Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férfiak, akik legalább 5 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, akik legalább 5 éve vagytok a párotokkal, mi okból nem veszitek el őket feleségül?

Figyelt kérdés

2022. nov. 14. 00:20
1 2 3
 21/27 Kustany ***** válasza:
82%

Az esküvő csak formaság.

Alapeseteben nincs is szükség rá.

DE.

Most olyanok a körülmények, amik kifejezetten a házasoknak kedveznek, főleg ha van gyerekük.

Ha amúgy is együtt élnétek, akkor a házasság sem lehet akadály.

Úgy sokkal több és kedvezőbb hitelt lehet felvenni, tudsz örökölni a másiktól, stb, stb.

Megéri.

Elválni sem nagy dolog. Pont annyi, mint megesküdni. Egyiknél sem az adminisztráció a nehéz.

2022. nov. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Fsms ***** válasza:
0%
Tévedésből.
2022. nov. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a házasság egy elköteleződés kimondása nyilvánosan.

Ha valaki azt mondja:Minek, hiszen úgy is válás lesz a vége, vagy macerásabb elválni, ... annak valóban nem való a házasság. Ő egy eleve rövidlátóan nézi a "tartós kapcsolatot".

Olyan ez, mint ha valaki napi, havi bérért dolgozna, vagy határozatlan idejű szerződéssel állna munkába. Persze, mindennkit el lehet bocsátani, de aki határozatlan idejű szerződést köt, arra valószínűleg hosszabb távon számítanak.

2022. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
94%

#23 Igen, én még kifejteném jobban is.


Aki azzal érvel, hogy drága/macerás elválni, az egyáltalán miért van az adott nővel? Ha tudja, hogy úgyis 100%-osan válás lesz a vége. Vagy ha épp nincs senkije, akkor meg ne mondjon ilyeneket, mert nem tudhatja, hogy ha megismeri élete szerelmét, akkor el akarja e majd venni vagy sem. Lehet, hogy alapból úgy van vele, hogy a szülei is elváltak, úgyhogy a házasság szar, de megismer valakit és úgy érzi, vele akarja leélni az életét és elveszi nagyon szívesen.


Hasonló az az érv is, hogy esetleg válásnál kiforgatja a nő a vagyonából. Miért is vagy akkor egy olyan nővel, akiből ezt kinézed? Én a házassági szerződéssel is úgy vagyok, hogy hacsak nem milliárdos az egyik fél, akkor az az üzenete, hogy úgyis elválunk és akkor nem akar neki adni semmit. Sokaknak nincs is semmije mondjuk amikor házasodik, akkor meg minek.


Van, aki a rossz példa miatt nem házasodik. Oké, de a szüleid akkor is szakítottak volna, ha nem házasok, csak így válni kellett. Nem úgy van az, hogy amíg csak együttélés van, minden jó, majd aláírtok egy papírt és az asszony házisárkány lesz, amit csak úgy lehet megelőzni, hogy nem lesz hivatalos papír.


Meg a "minek, csak egy darab papír" a kedvencem. Tehát a barátnőd szeretne összeházasodni, neki több ez, mint egy papír, neked meg nem. Akkor nem mindegy, hogy van e vagy nincs? Ja, persze, hogy nem, hiszen tudod, hogy ő csak addig van, amíg nem jön a szerelem. Dugni, főtt ételt enni és felezni a költségeket jó ő is. Végül is ja, akkor inkább ne házasodj, ha nem is szereted a párod.


Egy extrém vélemény, amit egy haveromtól hallottam: a házasság vallásos dolog és ő nem vallásos. Nos én sem vagyok az, nem hiszek Istenben, nem akarok templomi esküvőt, de mivel szerencsére nem is kell, van más lehetőség, ezért én szeretnék házasodni. Az emberek többsége ma már csak polgárit köt. Hol van ebben a vallás? Sehol, csak egy fa.szság indok volt.


Úgyhogy szerintem semelyik érv nem jó a házasság ellen. Az, hogy egyik fél sem szeretné, az nem gond. De ha az egyik fél igen és szenved, mert cseszik megkérni, mert "jaj úgyis elválnánk", azt nagyon sajnálom és remélem időben szakít.


Amit még elfogadok a férfi részéről: ha nem gondolja, hogy kötelező dolog, de elveszi a párját, mert neki fontos és szereti őt. Sőt, ha ennek ellenére még lagzit is csapnak, az nagyon becsülendő :)

2022. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Paczalos István ***** válasza:
12%
Én egyszerű okból nem veszem el, mirt 10+ éve a feleségem.. Ennyi
2022. nov. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
76%

Érdkes dolgot olvastam erről:

"A mai ember legnagyobb dilemmája az, hogy kapcsolatban is akar élni, de szabad is szeretne maradni. Ha ugyanis a társas létet választja, akkor kötöttségeket vesz magára, ha pedig a szabadság mellett dönt, akkor sorsa a magány. Általános tendenciaként elmondható, a férfiaknak manapság nehezebben megy feladni a szabadságukat. Csak felszínesen vagy egyáltalán nem akarnak elköteleződni. Pedig az a tapasztalatom, a legtöbb férfi életében az a legjobb dolog, ami történhet, hogy megnősül. És ez nem csak a trehányok és élhetetlenek estében igaz, hanem a pedánsok és szorgalmasak esetében is. Ez persze nem csekély áldozattal jár."

[link]

2022. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
76%
Férfiak Klubja... 🤮
2022. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!