Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lányok! Ti belemennétek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti belemennétek az olyan házasságba, ahol a férfi házassági szerződést akar?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 19:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
41%
Én nem mennék bele.Nálunk nekem volt házam,kocsim stb,de meg sem fordult a fejemben,hisz azért mentem hozzá,mert szerettem,ismertem és tiszteltem.Ennek 15 éve és soha nem téma ami az enyém az az övé is és ez forditva is igy van
2011. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond, ha lenne vagyonom en is kotnek az biztos. Ha a parom akarna nem szolhatnek semmit. A mai vilagban olyan gyorsan mennek tonkre hazassagok,hogy jobb letisztazni az elejen. Igy kesobb nincs gond ,meg evekig tarto pereskedes.
2011. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
24%

Nem. Akkor hol marad a bizalom? Meg miféle házasság az, ahol már a házasságkötés előtt a válás útját kell egyengetni?


Amúgy meg tök felesleges is. A házasság előtti vagyon válás esetén visszajár, a házasság alatt szerzett vagyon meg közös. És nem egy milliomoshoz mentem hozzá, hogy jól kizsigereljem, hanem egy hozzám hasonló kispénzű emberhez.


Nem ítélem el azt, aki házassági szerződést köt, szíve joga. De a kérdező nem ezt kérdezte, hanem azt, hogy én mit tennék. Én azonnal sarkon fordultam volna, ha a vőlegényem házassági szerződést akart volna.

2011. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Igen,én mindenkinek a saját véleményét kérdeztem,és köszönöm a válaszokat!Én férfi vagyok,és idáig 1 nőn kívül mindenki kiakart használni,éppen ezért én csak szerződéssel mennék bele.
2011. jan. 31. 19:46
 15/35 anonim ***** válasza:
64%

Nem igazán értelek. Ami aházasság előtt a tiéd volt, az utána is a tiéd marad, csak a tiéd. Igy szól a törvény, err nem kell szerződés.

Amit a házasság alatt szerzel, az közös lesz, hiszen a házasság lényeges eleme a vagyonközösség.

Ha pl. a csaj szül neked 2-3 gyereket, amit te is akarsz és ezért nem tud dolgozni, nem tud a munkahelyen előrébb lépni, akkor utána ha te otthagyod, akkor az hol korrekt? Akkor korrekt, ha egyformán kiveszitek a részeteket a gyereknevelésből is, pl. te maradsz otthon GYED-en. Ő kihordta, megszülte, TGYÁS-on otthon volt, utána maradj otthon te. Na, akkor esetleg korrekt.

Én 3 gyereket szültem, amig itthon voltam, addig a bevételem a töredékére esett vissza, igy a férjem nagyságrendekkel többet keresett, de ha ezért a váláskor kevesebbet akarna nekem adni, jól tökön rúgnám. Ugyanis az itthonlét miatt (GYED, GES) nekem eleve sokkal kevesebb lesz a nyugdijam, a magánnyugdij pénztáramba és az önkéntes nyugdij pénztáramba cskanem semmi pénz nem ment évekig, igy csak ezen buktam 6 millió forintot... Ezt ki adja vissza nekem váláskor???

Arról nem is beszélve, hogy a férjem az x év alatt mennyit ment előre a munkahelyen, én meg ugye egy tapodtat se... Pedig ugyanolyan a végzettségünk, tudásunk, mégis 5-6 évvel hátrébb járok ugyebár. És ezt már soha nem tudom behozni sem fizetésben, sem pozicióban.


Egy esetben mennék bele, amit itt is olvastam és ismerek ilyen esetet személyesen is: az egyik félnek olyan cég van a nevén, ami a családjáé, 10-20-30 év alatt épitette fel a cslád. Természetesen abból nem kérném a felét, a házasság alatt onnan bejövő pénznek se, hisz az aztán tényleg nem az enyém, hanem azé a családé. Itt értem a szerződést, jogosnak is találom.

De egyéb esetekben a fentiek miatt nem. A törvény kellően megvédi a házasság előtti vagyonodat, utána meg már egy CSALÁDDÁ váltok, igy nincs külön pénze senkinek, vagyon közösségé is váltok.

2011. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
30%
Hogy le lettek pontozva, akik nem akarnak kötni, meg én is, hogy mi nem kötöttünk. :D Most miért olyan nagy bűn ez, ha nekünk így jó? Előttünk szinte csupa hosszú távon is jól működő házasság áll példaként, ahol nem kötöttek. Attól még másnak lehet hogy megfelelőbb a szerződés.
2011. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Persze, semmi gond ezzel, ma már egy elfogadott dolog. Nyilván finoman és érzéssel kell előhozakodni vele, de engem nem zavarna.


Manapság olyan sokféle sztorit hall az ember.. Persze, ott vannak a szép szavak, hogy bizalom, meg szeretet, de nem gondolom, hogy egy papír, amit eldugok a fiók aljába, mindezt tönkre tenné.


Ne kelljen hozzányúlni soha, azt kívánom! :)

2011. jan. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Nem. 21.11-es nagyon jól leírta, nincs mit hozzáfűznöm.
2011. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
33%
"Akkor hol marad a bizalom?" Mert ugye mindenki tudja előre, hogy majd el fog válni és megromlik a kapcsolata?!
2011. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Az utolsónak:azért gondolom nem én vagyok az egyetlen férfi,aki manapság már úgy gondolja,hogy saját magunkon kívül nem igazán szabad teljesen megbízni senkiben!!
2011. febr. 1. 10:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!