Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hivjam meg a rokonsagot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivjam meg a rokonsagot a kedvukert?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a parommal 3 honap mulva lesz az eskuvonk. Nem tervezunk nagy durranast, a legszukebb csaladot es a legkozelebbi baratokat hivnank meg, cirka 25 fot. Polgari szertartas lesz, utana ebed, aztan -csunyan szolva- mehetne mindenki a dolgara, par ora hossza lenne az egesz.

A szuleim erdeklodni kezdtek, kik lesznek a meghivottak. Ebbol kerekedett oriasi balhe, mert miert nem hivom meg:

-keresztapamat (nem tartjuk a kapcsolatot)

-apam unokatestvereit (akikkel evente 1x beszelek par szot)

-anyam baratnojet (vele ugyanez)

-apam felol az unokatestvereimet, legalabb az egyiket, akivel jobb a viszonyom. Az a jobb viszony is annyi, hogy vele evente parszor tobbet beszelek, de nem szamottevo a kulonbseg. Raadasul o kulfoldon el a csaladjaval. Tudom, ha ot meghivom, akkor a testverenek esne rosszul, hogy ot miert nem.

Apam 60 eves, az o idejeben az volt a szokas, hogy a szomszed Juci neni unokajat is meg KELL hivni mert ugy ILLIK.

Oszinten szolva, olyan embereket szeretnenk ott latni, akik a mindennapi eletunk reszei, akiket szeretunk, akik tamogattak es segitettek minket, akik orulnek a kapcsolatunknak. Egy munkahelyen dolgozunk a parommal, onnan is meghivhatnank legalabb 20 embert, akikkel jo a kapcsolatunk, de nem fer bele a koltsegvetesbe.

Szo szot kovetett, nagyon osszekaptunk, erre belengettem nekik a kettanus eskuvot. Anyam erre jott azzal, hogyha apam nekem fontos, hivjam meg az o rokonsagat is, mert ok meg neki fontosak. Szerintem pedig nem temetesre es eskuvokre kellene osszeverbuvalni a csaladot, hanem alapbol a hetkoznapokon kellene tartani egy olyan kapcsolatot, hogy en meg akarjak hivni barkit is az eskuvore, nem csak azert mert csaladtag es igy illendo.



2023. jan. 21. 15:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki bármilyen szinten beleszólna, annak ott mondanám meg, hogy NEKI sem kötelező a megjelenés :D
2023. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh nálunk anyu barátnője volt a kérdéses. A férjem nem is ismeri, anya meg ott erősködött, hogy ő mindent tud rólunk, meg hogy én is voltam az ő esküvőjén (gyerekként). De nem hívtuk meg végül, erre anyu duzzogott egy sort, meg hogy ez neki milyen szarul esik, hogy a legjobb barátnője nem lehet ott. Plusz hozzá kell tenni, hogy akkor már családostól kellett volna hívni ami ugye még plusz 2 fő.

A ti napotok, nem az övék, attól hogy nekik rosszul esik, nem a ti hibátok. Esetleg aranyközépút lehet, hogy a polgárira meghívjátok azokat a rokonokat, de kajálni már nem. Ilyenkor a meghívó szövege is az, hogy "szeretettel meghívunk xy dátum órakor, z helyen tartandó polgári szertartása" . És akkor nincs kérdés.

2023. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a csak polgárira történő meghívást meg olyan tessék-lássék, jöttök is meg nem is jellegűnek érzem. Mondjuk mert az is. Max kolléganőt hívnék el így - mi mindenkit úgy hívtunk, hogy étterembe is, akit oda nem, azt nem hívtuk meg - rokonokat meg volt szomszédokat stb nem hívnék polgárira. Főleg mert egyáltalán nem biztos, hogy mind 10 km-es körzetben lakunk. Pl az én családom mind marha messze él tőlünk, biztos nem utaztak volna 2,5 órát az anyakönyvvezetői szertartást megtekinteni.


Azt gondolom, hogy az ifjú pár eldönti, kit szeretne és mennyi költséget tud vállalni. Pont. Anyuka - ahogy pl 12-es hozzászólónál - a saját esküvőjére szervezze be a barátnőjét. Ez nem róla szól.

2023. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk szokás a nem olyan közelieket (távolabbi rokon, ezer éve kedves szomszéd, de csak ennyi a kapcsolat, kollégák) csak a polgári/egyházi esketésre hívni, de lagziba már nem. Szerintem én több ilyen esküvőn voltam már, mint lagzison. Arany középút: ott a lehetőség, hogy a lényegen ott legyen, viszont ajándékot nem kell vinnie, de ha meg lemondja, akkor neki sem kell magyarázkodni és nektek sincs macera.

De ha oda sem akajátok őket, szerintem az is érthető. Ritka agresszív szülők, hogy ezt így és ilyen stílusban követelik. Nem ők házasodnak.

2023. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látom az esküvő előtti balhé kötelező program. Minden családban kell a balhé? Hihetetlen. Nálunk is volt ilyen. Aki fizet az mondja meg. Ennyi.
2023. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is volt balhe.

A vendegek csak a tesom lett volna a fiaval es a sogorommal,a masik hugom,anyu,apu es a nagyapam.

A ferjem tesoja a 3 gyerekkel,es a masik testvere a felesegevel.

Erre balhe lett,hogy miert nem hivjuk meg a keresztanyamekat is,aki anyu testvere...jo,meghivtuk oket is,plusz 4 fo...erre jott a balhe,hogy anyu masik testveret miert nem hivtuk meg 3 gyerekkel es a ferjevel...momdtuk,hogy alljanak mar le,alapbol nem is akartuk keresztanyamekat meghivni.

Erre az lett,hogy a nagyapam aki a nem meghivott nenikemmel lakott,nem jott el,mert rosszban van a keresztanyammal.

Ferjemnek a tesoja a 3 gyerekkel szinten nem jott el,mert hozzajuk akkor megy a festő festeni 🤣🤣🤣

Anyosomat felhivtam,hogy ugye ő jön ?hat hogy o hogy jojjon,nincs penze taxira(5 kmre lakik tolunk 🤣🤣)jol letoltam,hogy ha nem jon el akkor minket tobbet nem lat.

Vegul eljott...szegeny ferjemet sajnaltam nagyon...apukaja mar meghalt,az anyja egy picsa,a novererol meg nem is beszelek.

Az en csaladom is megeri a penzet.

Legalabb apukam jol erezte magat.berugott,es egesz este a kerti hintaba aludt 😂😂

2023. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!