Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, mikor a feleség nem veszi fel a férje nevét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 18:54
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Lánykori nevemen maradtam. Megbeszéltük. Mindenki a lánykori nevemen ismert.
2011. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

19:10-nek


A választás során a feleknek csak arra kell figyelniük, hogy:


1.csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét (tehát az nem lehetséges, hogy a feleséget Szabó Gizellának, a férjet pedig Kiss Istvánnak hívják), illetve

2.a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet (ez akkor érdekes, ha valamelyik fél családi neve már eredetileg is kéttagú, például, ha a férjet Szabó-Kovács Istvánnak hívták volna, a feleség nem lehet Szabó-Kovács-Kiss Gizella) .


[link]


Szóval akkor is csak két vezetéknév lehet :-)

2011. márc. 24. 19:16
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
19:10-es, ez a kérdés már sokszor felmerült itt a fórumban is.. A névválasztási szabályok szerint egy embernek csak 2 vezetékneve lehet, tehát ha valaki mondjuk egy Kis-Kovács és egy Németh házasodik, akkor lehet Kis-Németh, Németh-Kovács vagy ezeknek a kombinációi. Ha két dupla vezetéknevű házasodik, ugyanígy. Szóval nem lesz senkinek 4 vezetékneve..:)
2011. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
97%
Én nagy mértékben támogatom. Én sosem akartam felvenni, végül a férjem kedvéért tettem meg (kötőjeles variáció), de igazából még mindenhol a lánykorit használom, nem tudom megszokni az újat.
2011. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem eldöntheti a feleség hogy szeretné-e felvenni a férje nevét vagy sem. Én sem biztos hogy fel fogom majd venni, szeretem a sajátomat. Attól még szeretni fogom a páromat ugyan úgy , nem ettől fog függni.
2011. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vettem fel, mert terhes volt, hogy átírjanak mindent. Meg minek?
2011. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga, én sem akarom majd felvenni.
2011. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
59%
Én szép gesztusnak érzem ezt a férjem felé aki életem legnagyobb szerelme. A -né sose tetszett, így átvettem a vezetéknevét (pl. ő Kovács Józsi én Tóth Mari voltam, lettem Kovács Mari)
2011. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
49%
Akkor én leszek a kivétel, mert én meg alig várom, hogy felvehessem a párom nevét. És nem csak magam miatt, hanem mert úgy gondolom, hogy össze is tartozunk, és ez ezzel is kimutatható. Nem ítélek el senkit, amiért nem veszi fel a férje nevét, hiszen mindenkinek szíve joga, se több tőle, se kevesebb, mint ember. De szerintem fontos a gesztus, és szerintem ez is valami divat féle. Írta valaki, hogy attól, hogy férjhez ment, még megvan a saját családja. Én úgy gondolom, hogy ettől nem változik meg a múltja, megmarad a családja is, nem veszik el az egyénisége. Ez egy tisztelet, amit kimutat a leendő házastársa felé. Én is nő vagyok, de néhányan szerintem nem személyes okból nem veszik fel a férjük nevét, hanem feminím okokból. Mert én nő vagyok, és egyenjogúság, stb. Pedig én is nő vagyok, és most nem azokról beszélek, akik előttem szóltak hozzá.
2011. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, tényleg benne van az egyenjogúság, amiért én nem venném fel egy férfi nevét. Én büszke vagyok a családomra, és örülök, hogy ez a nevet viselem, és úgy érzem ha eldobnám, azzal "átiratkoznék" egy másik családba.

Persze nem a névtől függ az, hogy szeretem-e az illetőt vagy nem, de éltem már olyan kapcsolatban, ahol elnyomtak, így különösen érzékeny vagyok mindenre, ami veszélyeztetné az "egyéniségemet". És ezzel nem az alkalmazkodásról beszélek, egy kapcsolatban mindkét félnek kell csiszolódni:) De én sosem fogom azt mondani, hogy eddig így hívtak, most pedig így fognak, mert ugyanez az ember maradok.

Az is igaz, hogy ez egy gesztus, de marad éppen elég (pl a házasság intézménye) ami összeköt minket egy életen át.

Úgyhogy én bevallom, a múltban ért kudarcaim vezettek oda, hogy mostanra már nem akarok egyáltalán megválni az életem olyan részétől, akitől nem muszáj. A családom bebizonyította, hogy bármilyen bajban számíthatok rájuk, és soha nem akarok megválni attól a névtől, amit tőlük örököltem.

Nyilván aki más tapasztalatokat szerzett az életben, az másképp gondolkodik:)

2011. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!