Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon naiv vagyok, hogy igy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon naiv vagyok, hogy igy gondolkozom? Idealista lennek?

Figyelt kérdés
Valahogy az a kenyszer kepzetem van, hogy ha szerelmes az ember es kialakul az a kulonleges helyzet, hogy mindketten nagyon szerelmesek, akkor a korulmenyektol Tehat pl. 2 honapja egyutt vannak, de langolva szeretik egymast, (nem elvakultan, en ugy meg nem is szerettem) akkor teljesen mindegy, hogy meg 2 honapja vannak egyutt, osszehazasodnak, mert egyutt kepzelik el a jovot. Errol nem beszelek masoknak, mert ha beszeltem, furan neztek ram. Ilyen csak a meseben van? (egyebkent ismerek ilyen part es mar nem friss hazasok) Ez gyerekes gondolat? Miert?
2011. jún. 10. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim másfél hónap után házasodtak össze. Egy év után elváltak, de nem bírták egymás nélkül.

Azóta is együtt vannak (papír nélkül) 40 éve (lesz augusztusban

2011. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy 1 - 1.5 évnek el kell telnie ahhoz, hogy két ember megismerhesse egymást és az sem hátrány, ha a házasság előtt együtt is élnek egy darabig.


A te verziód ehhez képest elhamarkodottnak tűnik de attól nem biztos, hogy rossz.

2011. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert akinek nem átlag feletti az emberismerete és az önismerete (ezt mindkét félről feltételezzük), akkor 2 hónap alatt egyszerűen nem látja annyi élethelyzetben a másikat, hogy ne lehessen baj belőle később.

Illetve az első két hónapban az ember hajlamos elnézni olyan hibákat, amitől lábrázást kap mondjuk két év után.

2 hónap: "Olyan édesen szertelenül szanaszét hagyja a zoknijait"

2 év: "Nem hiszem el, hogy nem bírod azokat a ku.rva zoknikat a helyükre rakni, nem vagyok a cseléded!!"


A fenti példa szabadon behelyettesíthető bármivel.


Egy saját példa:

Huszas éveim elején összejöttem egy félistennel, hónapokig el sem hittem, hogy érdekelhetem és tényleg velem akar lenni.

Az első randin a pincér kissé bunkó volt, erre a srác meglepően arrogánsan reagált, én húztam vissza, hogy nehogy kidobja az ablakon a pincért (fizikai erő simán meglett volna hozzá). De nem is foglalkoztam vele.


8 hónap után szakítottunk, mert a 100 kg-os csupaizom félisten egy instabil, infantilis személyiség volt, aki hitt az összeesküvés elméletekben, képtelen volt a konfliktushelyzeteket normálisan kezelni és hihetetlen baromságokon húzta fel magát. Ja, és testképzavara volt, ha néhány dekával többet vagy kevesebbet mutatott a mérleg (napi 6-10 alkalommal mérte magát!!), akkor iszonyat hisztit levágott.

Ha valamin összevitatkoztunk és én az ötven kilómmal kicsit erélyesebben szóltam hozzá, akkor elsírta magát. Az utcán nem egyszer néztek döbbenten, hogy a kétszer akkor izomtibor sír, miközben egy feleakkora nő vitatkozik vele. Nem tudták hova tenni...


Két hónap után még tökéletesnek látszott, mert az agyam nagyszerűen szelektálta a negatív jeleket. Ha akkor összeházasodunk, mára már felvágtam volna az ereimet...

2011. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
En ugyan meg csak egyszer voltam szerelmes (igen, ebben biztos vagyok, hogy az voltam), de lattam a nekem nem tetszo hibait. Mondjuk ennyire durvak nem voltak, mint amit az utolso hs irt. :)
2011. jún. 10. 11:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kell várni legalább 2 évet, hogy megtudják hogy ennyi idő elteltével hogyan működik a kapcsolatuk. 2 hónap rövid idő, lehet hogy csak a kezdeti fellángolás nagy, ami tarthat kb. fél évig is, és utánan ráunnak egymásra.
2011. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17 évesek voltunk, 2 hónap után eljegyzett a férjem, fél évre rá volt az esküvőnk, a nászéjszakán fogant a fiunk, és jövő héten leszünk 17 éves házasok.
2011. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, nekem ez a tokeletes szerelem. :) Irigykedek is, pedig nyilvan voltak nehezebb idoszakok, de valahogy en ugy hiszem megereznem ki az aki megfelelne arra a posztra, hogy egyutt uljunk a hintaszekben unokaknak meselve. :)
2011. jún. 10. 12:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szerintem is kell várni azért 2 hónap alatt nem sok minden alakul ki...valljuk be, majdnem semmi. legalábbis nálunk 2 hónap alatt szimpátiánál, vonzalomnál részemről több nem volt. Kb 4 hónap után éreztem, hogy szeretem, s azóta is lehet közhely, de napról-napra jobban. én fél év után kaptam egy gyűrűt a páromtól, akkor azt mondta nagyon szeret én meg megfogadtam, hogy vagy az ő felesége leszek, vagy soha nem megyek férjhez. Ezt így is gondolom. Eltelt 4 év azóta, nem azért nem házasodtunk mert nem érezzük eljöttnek, de egyetem után szeretnénk. Lehet hogy ha a húszas éveim közepén, végén járnék akkor talán 1 év után belemennék, de ez nálunk így lesz jól szerintem.

A két hónap mindenképpen kevés...szerintem:) persze vannak kivételes esetek:)

21-L

2011. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan, akinek bejön ez, például a szüleim: édesapám második találkozáskor megkérte édesanyám kezét, de édesanyám nem adta olyan könnyen magát, ezért csak a 4 találkozáskor mondott igent, azóta is boldog házasok. De szerintem az ilyen esetek kivételesek, és kell egy kis idő, amíg megismerik egymást az emberek egy párkapcsolatban.
2011. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a párommal 2,5 éve vagyunk együtt, 2 éve élünk együtt, de nem esett szó házasságról. Mi így is tudjuk, hogy örökké egymáséi vagyunk, de már az 1. hónapban tudtuk. Azért is pakoltuk össze a cókmókunkat és közösködünk mindenben. :) Érzi ezt az ember valahol, kivel érdemes... 22/L
2011. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!