Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, mikor a feleség nem veszi fel a férje nevét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 18:54
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
19%

Én alap dolognak tartom, hogy valamiképp jelezzem a világ felé hogy egy pár vagyunk. Ezért veszem fel kötőjelesen a nevét-mivel amúgy is mindkét név bonyolult és betűzni kell, teljesen mindegy hogy mondok e még egy nevet betűzve. Nekem fura, ha valaki lánynéven marad, ez van.

Viszont amin meglepődtem, hogy a hivatalokban is kérdeztem, hogy akkor mit, meddig hol kell átíratni és rögtön azzal kezdték, hogy ha még nem vettem fel a anevét akkor sürgősen gondoljam meg magam, mert nagyon macerás. Hogy lehet így hozzáállni? Nem hogy örülne hogy nem kell egész nap unatkoznia. Különben meg ha nem kéne ennyi fele szaladgálni 1-2 nap alatt kényelmesen el lehetne intézni.

2011. márc. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

semmi jelentosege nincs. En is a lanykori nevemen maradtam az alabbiak miatt:

- kettos allampolgar vagyok, Mo-n regisztraltatni kell a hazassagot es mind a ket orszagban kulon procedurakent vegigjarni mindent, utlevel, szemelyi ig, jogositvany, etc csere. a ket orszag a vilag ket veglete, tehat erre nincs idom

-lakashitel, hitelkartya, bankszla etc megvaltoztatni megint kulon procedura, raadasul en megtartottam a magyar bankszlam is

-cegnel igy ismernek a leanykori nevemen. Ceges hitelkartya, ceges auto lease lecserelese, megintcsak kulon procedura


nekem erre sem idom sem energiam nincsen. es en ugy fogalmaznek sok huho semmiert. Parom elfogadta bar o szerette volna a nevcseret. engem meg nem erdekel hogy hivnak en a nev nelkul is tudom h ki a ferjem. es ismeroseim a nev nelkul is tudjak h egy par vagyunk...

2011. márc. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
meg annyi h xne yz azert nem johet szoba mert kulhonban nem tudnak a -ne vegzodessel mit kezdeni es nagyobb kalamajkat okoz az egesz mint amennyit segit. persze aki Mo-n marad vegleg annak ok.
2011. márc. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Az első házasságomban a férjem vezetéknevét vettem fel az én keresztnevemmel. A fiam 8 éves és az jutott eszembe, hogy biztos nekem is rosszul esett volna ha a családban mindenki Móriczka vezetéknevű és és én egyedül lettem volna Döbrögi. Persze én is szívesen viseltem volna az ő nevét kötőjelesen, de a fiam miatt nem. Nekem fontosabb a fiam, mint a név. Párom nem örült neki, de azt mondta rendben, megérti az okomat
2011. márc. 25. 08:52
 35/45 anonim ***** válasza:
Nem gond. Hülye példák vannak, ha nem hangzik jól, pl. a Hajdú-Sarka Kata. :) Ééérted.
2011. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
80%

Én nem fogom felvenni, ha 30 évet leéltem ezzel a névvel jó lesz ez nekem a következő 30-ra is.

A páromat nem érdekli, nem csinál belőle ügyet, ha akarom felveszem ha nem nem. Neki is jó vagyok tizenéve ezzel a névvel jó leszek neki ezek után is.

A gyerekek természetesen az Ő nevét kapják/kapták. Neki ez a fontos!

2011. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Főleg nem érdekel, hogy más felveszi e a férje nevét vagy sem.
2011. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
86%
Nem csinálnék belőle gondot, sőt van olyan érzésem, hogy amikor felveszi a férj nevet akkor a feleség szinte elveszíti személyiségét is.
2011. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha v.mikor is megházasodom, akkor nem fogom felvenni a férjem nevét. Nagyon ritka vezetéknevem van, és szeretném, ha a gyerekeim is viselhetnék (mondjuk, kötőjelesen az apjuk vezetéknevével).
2011. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Én több okból nem veszem fel.

1. büszke vagyok a nevemre, édesapámat elvesztettem néhány éve, és úgy érzem tartozom neki ennyivel.

2. nem vagyok feminista, de nem érzem igazságosnak hogy a nő vegye fel a férfiét... akkor már vegyék fel kötőjelesen egymásét.

3. vőlegényemmel mindketten ügyvédek vagyunk, eléggé bezavarna ha egyszer csak mindkettőnknek megváltozna a neve:)

2011. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!