Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi történik akkor, ha kiderül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor, ha kiderül, hogy szív szerelmed nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

Én régimódi vagyok, nekem minden álmom egy templomi esküvő, nem kell, hogy nagy legyen, sőt nekem a 2 tanús is elég.

De párom nem akar. Nagyon szeret, soha nem csalna meg, 6 éve együtt vagyunk, együtt élünk. De esküvőt nem akar.

Hogyan lehet ezt feldolgozni?


2012. ápr. 10. 10:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
14%
Nem Isten előtt fogadod meg hanem egy szimpla pap vagyis ember előtt....ha csak ezért akarsz házasodni akkor tök felesleges és nevetséges is.
2012. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen férfi gyáva nemes egyszerűséggel. Mert lehet mondani, hogy nem egy papíron múlik a boldogság, de mi van, ha az egyik fél, jelen esetben te vágysz erre? Akkor sem tudja megtenni, mert ő nem akar nősülni? Én visszakérdeznék: miért nem? Hogy könnyebben leléphessen, megmaradjon ez a kiskapu, ez a menekülési útvonal? Mert ha szeretne, akkor ennyit meg tudna tenni, hisz nem vágysz nagy lagzira, épp csak a házasság intézményére. Azt megértem, ha mindkét fél nem akarja, de ha az egyik igen, és a másik nem megy bele, akkor az egy önző féreg és valamitől menekül... Az elköteleződéstől! A házasságból is ki lehet lépni, csak közel sem olyan könnyen, mint az élettársi kapcsolatból.
2012. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

szerintem elfelejteni nem lehet. Az én párom sem akart de én konkrétan leültem vele és megkértem hogy akkor mondja az okokat. Nem kényszeríttettem csak megkérdeztem hogy ő miért nem És kiderült egy pár nagyon hülye indok is amit érdemes volt megbeszélnünk.

És egyetértek azzal a válaszolóval hogyha szeret akkor miért nem?

És én azt mondom hogy nem kényszeríteni kell de nem is biztos hogy neked kell lemondani az álmodról. Állj elé és komolyan beszélgessetek el, olyan nincs hogy nem akar és kész , nincs ok. Ok az mindig van és érdemes megbeszélni. Szóval ne feldolgozni akard hanem kideríteni az okokat és együtt megoldást találni rá.

2012. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"...nem nevet senki rajtam, mert szégyent nem vallanak akik Hozzád esedeznek, azok pironkodjanak, akik hitetlenül élnek."

Azok nevetnek, akiknek szívük még nem érezte a kincset, amit Jézus adott.

Nem akarok senkit megtéríteni, de kérem tartsuk tiszteletbe egymás hitvallását, ha ez nem megy akkor próbáljuk meg kerülni azokat a kérdéseket, amikhez csak gúnyosan tudunk hozzászólni. Köszönöm.

2012. ápr. 10. 10:55
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"De nem kényszeríthetem, ha ő nem akar.

Ha azt mondja nem akar nősülni, akkor nekem azt tudomásul kell venni, de ezért elhagyni csak nem fogom. Valahogy túl kell tennem magam rajta." Így van.

28/n

2012. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
38%

Hát, őszintén, ebbe nehezen élem bele magam, mert engem sem vonz egyáltalán az esküvő gondolata... Sőt...

Viszont, ha bármi olyasmire gondolok, amit nagyon szeretnék, de nem kaphatom meg, akkor talán tudok válaszolni: szerintem egész egyszerűen próbálj meg arra gondolni, hogy enélkül is teljes az életed. A szeretet nem ezen múlik. Fogadalmat templom és pap nélkül is tehettek egymásnak. Vagy, ha ő nem akar, akkor te. Akár magadban. Attól még nem kisebb az értéke (a templomi is gond nélkül felrúgható, és a magadban, magadnak tett is lehet örök érvényű). Szóval próbálj meg más, fontosabb dolgokra koncentrálni.

26/L

2012. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
mondjad el neki hogy "papír" nélkül sokkal bonyolultabb lez az életetek pl. ha lesznek már gyerekek is. pl. apaságit kell kérni, vagy ha ügyeket kell intézni, ha házat akartok venni és hitel kell, stb...
2012. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Tanulságos eset a Tiéd, hogy hogyan jár, aki nem tisztázza a céljait egy kapcsolat elején.

6 év után most először jött fel ez a téma? Vagy évek óta tudod, de nem tudsz túllépni rajta?

Ha Ő az, aki az ég neked rendelt, akkor el kell fogadnod így, ahogy most vagytok.

Veheted úgy, hogy Isten ezt a terhet rótta rád. Kérd, hogy fogadja el a kapcsolatotokat, mert tiszta szeretetből gyökeredzik.

Ha tényleg Ő a "szív szerelmed", akivel le tudod élni az Életed, vagy aki nélkül nem, akkor kezd el feldolgozni, hogy az Életetek így alakul, fogadd el és legyél boldog.

Minden jót!

23N

2012. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%
Pont az ilyen hülyeségek miatt mennek szét a tartós kapcsolatok és ezért nincs a világban rendes párkapcsolat, mert ember által kitalált dolgokon vitáznak és aggódnak a naív lelkek.
2012. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
42%
A hazassag nem ember altal kitalalt dolog, hanem Isten altal (Adam es Eva... ). Aki hisz Istenben az nem tud konnyen lemondani errol, mert tudja, hogy ez a helyes es jo Isten szemeben. Szerintem te se mondj le rola, hanem mindenkeppen vedd ra a parodat, hogy beszeljetek meg, hogy miert nem akar. Utana te is donthetsz, hogy akarsz-e meg ezzel a ferfivel hazassagot vagy nem.
2012. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!