Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy oldjuk meg az esküvőt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjuk meg az esküvőt? Több probléma is fent áll. valaki volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal volt egy hullámvölgy időszakunk, de már szép lassan kilábalunk belőle. Voltak problémák az én szüleimmel is, meg velem is, de épp azon vagyok, hogy változtassak a problémás dolgaimon, és ha ez sikerül, akkor összeházasodunk. Na de nem ez a lényeg, hanem:

- párom édesapjával nyáron nagyon durván összebalhéztunk. Közösen voltunk nyaralni, jött párom bátyja, annak barátnője, mi a párommal és az édesapja. Első pár napban minden rendben volt, de aztán leendő sógornőm mindenhez fapofát vágott, nem nevetett semmin, nekem is volt 1-2 problémám és néha már bevágtam én is az unalmast. Apósjelöltnek elég idétlen viccei voltak néha, amin nem lehetett nevetni, én nem is nevettem, aztán végül is utolsó reggel ezen tört ki a balhé. Én beszélgettem leendő sógornőmmel, mire párom apja úgy vette, hogy mi a háta mögött kibeszéljük őt, pedig erről szó se volt, nem vagyunk már ilyen gyerekesek huszonéves létünkre, teljesen általános dolgokról beszélgettünk, családunk, munka ilyenek. Aztán este párom mondta, hogy az apja azt hiszi kibeszéltük őt, és jó lesz ha odamegyünk és elmagyarázzuk neki, hogy mi van és elnézést kérünk. Na nekem ekkor lett elegem, de úgy voltam vele, hogy oké odaállok és elnézést kérek. Épp lépek ki az ajtón, amikor apósjelölt kikelve magából elkezdett mindkettőnket szidni, aztán annyira felcukkolta magát, hogy a következőket vágta a fejemhez (mert persze a másik lány a szobából elő se mert jönni): minden második szava a b.zdmeg volt, szidta a szüleimet, úgy hogy sose találkoztak, szidott engem, hogy én semmire kellő vagyok, egy nulla vagyok és az is leszek mindig (pedig elvégeztem a főiskolát is és mindig szorgalmas segítőkész voltam, még velük szemben is), meg hogy én még b.szni se kellenék neki és hogy hülye lesz a fia, ha engem elvesz mert én még főzni mosni meg takarítani se tudok (holott vendéglátást végeztem és házias vagyok és jól főzök, ezt a párom is megmondta neki, de nem érdekelte). Meg hogy azt se bánná, ha az unokáját soha nem látná. Aztán persze párom se tudta lenyugtatni. Azóta én a tájukra se mentem, konkrétan márciusban lesz 1 éve hogy nem mentem hozzájuk, de az eset augusztusban történt.


Na most a probléma a következő: mivel apósommal ez a helyzet, mit csináljunk az esküvővel? Kb. 140 km-re laknak tőlünk, és mivel a munkájuk miatt nem jöhetnek el otthonról (állatokkal foglalkoznak és nem tudják kire bízni), én régebben úgy gondoltam, hogy a két lakóhely közt lenne az esküvő az egyik nagyobb városban. De ezek után gondoljátok, hogy eljönne? Legszívesebben meg se hívnám, de mégis csak párom apja. Nem szeretnénk nagy esküvőt, max. 50 főt gondoltunk, ez a szűk család akivel rendszeresen összejárunk. Lagzit se nagyon szeretnénk, csak egy csendes, beszélgetős vacsorát. Egyikünk se olyan táncikálós "fajta", meg pénzt se nagyon szeretnénk erre áldozni, inkább másra szánjuk. De még mindig ott van a probléma, hogy mi van a szüleivel? Csak meg kell őket hívni, de az lenne a legjobb, ha apósjelölt el se jönne. Attól félek, kiverné a balhét meg egész nap a fanyarú képét kéne bámulnom. Ki kíváncsi erre? Mi a véleményetek erről?


Másik problémám: szeretnénk egyházi esküvőt is, de én református vagyok, párom katolikus. Egyikünk se gyakorolja a vallását, de én is konfirmáltam, párom bérmálkozott, szóval ennyi azért megvan. Na most ezzel nekem nem is lenne bajom, nekem jó lenne a katolikus esküvő is, de nagymamám református és ha meghallaná, hogy én katolikus templomban akarok esküvőt, szerintem kitagadna. Eleve konfirmálni se akartam és 3 hétig nem szólt hozzám. Párom meg nem hajlandó református templomba betenni a lábát. Most akkor ne legyen templomi esküvő?


Bocsánat, hogy hosszúra sikerült. Remélem valaki tud nekem segíteni, hogy oldjam meg ezt a helyzetet! Ha valakinek van ilyesmivel kapcsolatban tapasztalata, szívesen elolvasnám a történetét!


Köszönöm szépen előre is, mindenkinek szép hetet kívánok! :)


2012. jan. 16. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Egészen hasonló szituációban vagyunk mi is. Annyi különbséggel, hogy a mi esetünkben főleg a páromat bántják és csak közvetve engem. De én mivel nem vagyok egy haragtartó tipus, így kb fél perc után meg tudtam bocsátani após/anyós dolgokért. Én arra vigyázok nagyon, hogy én magam ne álljak párom és szülei közé. Mert én se szívlelném, ha ő ezt tenné akármilyen gondja is lenne a szüleimmel. Sőt bíztatom a békülésre még ha én is elszenvedtem tőlük dolgokat. Párom nem akarja hívni őket az esküvőre, én pedig bíztatom hogy már pedig kéne. Most már túl vagyunk pár veszekedésem-békülésen, és látom a páromon, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb ha jóban van a szüleivel, hiába haragszik rájuk. Szóval én neked is csak ezt tudom tanácsolni. Egy szülőnek mindig nehéz amikor a gyermeke megházasodik: érzelmileg, anyagilag... bárki kiborulhat. Biztos vagyok benne hogy ezerszer megbánta az apósod amit mondott, csak túl büszke bocsánatot kérni. Bocsáss meg neki és lépjetek tovább. Leszel még te is rossz passzban.
2012. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen ettől félek én is, de mivel nem az én apám, nem akarok én dönteni, de azért tartok ettől az egésztől. Csak kíváncsi voltam a Ti véleményetekre, mint külső emberek. Egyébként eszembe jutott, hogy ott a nyaraláson nem ivott mást, csak sört. Vette a 2 literes söröket és azt itta egész nap, mást nem. Lehet, hogy ez is közrejátszott abban, ahogy megnyilvánult. De legalább kibújt a szög a zsákból és kiderül mit is gondol rólam...csak marha rosszul esett, hogy az egész balhét rajtam vágta le, és hiába párom is győzködte nem érdekelte az igazság, csak a saját mondanivalója. Meg persze az is bánt, hogy azt hittem szeretnek és mindig jó érzéssel mentek hozzájuk, aztán hozzám vágta, hogy mindig várta, hogy menjünk, de azt még jobban, hogy elmenjünk. De nem is tudom mi oka van engem utálni, amikor mindig megkérdeztem mit segíthetek, meséltem nekik, beszélgettem velük. Mindig vittem virágot, ajándékot ha mentünk. Szerintem az a baja velem, ami a páromnak is, hogy ha valami nem tetszik azt kimondom és szóvá teszem. De erről nem tehetek. Ezen próbálok most változtatni, hogy azért mindenről ne legyen véleményem. :) De most ezért utálni valakit, aki amúgy rendes? Na mindegy, ezen utána hetekig rágódtam, de most már nagyjából túl vagyok rajta...
2012. jan. 16. 11:52
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Számomra nem úgy tűnik mintha a barátod akkor melléd állt volna. Neked szólt, hogy bocsánatot kéne kérnetek egy olyan dologért, amit az apja csak beképzelt ahelyett, hogy az apját kérte volna meg, hogy "figyi apu én nem hiszem, hogy erről van szó, de ha ezt gondolod kérlek ülj le a barátnőmmel és beszéljétek meg". Én igen is komoly vitába kezdtem volna az eset után a barátoddal is, hogy nem állt melléd. Mert ilyenkor egy fiú udvariasan! de közli az apjával, hogy ne bántsa a barátnőjét és hogy nincs igaza és fejezze be a barátnő szidását. Nem csak védeni kell, hogy "de ő jól főz" hanem szólni a kedves papának, hogy be lehet fejezni, az udvariatlan vádaskodást.

Én biztos nem hívnám meg, ha meg nem tudnak a saját fiúk esküvőjére elszabadulni (fél nap) akkor nem értem miért kéne neked törni magad. Te képes lennél másik városban az ő kedvükért tartani a saját esküvődet mikor téged egy utolsó semmirekellőnek tartanak? Ez a ti esküvőtök legyen olyan, amilyet ti szeretnétek. Beszéld meg a pároddal, ha szeretné a szüleit az esküvőn látni, menjetek el a papához, látogassátok meg és annak függvényében, hogy hogyan viselkedik veled döntsétek el, hogy megjött-e az esze és csak egyszeri hiba volt, vagy tényleg utál. Az utóbbi esetben nem, hogy az esküvőn az életetekben sincs keresni valója. AZ esélyt meg kell adni, de nehogy már te alázkodj meg.

A templomi esküvőről meg te magad is azt állítod, hogy nektek nem fontos. Akkor minek? Hogy mindenki más rajtatok kívül elégedett legyen és boldog. Rólatok kell szóljon az a nap senki másról, ha ti akartok templomi esküvőt úgyis megoldjátok a vallási különbségeket ha nem akarjátok mások kedvéért meg nem kell.

2012. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Utolsó válaszoló (bocsánat, hogy így szólítalak meg, sajnos másképp nem tudlak :)), azt hiszem a te kommented döbbentett rá mindenre. Sajnos tényleg hajlamos vagyok a megalázkodásra...egyébként ebben is igazad van, hogy még jobban mellém állhatott volna, de úgy gondolta, hogy ha odamegyek és elnézést kérek amiért fapofa voltam, akkor az apja azt mondja, hogy oké felejtsük el. De nem így lett és akkor már hiába próbálta leállítani, nem ment neki se. Na mindegy, az már rég volt meg nem tudunk vele mit tenni, ha esküvőre kerül tényleg sor, akkor majd kíváncsi leszek én a megnyilvánulásukra. Főleg az apjáéra. És az tuti, hogy ezek után nem fogom hozzájuk közel tartani az esküvőt, csak miattuk. Ha akarnak megoldják, hogy eljöjjenek és ennyi.


Hát szerintem se lesz így templomi, csak én szerettem volna azért, ha lett volna polgári is meg egyházi is, ha már nagy lagzi meg sok vendég nem lesz. Meg szeretnék szép fehér ruhát, de így meg arra a fél óra polgárira meg a vacsorára majdnem felesleges is lesz. :( Pedig már kiskorom óta ez az álmom, hogy boldog szép esküvő...de hát ez van. Nem a felhajtás a lényeg, hanem hogy a kettőnk életét összekössük. :)

2012. jan. 16. 13:48
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok! :)

Szerintem nyugodtan legyél egy gyönyörű fehér ruhában amilyenről már kis korod óta álmodtál. Miért kéne lemondani róla? :) Fél óra a polgári esküvő és még legalább ennyi a szépítkezés előtte na meg persze gondolom elmentek utána valahova enni vagy ünnepelni (mindegy hogy ketten vagy többen) de ott is nyugodtan rajtad lehet. Ráadásul az esküvő (legalábbis mindenki így szeretné) egyszer van egy életben. Kéne egy fotós (lehet családtag is) aki megörökíti ezt a boldog percet. Ott is pompázhatnál a gyönyörű ruhádban kezedben a kedvenc virágcsokroddal és életed párjával az oldaladon egy szép háttér előtt (vagy a mostani nagyon divatos lepusztult háttér előtt). El tudtad képzelni? Biztos vagyok benne, hogy igen. :) Akkor ne mondj le a ruháról azért mert "csak" polgári lesz. Gondolj inkább arra, hogy a templomi eskövő költségeit is olyanra fordíthatjátok, ami számotokra fontos pl. nászút, fotós, ruha, dekoráció kinek mi. És a szülők utazása miatt meg ne aggódj, ha el akarnak jönni a saját gyerekük esküvőjére (ha úgy döntötök, hogy meghívjátok őket) akkor úgyis megoldják. Elvégre a gyerekük esküvőjéről van szó nem?

Nagyon sok boldogságot kívánok neked és a párodnak! És szép esküvő utáni hosszú közös jövőt!

2012. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, nagyon kedves vagy! Neked is és a szeretteidnek is minden jót kívánok! :)


Szerencsére kertészek vagyunk, van virágboltunk is, így a csokromat anyukám csinálja majd, meg minden virágdíszt. Az ingyen lesz, úgyse fog elfogadni érte semmit, még a bekerülési költséget se...ismerem :)

Csak egy kellemes hangulatú vacsorát szeretnénk, lágy halk zenével, nem nagy dínom-dánom lagzit. Az egyikünknek se a kedvence. Elvagyok másén, de nem szoktunk ott se táncolni meg ilyenek. Inkább csak ülünk és beszélgetünk. Szóval csak a rokonok miatt nem fogunk ilyenre költeni. Inkább tényleg a nászútra költjük. :)

Szóval inkább egy ilyen kellemes beszélgetős jókedvű napot szeretnénk, mint mondjuk egy családi karácsony vagy ilyesmi, nem nagy bulizást. Szóba jött még a saját háznál, saját főzéssel, sütéssel lebonyolított "lagzi", de azzal nagyon sok meló lenne. Kb. 50 főre azért nem egyszerű megfőzni, melegen-hidegen tartani stb. Szóval inkább valami egyszerűbb étteremben egy kis vacsi és ennyi. Aki akar az meg majd eljön. :) Akkor azt hiszem nem mondok le a fehér ruháról. Azt se szeretnék nagyon habosat, sose szerettem az olyanokat, inkább az A vonalú, pici uszályos, egyszerűbb ruha, ami inkább nőies, csinos, nem ez a királykisasszonyos :)

2012. jan. 16. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!