Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezüst jegygyűrűt szeretnénk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezüst jegygyűrűt szeretnénk, ez miért gáz?

Figyelt kérdés

Én mindig is utáltam az aranyat. Egyszerűen nem szeretem. Kaptam anno 14 évesen arany nyakláncot. Azóta is megvan, el van téve szépen, őrzöm mint emléket a nagyimtól, de soha nem volt rajtam ballagásom óta.

Szóval most hogy párommal az esküvőt tervezzük felmerült, hogy mi lenne ha ezüst gyűrűnk lenne. Ő sincs oda az aranyért, nem is nagyon hord ékszert. Valahogy a színével nem vagyunk kibékülve. A platina is tetszik, csak hát az tényleg nagyon drága. És azt beszéltük, hogy sokkal jobb lenne ha ezüst karikagyűrűnk lenne, ami mindkettőnknek sokkal jobban tetszik és örömmel fogjuk hordani. Meg anyagilag is jobban megérné tényleg, mert így is rengeteg költséggel jár az esküvő. vannak nagyon szép gravírozott, különböző mintás, de egyszerű ezüst gyűrűk, amik nagyon tetszenek nekünk. A gubanc ott van, hogy drága anyáink (életükben talán először) teljes egyetértésben vannak, miszerint mi csak spórolni akarunk ezen. Ami nem iagz, mert elsősorban az ízlésünk miatt akarjuk ezt nem a pénz miatt. És erőszakoskodnak, hogy ők inkább megveszik nekünk az arany karikagyűrűket nászajándékba, de nehogymár ezüst legyen. Mit csináljunk?


2010. nov. 7. 23:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10%
Az ezüst gyűrű valóban nem alkalmi jeggyűrű. Kamaszok a suliban szokták ezüst gyürüvel eljegyezni egymást. Fehérarany miért nem jó? Nekem egyik kezemen egy ezüst gyűrü van, a másik kezemen egy fehérarany, és nagyon kevesen tudják megmondani, melyik a melyik. Szóval nem kell kifogásokat keresni ,az ezüst valóban nem illendő erre az alkalomra. (mondom én, aki ezüst őrült vagyok).
2010. nov. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
19%
Igazat adok anyáitoknak! Nehogy már az a gyűrű, ami egy házasság megpecsételésére irányul, ezüstből legyen. Láttam már ezüst karikagyűrűt, az olyan bóvli kinézetű és ráadásul matt is. Ha már annyira utáljátok az aranyat, legyen fehér arany.
2010. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak rátok tartozik. Ha bennetek tüske lenne az arany gyűrű miatt, akkor ne hagyjátok magatokat és ne hallgassatok senkire. Nem az arany fogja azt a házasságot tartósítani, hanem a szerelem, szeretet stb...
2010. nov. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy a ti döntésetek.

A házasságotok rólatok szól. Ha ti 'aranyutáló/nemszerető' emberek vagytok és mégis arannyal pecsételitek meg a házasságotokat, az olyan mintha nem is a ti házasságotok lenne, hanem másoké, mondjuk a szüleiteké. Szerintem ez néz ki bénán, nem az, hogy követitek-e a hagyományt vagy nagyzoltok-e drága ékszerrel.

Remélem átjött a lényeg ebből.

2010. nov. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
26%

Itt azért nem csak arról van szó, hogy a szüleitek sznobok lennének...


Gondolj csak bele : az arany egy nemesfém, értékes és időtálló... Nem szeretnéd, hogy a házasságodat is jelképezze?!... Ha valóban "időtálló", örök házasságot szeretnétek, akkor azt illik egy nemes anyagú gyűrűvel megpecsételni, ami értékes, nem csak egy "útszéli" ezüst vagy réz...


Az én jegygyűrűm már 33 éves, nagyon szégyellném magam, ha ez csak egy útszéli ezüstből lenne!


A fiamnak is jobban tetszik az ezüst szín, mint az arany, ezért fehérarany nyakláncot vettünk neki : sokkal szebb, mintha ezüstből lenne!!! (Idővel fényesebb lett, ragyogóbb, szemben az ezüsttel, ami befeketedik és kopottas lesz idővel.)


Különben sokan nem is láttak még igazán szép arany gyűrűket, mert "sárga" aranyból is többféle színű létezik! Nekem van olyan arany gyűrűm, ami 3 féle színű aranyból van fonva : CSODASZÉP!!!

2010. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! nekünk az eljegyzési gyűrűnk ezüst. aranyat én se szerettem, esküvöre inkább fehéraranyat szeretnénk, de azt majd meglátjuk. ha ti ezüst gyűrűt szeretnétek akkor miért ne? ne más mondja meg h milyen legyen! van aki meg nem is hordja a jegygyűrűt.(23:32esnek: attól mert ezüst eljegyzési gyűrűnk van a párommal, nem vagyok középiskolás kamaszok!)

Sok boldogságot

20L

2010. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Tubarózsa ***** válasza:

elözö vagyok. [link]

nézzetek körül, van néhány ami nagyon szép, és az ár is megfizethető:)

2010. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Tubarózsa ***** válasza:
megint elözö:bocsi, késön vettem észre a linket hogy te is itt nézted! bocsi,akkor az elözö írásom sztorno!! :)
2010. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem ha ezüstöt szeretnétek akkor mondjátok meg kerek perec hogy ezüst lesz.Ez azért fontos szerintem mert ha rátok erőltetnek valamit a TI esküvőtökön amit egyikőtök sem akar akkor örökbe bennetek lesz a tüske meg mikor ránéztek a gyűrűre "nem szeretem az aranyt ,akkor meg miért kellett?"


Elhiszem hogy az arany az időt álló,elegáns stb. de ezt hagy döntse el az a 2- ember akik összeházasodnak hogy mivel szeretnék ezt jelképezni.Engedjék meg hogy legyen teljes az örömük.


(ha a fehérarannyal is probléma van akkor azt sem kell a fenti szempontok miatt erőltetni az én véleményem szerint)

2010. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
viszont kérdem én: ha az eljegyzési gyűrű is tök mindegy, hogy milyen, akkor a jegygyűrű? lehet, hogy sz.r ezüst, meg gagyi, de most miért kéne olyat viselni, amire nem néz rá szívesen, mert tudja, hogy nem ilyet akart volna? nem az arany szimbolizálja az összetartozást és a szeretetet, hanem maga a gyűrű. és hogy az milyen? ha nekik ezüst tetszik, miért ne lehetne az? szerintem nyugodtan vegyétek meg az ezüstöt, ha nektek az tetszik jobban. és akik tetováltatnak? ők sem gyűrűt vettek, hanem rájuk van tetoválva, mégis összetartoznak.
2010. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!