Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a fiú és a lány együtt él...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fiú és a lány együtt él 5 éve albérletben, dolgoznak, magukat tartják el, hogyan működik a lánykérés?

Figyelt kérdés

Mivel a lány már évek óta külön él a szülőktől, anyagilag magát tartja el, kell még egyáltalán a lánykérés a szülőktől?

Vagy elég, ha bejelenti a pár a lányos szülőknek, hogy egybekelnek?

Szerintem felesleges a lánykérés,mivel a lány már elment otthonról rég.


2019. ápr. 20. 07:12
 1/6 Derwer ***** válasza:
100%

A lény kikérése már inkább réteg szokás.

Inkább vidéken. Ez egy gesztus a család, az apa felé.annyi a kérdés , hogy ezt te megakarod e tenni.


Az én feleségem húgát kikérték az apától. Bennem fel se merült ez.


Tehát az a te döntésed.

2019. ápr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a szitu, igazából volt “kikérés” vagy mi, szóval férjem “elkért” apámtól, mielőtt megkérte a kezem, de természetesen ma már ez nem szó szerint értendő. Inkább csak elmondta apámnak, h ez a terve, ő meg örült neki, “áldását adta rá”.

De amúgy azzal sem lett volna semmi baj, ha csak utólag bejelentjük, h összeházasodunk.

2019. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmentünk nyaralni, a férjem megkérte a kezem, aztán amikor hazamentünk, elmondtuk a családnak. Nem kell túlbonyolítani. 😊
2019. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ilyenkor már nincs értelme, abban az időben volt ez szokás, amikor a lány a szüleitől (elsősorban az apjától) függött, majd a házassággal a férjétől került függő viszonyba, kiszolgáltatott helyzetben volt. Tulajdonképpen a feje felett megkötötték az üzletet a "gondviselői". Szerencsére ez ma már nincs így, a szülőknek nincs köze a felnőtt gyerekük döntéséhez (mivel jó esetben a házasság két, minden értelemben felnőtt, független ember közös döntése manapság). Nálunk az történt, hogy miután a férjem feltette nekem a kérdést egy gyűrű kíséretében, aznap este leültünk, megbeszéltük a technikai részleteket (mikor, hol, stb.), majd ő később felhívta elsőként apámat és közölte, hogy megkérte a kezem és én igent mondtam. Ezután a legközelebbi családtagokat értesítettük telefonon a tényről, hogy összeházasodunk. (A szüleim elváltak, ezért kellett külön beszélni velük, illetve mindenki távol él tőlünk.) Majd mindenki kapott egy papír alapú meghívót a helyszínnel és az időponttal. Természetesen mindent mi szerveztünk és mi fizettünk, a családtagoknak csak el kellett jönniük a városunkba. Az esküvőn az anyakönyvvezetővel hanyagoltattuk a szülőktől való könnyes búcsúról és a szülői házból való kirepülésről szóló részt, ami a mi esetünkben több, mint ironikus lett volna. Tekintettel arra, hogy egyik oldalról sem kaptunk soha semmilyen érzelmi, anyagi támogatást, a nulláról,önerőből értünk el mindent, messzire szakadva a szülői háztól. Én középiskolás korom óta mindent magam intéztem, de az egyetem eleje óta magunkat tartottuk el (mérnökök vagyunk, tehát mindezt érdemi tanulás mellett.) Gondolom ti is felnőttek vagytok az alapján, amit leírtál, tehát szerintem ez a szülőktől teljesen függetlenül működik. Sok boldogságot! Amúgy szerintem csak így van értelme házasodni,addig nem, míg apuciról-anyuciról nem sikerült leválni minden értelemben és teljes mértékben.
2019. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a helyzet nálunk is. Nálunk nem volt meglepetés a lanykeres, együtt választottuk ki a gyűrűt, aztán egyik este otthon feltette a kérdést.

Gondolkodtunk azon, hogy fel kellene hivnia apumat, de szerintem ez a dolog 2 emberre tartozik, nem élek otthon x éve és amúgy is tudják hogy szeretnénk házasságot valamikor a jövőben.

A szüleimnek videohivassal mondtam el a hírt, kicsit lesokkolódtak és hiányolták az eljegyzési vacsorát.

Szerintem haladni kell a korral, meg persze mindent úgy csinálni ahogyan nektek tetszik. Ez az esküvőre is vonatkozik. :)

2019. ápr. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 🙂

Amúgy én vagyok a lány...és a páromban felmerült a kérdés, de szerintem is felesleges és nem lenne értelme. Pláne, ha már én úgyis tudok a szándékról, hogy házasodni akarunk, akkor minek kérne el a szüleimtől? És igen, önállóak vagyunk évek óta, szülői függés nélkül,a magunk munkája által megteremtett pénzből.

2019. ápr. 23. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!