezerre drágább? Mert több levegő van benne? A dekorációt ugyanúgy az Amazonrol vagy Kínából rendelik mint itthon.
2022. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
41%
Vagy egy DJ aki gyakorlatilag semmit nem csinál csak áll és néha úgy csinál mintha zenét keverne. De gyakorlatilag már előre meg an neki a zene lista és automatarol megy az egész. Teljesen felesleges az a doboz előtt ezzel az erővel bárki odaállhat egy laptopról zenét nyomatni. Amit még kell fizetni az az ideje nem a tudása.
2022. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
65%

Arányosan messze itthon a legmagasabbak a vállalkozásokat sújtó terhek, itt kapsz legrosszabb feltételekkel hitelt, mégis nyomott áron vagy kénytelen szolgáltatást értékesíteni nem beszélve az olyanokról mint a 35-ös válaszoló akinek fogalma sincs arról, hogy mit csinál a másik, de meg van győződve annak az értéktelenségéről. Egy rendes esküvői DJ hat-nyolcmilliós cuccal települ ki, tudja, hogy mit játsszon a közönségnek és tudja, hogyan kell azokat a számokat egymásra keverni, képes hangulatot csinálni, igaz nem is százezret kér egy buliért. Persze van az a kategória akiről Ő beszél, a klubDJ vagy rosszabb esetben laptopDJ aki elmegy százezerért "dobozelőttállni" de most nem róla beszéltünk. Egy zenekar költségei pedig ennél is magasabbak mert eleve többen vannak és a cuccaik nekik is elég húzósak árban, ráadásul Ők még próbálnak is stb...


Higgyétek el, hogy nem azért kerül annyiba itt bármi, mert a szolgáltatók le akarnak húzni benneteket! ;)

2022. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
42%
Így van, minden magyar vállalkozó talpig becsületes és egy fillérrel se akar soha senkit lehúzni. (Vicc)
2022. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
80%
Nem állítottam ilyet, de pont az olcsó szolgáltatók között kell azokat keresni akik nem sokat adnak azért a pénzért amit kifizettek Nekik. Aki képes magasabb áron szolgáltatást értékesíteni, az vélhetően nyújt is cserébe valamit (különben felkopna az álla), míg az olcsójánosok kizárólag az árral képesek versenyezni, mert más nincs a kezükben.
2022. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

1. mert magamnak fizetem a ruhát

2. nekem egy 20 ezer forintos is bőven megteszi, hogyha az lesz álmaim ruhája :)

2022. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám egyik első kérése volt az eljegyzés hírére, hogy a ruhámat ő szeretné állni. :) (Végül ebayről rendeltem meg az álomruhámat, szállítással, adóval együtt 104 000 ft-ért, én fizettem. Nem új, nem feltétlenül divatos, de kislánykorom óta ez a ruha volt a vágyam. A tisztíttatás-méretre igazítás költségét viszont tényleg "átengedem", nem azért mert ne tudnám kifizenti.).

Szerintem nincs olyan menyasszony, aki kifizetne 50-80 ezer forintot egy olyan ruháért, ami nem tetszik neki. Én magam sem szánnék/szántam volna 150 000-nél többet egy olyan ruhára (nem hogy félmilliót :D jesszus...), amit egyetlen napon pár órát viselhetek csak. A kajára, zenére, helyszínre így is jobban fog emlékezni a násznép, mint a ruhára, és a jó minőségű képek, videók örök kincsek maradnak (maradandóbbak, mint a ruha, ami jó eséllyel megy vissza a kölcsönzőbe, vagy fel a facebook marketplace-re, kevés esély van rá, hogy "majd az unokám is ebben megy férjhez"), szóval egy véges büdzséből inkább ezekre költ többet a pár, mint a ruhára. Persze mindenki arra költ, ami neki fontos(abb), láttam ruhaszalonok oldalán "prémium dizájner" ruhákat, semmivel sem tetszettek jobban, mint a 80 ezres facebook csoportos használtak, sajnos én ilyen igénytelen vagyok ;)

2022. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!