Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hivjam meg a rokonsagot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivjam meg a rokonsagot a kedvukert?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a parommal 3 honap mulva lesz az eskuvonk. Nem tervezunk nagy durranast, a legszukebb csaladot es a legkozelebbi baratokat hivnank meg, cirka 25 fot. Polgari szertartas lesz, utana ebed, aztan -csunyan szolva- mehetne mindenki a dolgara, par ora hossza lenne az egesz.

A szuleim erdeklodni kezdtek, kik lesznek a meghivottak. Ebbol kerekedett oriasi balhe, mert miert nem hivom meg:

-keresztapamat (nem tartjuk a kapcsolatot)

-apam unokatestvereit (akikkel evente 1x beszelek par szot)

-anyam baratnojet (vele ugyanez)

-apam felol az unokatestvereimet, legalabb az egyiket, akivel jobb a viszonyom. Az a jobb viszony is annyi, hogy vele evente parszor tobbet beszelek, de nem szamottevo a kulonbseg. Raadasul o kulfoldon el a csaladjaval. Tudom, ha ot meghivom, akkor a testverenek esne rosszul, hogy ot miert nem.

Apam 60 eves, az o idejeben az volt a szokas, hogy a szomszed Juci neni unokajat is meg KELL hivni mert ugy ILLIK.

Oszinten szolva, olyan embereket szeretnenk ott latni, akik a mindennapi eletunk reszei, akiket szeretunk, akik tamogattak es segitettek minket, akik orulnek a kapcsolatunknak. Egy munkahelyen dolgozunk a parommal, onnan is meghivhatnank legalabb 20 embert, akikkel jo a kapcsolatunk, de nem fer bele a koltsegvetesbe.

Szo szot kovetett, nagyon osszekaptunk, erre belengettem nekik a kettanus eskuvot. Anyam erre jott azzal, hogyha apam nekem fontos, hivjam meg az o rokonsagat is, mert ok meg neki fontosak. Szerintem pedig nem temetesre es eskuvokre kellene osszeverbuvalni a csaladot, hanem alapbol a hetkoznapokon kellene tartani egy olyan kapcsolatot, hogy en meg akarjak hivni barkit is az eskuvore, nem csak azert mert csaladtag es igy illendo.



2023. jan. 21. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Csinálj egy kóltségvetést, hogy mennyire jön ki, ha azt hívsz meg, akit te akarsz, meg egy olyat, hogy mennyire jón ki X fővel. Amúgy ki fizeti? Ha a szülők, akkor végül is miért ne? Ők fizetik a cehhet. Ha ti, akkor elég, ha "csak" a különbözetet. Aztán meglátjuk, hogy akarják-e.
2023. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

"Apam 60 eves, az o idejeben az volt a szokas, hogy a szomszed Juci neni unokajat is meg KELL hivni"


Max. az ő köreiben volt az a szokás.

Amúgy a ti esküvőtök, az legyen ott, akit akartok. Esetleg csinálsz egy kalkulációt hogy mennyibe kerül 1 fő, és közlöd anyáddal, hogy akkor esetleg elgondolkoztok a dolgon, ha kifizeti a többletköltséget.

2023. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Teljes mertekben mi fizetjuk, fel sem merult, hogy helyettunk barki is fizesse. Nem is hagynam, a parom sem.
2023. jan. 21. 16:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne avatkozzon bele.
2023. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Eszemben sem lenne meghívni más kedvéért senkit. Első alkalommal kijelenteném, hogy akinek megfelel így, eljön, akinek nem, otthon marad. És leszarnám, ha otthon maradnának.
2023. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Masfel hete latogattam meg oket, azota nem is beszeltunk. Apam par nappal kesobb felhivott telefonon, kezdte volna magyarazni a dolgokat, a szavaba vagtam, hogy majd mi eldontjuk, erre ramnyomta a telefont. Anyam meg mar szamolgatta, hogy ha a parom reszerol x fo jon el, akkor az en reszemrol is x fo jojjon, nehogy veletlenul nehany emberrel kevesebb, mert az megis micsoda dolog.
2023. jan. 21. 19:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne, ez a ti esküvőtök, a ti döntésetek és teljesen érthetőek az érvek, hogy egyrészt olyanokat akartok meghívni, akivel tényleg tartjátok is a kapcsolatot, másrészt bele se férne a keretbe, ha mindenkit meghívnátok, csak mert a szüleid azt akarják. Ez egy szűkebb körű esküvő, nyilván nem fér bele mindenki, ezt mindenkinek el kéne tudni fogadni. A sajátjukra azt hívtak, akit ők akartak, ha annyira akarják, szervezhetnek bármikor egy családi összejövetelt, amire szintén meghívhatják még a nagynéni szomszédját is, de a ti esküvőtökbe ne szóljanak már bele. Amúgy ha 3 hónap múlva lesz, gondolom már le van foglalva az étterem és le van beszélve a létszám, szóval akár arra is foghatod egy plusz érvként, hogy már semmiképp nem lesz változtatás a meghívottak listájában.

Majd beletörődnek addig, de ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, ez a ti napotok.

2023. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy nem hívnék meg senki mást, akit a vőlegényem vagy én (nem anyu-apu-anyós-após) nem szeretnénk ott látni. Elég erőszakos emberek lehetnek a szüleid, főleg, hogy veletek fizettetnék ki az ő vendégeik költségeit is. Ha békésebb megoldást szeretnél, vagy nem mersz kiállni magadért, akkor érvelhetsz azzal, hogy 3 hónappal az esküvő előtt képtelenség lenne új helyszínt találni, ahová ennyi plusz ember befér. Ez még igaz is egyébként.
2023. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod!

Tarts ki!!

2023. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is elkezdte ezt, hogy micsoda dolog, hogy a férjem részéről X ember lesz, én meg hívok tízet.

Nekem ennyi volt, akivel meg akartam osztani a boldogságom. Nincs testvérem, unokatesómmal nem jó a kapcsolat, nagybátyám sajnos már nem él. A szüleimen meg a legjobb gyerekkori barátnőmön kívül senki se áll hozzám közel. S férjemnek 6 testvére van, plusz a házastársak, gyerekek, barátai és az edzőtársak, persze, hogy az ő oldalán több a meghívott. Azért én meg nem fogom etetni meg eltűrni a huszadrangú rokonokat, hogy mi is legyünk negyvenen. A plusz költséget nem is számolva.

Megmondtam, hogy ha nem tetszik, nem muszáj nekik se eljönni. Ez a mi esküvőnk, olyan lesz, ahogy mi akarjuk. Pont. Egy hét duzzogás után lehiggadt.

2023. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!