Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés
-Bevállalnátok, ha a párotok felhozza, vay megsértődnétek? És szerintetek szükséges?
2011. márc. 27. 18:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

18:34

Nem úgy van, hogy a házasság előtt szerzett vagyon az nem lesz közös, csak a házasság alatt szerzett? Mert mintha így emlékeznék, de nem vagyok benne biztos.

2011. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
sok esetben érdemes megkötni,és ez nem a bizalomról szól. abban az esetben,ha az egyik félnek cége van,szinte kötelező,főleg ha az bt.
2011. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
A mai világban ez egyáltalán nem bizalmatlanság kérdése. Szerintem igenis a jövőre való előrelátást jelent. Nem lehet tudni, hogy bármelyikük élete-munkája hogyan alakul. Sajnos sokszor hozhat az élet olyan körülményt, amit még most nem lehet látni-tudni, a szerződés nem csak a vagyonnal rendelkező részére védelem, hanem mindkét fél részére.
2011. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, de tudom kb. milyen válaszok szoktak lenni, a későbbiekben jöhet a lepontozás:D:D:D


Szóval...én (és szerencsére a párom is) azon a véleményen vagyunk, hogy ami az enyém az a tied is. Ez a dolog a kapcsolatunk első napjától érvényes és még most is az, bár még egyetemisták vagyunk. Egyszer volt egy aranyos beszólása azt mondta, mikor nem akartam elfogadni tőle valamit, hogy "nyugi, úgy is családban marad! :)" Most hétvégén nálam volt és kicsit meg vagyok szorulva anyagilag, mindent Ő vett ez idő alatt, és még hagyott is nálam pénzt, pedig most neki is szüksége lett volna rá.

Szerintem egy ilyen kapcsolatban nincs helye semmiféle szerződésnek. Mikor nekem van én adok, bármit, kaját, pénzt, bármit...Ha van valamim megosztom vele...

Házasság előtt meg, aki arra gondol, hogy mi lesz pár év múlva, ha a másik kisemmiz, akkor inkább ne is házasodjanak össze. Ez nekem nem fér össze a bizalommal...ez elvi kérdés. Nyilván, hogy nem félek attól (mivel vagyunk annyira intelligens emberek), hogy ha szét kéne váljunk pár év múlva NEM elvinné el azt ami nem az övé...

Szóval egy ilyen házassági szerződés felemlegetése után én a jegygyűrűt le is tenném a kezemről.

A mi kapcsolatunkban nincs helye a PÉNZ szónak mint vita tárgya, mint szerződés és sem semmi más...


De kinek a pap...kinek a paplan...

2011. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

* nem félek attól, hogy pár év múlva elvinné ami NEM az övé

(bocs)

2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Először azzal, hogy azokról szerződést írsz nem semmized ki, hiszen az szerződés nélkül is téged illetne váláskor, de tény jobb letisztázni, mert a felesleges vitáktól megkímél, és egyszerűbb a bizonyítás. Szóval, akik csak arról írnak szerződést, mi volt nekik a házasság előtt, azok nem értem miért lennének elítélendők, ugyanazt rögzítik, ami a jogszabályban is benne van, pusztán bizonyíthatóság szempontjából egyszerűsítik a helyzetet. Aki ennél durvább dolgokat rögzít, pl.: a fizetésem házasság után is csak az enyém vagy hasonlók, olyat nyilván nem írnék alá sem én de szerintem más sem.
2011. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.

Amiket felsoroltál, azokhoz amúgy sem lenne köze, hiszen az öröklött dolgok még ha a házasság alatt is örökölted, akkor is különvagyon. A kocsid, ha már együttélés alatt vetted, akkor az a házasságkötést követően beleolvad a házassági közös vagyonba, hacsak másként nem egyeztek meg. Ha még nem életek együtt, akkor fölösleges a papír. Csupán az együttélés kezdő és záró időpontját kell bizonyítni, ha elválnátok...

Én nem sértődnék meg, nálunk szó is volt róla, ott bukott meg a mutatvány, hogy ő az összes későbbi jövedelmét szerette volna csak magának, miközben én már a gyermekünket vártam...el is váltunk.

2011. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Megertem ha valaki milliomos (nem magyar szinvonalon ertem, konnyu Magyarorszagon milliomosnak lenni ilyen rossz erteku penzzel.) Ugy ertem milliomos mint Donald Trump, akire a nok ugy szallnak mint a legyek mert sok penze van, hiaba nez ki ugy mint a kutya segge, Egyertelmu hogy a penzeert mennek hozza felesegul. Igy is minden valasa milliokkal vegzodik a no javara, megsem osztjak el a vagyonat ugy hogy veszteseges legyen. Mindenki jol jar csak azert mert nem sz-r rago.


Hogy valakinek haza van es egy autoja, az nem indok a szerzodes megirasara. Ezt szorszal hasogatasnak tartom. Valakinek nagy az egoja, azt hiszi hogy ez manapsag nagy szerzemeny. Mindenki lakik valahol. Ha ez az illeto aki szerzodest ker talan a Festetich kastelyban lakik vagy valami hasonlo korulmeny kozott, akkor megertem a szerzodest. Kulonben nem. Mar elindulas elott a valast forszirozzak. Inkabb pozitivan kellene gondolkodni a jovonkrol, nem?


De nem tartja a jog szem elott hogy a hazastarsak mit szereztek kozosen es mit nem? Ezt szerintem ott egy ugyvedtol kellene megkerdezni hogy mik a szabalyok ezzel kapcsolatban.

2011. márc. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Meg azt is hozza adnam, nehogy valaki kovet vessem ram azert mert azt mondtam hogy konnyu milliomosnak lenni, azt az 1-2 milliora ertettem. Aki vagyont orokol annak van mit feltenie, de azt sem kemeny munkaval szerzik hanem ajandekba kapjak. Nem mindenki tud orokolni az igaz es csak kevesnek adatik meg hogy olyan uzlete legyen ami jol profitol. Donald Trump volt a kiindulo pontom. Nem ismerem a magyar megfelelojet.
2011. márc. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez egy szükséges "rossz"! Biztos kiábrándító, meg stb., de sajnos nagyon sok házasságnál ill. válásnál jól jön!

Soha nem jelentenék ki olyat, hogy jaj, az én párom nem venné el, ami az enyém! Az emberek sajnos változnak. És nem mindig jó irányba. Nem biztos,hogy az akivel most összekötöm az életem, az 15 év múlva is ugyanaz lesz. Elég csak pl. egy irigy szerető! Nem is egy ilyet láttam a baráti körömben. Az egyik a legjobb barátnőm. 10 év volt az esküvő. Ennyi idő után gondolom mindenki úgy hinné,hogy 100%osan ismeri a másikat. 5 év házasság után, a pasinak szeretője lesz, rájön,hogy még nem élt. A lakást, amiben laktak, anno 80%-ban a lány szülei fizették, de a papír felesről lett megírva. Mert nyilván ő is azt gondolta,hogy soha nem venné el a párja, ami az övé. Igen ám, csak hogy a szerető éppen a pénzéhesebb fajtából való. Fűti a srácot, hogy igenis, ez neki jár stb. Két éve nem tudnak egyezni. Sajnos nagy valószínűséggel a barátnőm bebukja, mert semmilyen bizonyíték nincs, hogy a lakás nagy része az övé. Itt pl. ha illúzióromboló, ha nem, nagyon is jól jött volna egy szerződés!

Bár azért szerencsésnek tartom,hogy a házasság előtt szerzett vagyon, nem közös. Legalább ezen nem "kell vitatkozni"!

2011. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!