Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lányok! Ti belemennétek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti belemennétek az olyan házasságba, ahol a férfi házassági szerződést akar?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 19:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
21%
nem áldás a vagyon. örülök, hogy nekünk semmink sem volt, mikor házasodtunk. ettől függetlenül nem mennék bele. amit házasság alatt szerzünk az vagy közös, vagy viszlát. vagy egyenrangúak vagyunk, vagy viszlát.
2011. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

21.11-gyel értek egyet.

Mi nem kötöttünk, pedig nekem volt jobb autóm, lakásom (hitelmentes), neki meg egy öreg autója. Még bútort se hozott a lakásba. Szóval én voltam a vagyonosabb. Most vettünk közösen egy házat, amibe természetesen beleadtam az enyémnek az árát (eladtuk). Az új ház tulajdoni hányadát megfelelően osztottuk.

Most itthon vagyok gyesen, 1 múlt a kislányunk, a havi bevételem 40.000 forint (gyes+csp). Tehát ő jóval többet keres mint én...

2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

19:35-ös vagyok!


Hmmm bizalom kérdése lenne?! Nem hinném... Még jó hogy ilyen sok boszorkány van aki tudja hogy 10 év múlva is a férjével/feleségével lesz.


Mesélek egy történetet.

Párom a volt nőjével élettársi viszonyba voltak. Vettek egy házat... a nőcskének volt egy lakása, azt eladták, abból és a Párom 5 milliójából vettek házat. Persze nem kötöttek vagyoni szerződést. Hopppááá szakitottak, a Párom az 5 milliójából --->>>2<<<---milliót tudott bizonyítani. A többi 3 millió elúszott, vagyis hát a nő éli a szép életét a házban továbbra is. Ők tudták, hogy szétfognak menni? NEM!


Erről ennyit! 23/N

2011. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
34%

már bocsi, de az élettársi viszony ilyen. igen, ott ha nem tudod bizonyítani, hogy mennyi pénzt raktál bele, akkor buktad. ha házasok lettek volna, akkor a Párod a házfelének megfelelő pénzt visszakérhetett volna! ez már másképp hangzik, ugye? :)

Amúgy meg... ha nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy együtt akarok életem végégi(!) maradni egy emberrel, akkor nem házasodunk össze!

2011. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha nem csak bizonyos kitételekre vonatkozik a házassági szerződés, hanem ugyanazt az anyagi és jogviszonyt hivatott fenntartani, ami a házasság előtt volt, a legtöbb esetben a házasság is fölösleges, mert akkor tényleg csak egy papír. Akkor meg minek a felhajtás? Csak azért hogy lagzit tartsanak, meg kiöltözzenek?

Ezt soha nem értettem.

Ha a párom vagy én úgy éreztük volna, hogy továbbra is fenn szeretnénk tartani az önállóságunkat ilyen szempontból, akkor nem házasodtunk volna össze. Nem azért, mert a házassági szerződés fúúúúúúúúj! Hanem azért, mert ilyen értelemben teljesen értelmetlen lett volna. Az érzelmeinken nem változtatott az esküvő, akkor meg így minek?

2011. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy a bizonyított 2 millióból 1 milliót is csak azért tudta bizonyítani, mert kafetéria volt felvéve a házra és ugye ott minden részletesen le van írva.
2011. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Házasság???:)

Azért van ennyi válás, mert mindenki úgy gondolkozik mint TE!!! A házasság se 100% biztos dolog! Sőt! 50-50%!!!

2011. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

14:40

Igen, ne házasodjunk, mert lehet, hogy elválunk, gyerekünk se legyen, mert hátha nem tudjuk eltartani ne fürödjünk meg, mert úgyis koszosak leszünk és reggel fel se keljünk az ágyból, mert hátha elesünk, megszületni is kár volt, úgyis meghalunk.

Ha nem baj én mégis inkább úgy gondolkozok, ahogy eddig. :D

Szerintem meg azért van annyi válás, mert az emberek sokszor nem veszik figyelembe a kapcsolaton belül a saját és a másik igényeit, vagy éppen nem jól választanak, vagy a problémák megoldására ezt egyszerűbb megoldásnak érzik.


De teljesen igazad van, ha nincs házasság, nincs válás, ez tény és való, beleköpni sem tudok. :DDD

2011. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Egyébként meg nem arról szólt az ezelőtti hozzászólásom, hogy érdemes-e házasodni, csak arról, hogy nem nagyon értem azokat, akik úgy házasodnak, hogy minden jogviszonyt ugyanúgy akarnak fenntartani, mint azelőtt?

Nem azt mondtam, hogy bajom van vele, csak érdekelne.

2011. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

14:40

engem és férjemet úgy neveltek, hogy a válás nagyon kivételes esetben fogadható el. egyetlen elvált ismerősöm van, a meghalt nagynéném. nincs más. nálunk ez nem elfogadott módja a problémák megoldásának és a személyes boldogságunk hajszolásának. És úgy házasodtunk, hogy mindketten 1000%-ig biztosak vagyunk a döntésünkben és a másik döntésében.

Igy is lehet házasodni és igy is lehet élni. Nem mindenki vonja meg a vállát esküvőn az eskü szövegénél, hogy "jah, persze... esküszöm.. max elválok".

2011. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!