Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi történik akkor, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor, ha az esküvőn a "szóljon most, vagy hallgasson mindörökké" kijelentésre valaki felszólal, hogy nem áll a házasság mellett, azonban a pár továbbra is egybe szeretne kelni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez csak akkor számít, ha valamilyen törvényes kifogással tud előállni. Pl. hogy az egyik fél már házas.
2011. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még életemben nem hallottam ezt a mondatot igazi esküvőn, csak a tv-ben.
2011. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon ilyet nem mondanak az esküvőn. Hogy Amerikában ilyenkor mi van, nem tudom.
2011. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Erről az angolszászokat kellene megkérdezni, mert ott szokás.

Bár lehet, hogy ezt is átvesszük tőlük, annyira majmoljuk őket, lásd: egygyűrűs eljegyzés, Valentin-nap, karácsony környékén csöpögős angolszász zenék minden üzletben és minden rádióban, Halloween stb.

2011. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

2.-tol kerdeznem: es a teveben mi törtent?


(En sem tudom, szerintem ilyenkor a pap dönti el. Ha jol tudom, az anyakönyvezetö elött nem hangzik el ez a mondat, ugye? A papok pedig mashogy kezelik ugyanazt a dolgot, pl. egy kis faluban nem engedik aldozni azt, aki elvalt, mig varoson ez nem szamit...stb.)

2011. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Magyaro-on is van a templomi esküvön egy azonos ertelmü mondat. (Szolaljon fel, akinem kifogasa van az egybekeles ellen vagy ilyesmi.)
2011. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Magyarországon, hivatalos esküvőn nem mondanak ilyet. Meg sok értelme se lenne, mert 3 akadálya lehet egy esküvőnek:

- ha valaki nincs még 18 vagy cselekvőképtelen

- ha valaki házas

- ha közeli rokonhoz akar hozzámenni/elvenni


Ezek tények, amiket az anyakönyvvezető hivatalból ellenőriz (éljenek a nyilvántartások!), és az esküvőn el is mondja, hogy irataitokat ellenőrizte, és megállapította, hogy házasságotoknak törvényes akadálya nincsen.

Az, hogy valakinek nem tetszik, az nem számít.

2011. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Magyarországon ilyet nem mondanak.
2011. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

ma 13:05


Ez milyen esküvőn van? Reformátuson, vagy evangélikuson? Katolikuson nincs, azt tudom.

2011. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag a templomi esküvő sehol nincs, ha az anyakönyvvezetőnél aláírtad a papírt, házas vagy, ha nem, akkor nem, teljesen mindegy, van-e templomi esküvő vagy nincs.
2011. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!