Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem féltek a házasságtól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem féltek a házasságtól?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy aki mostanában megy férjhez/nősül meg, nem ijedt meg előtte? Vagy csak én vagyok ilyen? Nagyon szeretem a párom,9. éve vagyunk együtt,1 éve jegyeztük el egymást. De most, hogy közeleg az esküvő, kicsit megijedtem, szeretném visszaforgatni az időt, és csak élni a bohókás hétköznapjainakt, mint eddig. Tudom, hogy hozzá akarok menni, de akkor miért érzem ezt?
2011. febr. 16. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem tavaly májusban volt az esküvőm. Nincs semmi különbség, csak néha nem jut eszembe a nevem. :)
2011. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen izgulsz. :) Mondjuk érdekes, amit kérdezel mert mi egyáltalán nem féltünk az esküvő előtt. Mi csak 3 éve voltunk együtt akkor és elég fiatalon házasodtunk (21-23 évesen), de azóta többször ennyi idő eltelt már és még működik, boldogok vagyunk.

Én azt vettem észre, hogy hiába vártuk azt, hogy majd gyökeresen megváltozik az életünk a házasság után. Minden teljesen ugyanolyan volt, ugyanannyit évődünk, viccelődünk egymással. Annyi változott csak, hogy másképpen mutatjuk be egymást (férjem, feleségem).

Szóval számíts rá, hogy - habár megjavulni sem fog a kapcsolat a házasságtól, de rosszabb sem lesz.

2011. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi szeptemberben házasodtunk. Már előtte is együtt éltünk, lényegében semmi sem változott, még a nevem sem. :)

Ugyanúgy együtt küzdünk a problémákkal, együtt örülünk a jó dolgoknak, együtt várjuk a kisbabánkat.

2011. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha félsz a házasságtól akkor ne házasodj! Nem lehet úgy neki indulni , hogy csapunk egy szupeR lagzit, ha utánna nem működik akkor elválunk. Főleg ha utánna lesz kisbaba... Senki nem akar csonka családban felnőni... Bocs, hogy elkanyarodtam
2011. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
6 év után házasodtunk össze. Megmaradt a lánykori nevem, mégis jó érzés volt úgy bemutatnom a páromat, ő a férjem.
2011. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Mi másfél éve házasodtunk. Igazából nem változott semmi, de mégis! Valahogy szorosabbnak érezzük tőle a kapcsolatunkat, de ennyi. Ugyanúgy élünk, ahogy előtte!

Mi elég nagy szabadságot adunk a másiknak. Tehát mindenki megy a barátaival kávézni, szórakozni és megyünk együtt is. Nem vagyunk összenőve. Én pl. nyáron 4 napot voltam a Balcsinál a barátnőimmel. Köztünk nincs ebből probléma! Tehát igazából a régi életünk is megmarad valamilyen szinten.

2011. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az elkötelezettségtől félsz! Mert a házasság, jó esetben az olyan végleges dolog! Én is ilyen vagyok. Már 6 éve vagyunk együtt, és van praktikus oldala a házasságkötésnek, de én nem akarok senki felesége lenni. Tudom, hogy csak egy papír, de így ha mégis tönkremenne a kapcsolatunk, akkor nem lenne bonyodalom. Mindenki menne a salát útján!A házasság számomra,( és ezt külön kihangsúlyozom, hogy Számomra )egy láthatatlan béklyó!

Akkor már inkább bejegyzett élettársi kapcsolat.

Aki másként érez, azt is tiszteletben tartom. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, mit is érez ezzel a témával kapcsolatban. Én sajnos nem vagyok feleség típus.

2011. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem az elkötelezettségtől félek, várom az esküvőt, és Őt szeretném társnak, csak attól félek, hogy megváltozik az életünk. De jó olvasni, hogy ez nem így van :-D Csak ez olyan mostmár igazán felnőttéválásos dolog, és nem akarom, hogy úgy járjunk, mint a szüleim, hogy tönkrement az életük a közös anyagi és egyéb gondok miatt, és 17 év után elváltak. Anyám azóta sem talált magára.
2011. febr. 17. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:
A házaság csak annyiban más az együtt éléstől hogy hivatalos.Ennyiii!
2011. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!