Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Rosszban lévő rokonság...mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszban lévő rokonság...mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Ötleteket, tanácsokat várok!

Az én "oldalam" szerencsére nyugis(abb),nincsenek nagy ellentétek.Párom családja viszont egy tragédia( nem én mondtam először, mielőtt gonosznak lennék titulálva, ő maga pontosan tudja ezt és ki is mondja).A rokonsága nagy része rosszban van egymással,a kisebb családokon belül is megromlott házasságok stb. van...Emiatt tanácstalanok vagyunk, hogy legyen-e "igazi" esküvő, vagy polgári két tanúval.

A mai világban azért nem olyan olcsó egy esküvő,a szervezés is nagyon sok idő, energia... rémes lenne arra emlékezni,hogy rendeztünk egyet,amin se a vendégek,se emiatt mi nem éreztük jól magunkat.Talán egymásnak nem ugranának az illendőség miatt,de nyilván érezni lehetne a feszültséget,nem tudom mennyire lehetne önfeledten bulizni úgy,hogy a vendégek majdnem fele között nagyfokú ellentétek állnak.

Terméseztesen,hogy csavar is legyen a történetben, ha csak 2 tanús polgári lenne, akkor borítékolható lenne többektől a sértődés. Ki mit tanácsolna?



2023. szept. 25. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgysem szeretitek egymást, miért baj, ha megsértődnek?
2023. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én tartanék lagzit - ha szeretnétek amúgy. Most ne ti és a te normális családod szívjon pár hülye miatt...

Párodnak kell tudni, hogy milyen nagyok az ellentétek, félre tudják-e ezt tenni egy napra. Illetve, hogy kivel milyen a viszony. A balhéra hajlamosakat egyszerűen nem hívnám meg. Lehet, hogy így jóval kevesebben lesznek, de engem nem zavarna. Azokkal ünnepelnénk, akik szeretnek minket.

2023. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit pontosítok.Párom"csak" a szüleivel és az egyik testvérével nincsen jó viszonyban,a többiekkel viszont igen,de ők meg egymással nem nagyon...illetve a szüleivel senki se.
2023. szept. 25. 14:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Uram bocsá' ha a kiállhatatlan szülőket nem hívnátok meg? Tudom, hú de meg fognak sértődni. Hálistennek, eddig is csak többen voltatok velük.


2 tanúson is megsértődnének - amúgy felnőttek vagytok, szóval közük?


Én tartanék lagzit, problémásék nélkül. Mi a férjem bátyjáékat nem hívtuk meg, hasonló okból: piál és ettől kötözködő lesz meg agresszív. A mi lagzinkat biztosan nem szerettük volna, ha tönkreteszi. Nélküle tartottuk, szuper jól sikerült.

2023. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A szülők nem meghívása szerintem nagyon rizikós...nem biztos,hogy minden vendég megértené,elfogadná ezt.(Tudjátok ezek a dolgok,hogy de mégis csak az anyád/apád,ezt illik stb:).
2023. szept. 25. 14:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit a vendégek mondanak,azt le kell tojni. Örüljenek szépen, hogy ott lehetnek. Haverom nem hívta meg a szüleit,mert nincsenek jóban. Mindenki jól érezte magát, teljesen problémamentes lagzi volt vendég szemmel (ők is nagyon elégedettek voltak a menyasszonyával). Amúgy attól, hogy valaki anyád/apád, szerintem még nem tartozol semmivel. A vérrokonság még nem kötelez semmire.

A fő kérdés az, hogy TI mit szeretnétek? Nem a Pista bá, meg a szomszéd Mari néni. Ti, mint az ifjú pár. A világra szóló lagzi és a két tanús felállás között még számtalan lehetőség van :)

2023. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Ja mégiscsak az anyád-apád... értem. Ők viszont ohne zsenír tönkretennék az ármánykodással a lagzitokat? Nekik mégis csak nem a gyerekük a párod? Attól, hogy valaki szülő, bármit megengedhet magának és el kell ezt neki nézni, mert hát ők az anyja, apja? Ti tudjátok. Akkor kínlódjatok velük.
2023. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos,hogy minden vendég megértené,elfogadná ezt


Vendégeknek mióta van vétójoguk a vendéglista összeállításában? Nagykorúak vagytok már? Akkor ne kérjétek ki Margitka néniék jóváhagyását.

2023. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

És ha egy ideig sértődés lenne ebből? Szerintem így legalább gyorsan képbe kerülnétek azzal kapcsolatban, hogy kik azok, akik amúgy tisztelnek titeket/tisztelik a közös életeteket.


Engem nem érdekelne senki véleménye, a második házasságkötés szinte biztosan kéttanús lesz, mivel amúgyis utálom a felhajtást.

2023. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egyszer engem nem hívtak meg az egyik unokatestvér esküvőjére( ez 2018.ban volt).Emiatt olyan családi balhé volt náluk,hogy a mai napig emlegetik, vannak,akik emiatt azóta is rosszban vannak, nem is találkoznak már egymással.Ezekből tudunk kiindulni...

Természetesen mindketten nagykorúak vagyunk( sajnos már túl régóta is :D).

2023. szept. 25. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!