Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan kérjek bocsánatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérjek bocsánatot édesapámtól? Egyáltalán el fogja felejteni ezt valaha?

Figyelt kérdés
Az esküvőmet tervezem, és megbeszélem azért a szüleimmel is a dolgomat. Még tanulok, a szüleim havi 15-20 ezer Ft-tal támogatnak. Elég sok ösztöndíjat kapok, és mellette dolgozok is, így lesz annyi pénzem, hogy az esküvőt tokkal-vonóval együtt kifizessem. Ma azonban csúnyán összevesztem édesapámmal. Ugyanis nem tetszik neki, hogy pár vendégnek majd felajánljuk a szállást (kollégiumban, így kb. 30 ezerre jön ki, ha mindenki elfogadja). Utána megjegyezte, hogy miért flancolok azzal, hogy lesz három koszorúslányom, és nem érti, hogy miért kell nekem teremdíszítés, meg fotós. A végén gúnyosan megkérdezte, hogy old timer autót nem akarunk esetleg bérelni? A koszorúslány ruhák felesben lesznek fizetve, felét én, felét a koszorúslányok, diszítést is majd mi csináljuk, a fotós pedig egy olyan ember lesz, aki gyönyörűen fotóz, de nincs üzlete. És annyira fájt, hogy "sajnálja" tőlem ezeket, hogy azt vágtam a fejéhez, hogy úgyis én fizetek mindent, minden ft-ot én kuporgattam össze rá (ez azért túlzás, hiszen ők is támogatnak) miért kell még ezt is sajnálni. Tényleg nem lesz flancolós esküvő, menzán tartjuk, nem bérlünk autót, a ruhám sem a legújabb divat szerinti, meghívót is mi csinálunk, szóval nem szóróm a pénzt. Ezután annyit mondott, hogy ő többet nem hajlandó beszélni velem az esküvőről. Meg is értem őt teljes szívemből. Nem azért nem fizeti ki az esküvő költségeit, mert sajnálja tőlem a pénzt, hanem mert nem telik rá, pedig becsületesen dolgozik, és gondoskodik rólunk. Nem is gondolkodtam, amikor ezt a fejéhez vágtam, vagy inkább úgy mondom, hogy nem mértem fel a súlyát. Csak az volt az agyamban, hogy miért nem lehetek csak egy napig egy kicsit különleges, miért nem szeretné ezt édesapám. Úgy éreztem, hogy nem akarja, hogy boldog legyek. Pedig nincs így, most már tudom. De most "félek" bocsánatot kérni tőle. Félek attól, hogy nem bocsájt meg. Pedig tényleg megbántam, amit mondtam, és nem úgy értettem, ahogy ő értette. Nem szemrehányás volt ez, nem tartom rossz apának, hogy nem fizeti ki az esküvőt, sőt akkor sem hagynám, ha tellene neki rá, csak nem szeretném, ha minden kis "luxusért" bűntudatot keltene bennem. Ő egy nagyon jó ember, és nem érdemli meg, hogy így bánjak vele. Csak azt hittem, hogy majd velem örül, hogy a kicsi lánya élelmes, és viszonylag kevés pénzből egy színvonalas esküvőt tart. Hogyan nézzek ezek után a szemébe, hogy a fejéhez vágtam, hogy annak ellenére, hogy napi 12 órát dolgozik, nem érzem elégnek, amit ad? Pedig bőven elég, amit ad nekem.
2011. okt. 3. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

mutasd meg ezeket a sorokat apukádnak. :) ebben benne van minden :) ő pedig sirva fog összepuszilni.

egy anyuka

2011. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól értem, az esküvő nagy részét te fizeted. És te is keményen dolgozol, mert tanulás mellett munkát is végzel. És ha ösztöndíjat kapsz, valószínűleg a tanulásban is jó vagy. Megható, hogy így szereted és tiszteled apukádat, de szerintem neked van igazad. Mikor akarjon az ember különleges lenni, ha nem az esküvőjén. Megérdemled. Jó lelkű embernek tűnsz, szerintem rendezni tudod apukáddal a dolgot. És sok boldogságot!
2011. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek az elsővel.Bátran mondd el Neki,ezt amit ide leírtál...
2011. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerűen mondd meg neki, hogy nem úgy gondoltad, ahogy mondtad, sajnálod. De ő is értse meg, hogy különleges esküvőt akarsz, mert ez életed egyik legszebb napja lesz.


Abszolút nem számít luxusnak a fotós, és a koszorúslányok, próbáld meg neki elmagyarázni kedvesen.


És ennyire azért ne érezd magad bűnösnek, nem voltál az semmiben sem.


Szép esküvőt akarsz, megteheted, na és akkor? Tedd is meg lelkifurdalás nélkül.

2011. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Te nagyon szereted apukádat, ez egyértelmű a soraidból.Mondd el neki ugyanezt, vagy ha az nem megy, mert nehéz, akkor írd le.Minél hamarabb, ne maradjon benne sokáig a tüske.Egy szülő ezt megbocsájtja.
2011. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérj bocsánatot tőle, éreztesd vele hogy szereted őt. Én is volt, hogy megbántottam édesapámat, pedig nem érdemli meg, hiszen én a világ legjobb apukájának tartom őt, édesanyámat meg a legjobb anyukának.

Szerencsére felhőtlen a viszonyunk a szüleimmel.. :)

2011. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mondd neki is, amit ide írtál, vagy mutasd meg. Biztos vagyok benne, hogy meg fog bocsájtani! Fel a fejjel! :)
2011. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De édes :))) Jó ilyet olvasni! Ne parázd túl, ha ennek csak a felét elmondod amit itt leírtál, az már elég. Szeretitek egymást, nem a szavak a legfontosabbak. Hajrá, és sok boldogságot!


25/N

2011. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezért miért kell bocsánatot kérni. Egy felnőtt embert, aki saját maga keresi a pénzt, tanul, esküvőre készül, megillet ennyi önállóság.

Mondd meg apukádnak, hogy sajnálod, nem akartad megbántani, de az esküvőd a te nagy napod, és te ilyennek szeretnéd. Szerintem inkább apukádnak kéne bocsánatot kérnie tőled.

Egy szülő

2011. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lehet furán hangzik de nem lehet, hogy apukádat bántja, hogy nem tud segíteni az esküvő kifizetésében és ezért viselkedik így? Azóta nem enyhült meg? Nyugodtan mondd el neki, amit itt leírtál.
2011. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!