Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naiv kérdés, de: Miből házasod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naiv kérdés, de: Miből házasodnak manapság össze az emberek?!

Figyelt kérdés

Kb. milyen költségek várhatóak (tudom, sok tényező befolyásolja)?

Egy fiatal pár (pályakezdőként) miből tudja állni ezeket ?

Szokás erre hitelt felvenni ?

Az egész ünnepi ceremónián kívül milyen más intézkedésért kell fizetni (névfelvételre gondolok például) ?

Köszönöm a válaszokat :) !



2012. máj. 11. 16:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%

Bár nem pályakezdő vagyok, de "csak" 25 éves. Vőlegényem egyáltalán nem számíthat szülői segítségre (mert anyukája rég meghalt, apukája pedig nagyon idős, évek óta nyugdíjas) én pedig számíthatnék, de akkor a szüleim akaratának kellene érvényesülni a legutolsó szalvéta színéig bezárólag.

Fentiek miatt magunknak álljuk a költségeket. Én munka mellett másfél évet spóroltam rá, vőlegényem egy évet. Semmi rongyrázás, szinte csak a kötelező rokonok és barátok, de ők is 6 fő. Mindketten olyan véleményen vagyunk, hogy inkább kisebbet, de minőségit. Ezért pl. a fotósra nem sajnáljuk a pénzt.

A történethez még az is hozzátartozik, hogy tavaly júliusban kérte meg a kezem, és idén költöztünk össze. Így többet tudtunk spórolni. De így legalább sikerült összegyűjteni a pénzt, és nem kell felvenni hitelt. (Amit soha nem vennék fel esküvő céljából, akkor inkább a 2 tanús munkaidőben - ingyen változathoz folyamodnék)

2012. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
67%
* jav: 60 fő. Bocsi :)
2012. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
57%

nekünk is októberben lesz, mi még tanulunk, párom addigra dolgozni fog. 21 évesek vagyunk. nekem még fél év gyakorlat, aztán februárban diploma. Októberben szeretnénk összeköltözni is.

mi szülőktől számíthatunk (megmondták) kb. 200.000ftra, de ugye ezt utána, vagyis ezzel nem lehet számolni.

Mivel diák vagyok, októberben felveszem a DH-t, ami vagy 200 vagy 250E Ft, nem tudom, mert most változott. Párom júliusban már fizetést kap, amit nem tudunk még, mennyit, de 50-60E Ft.ot mindenképp elteszünk belőle. Júliustól októberig vagyis lesz kb. még 200-240E ft-unk.

Mi felveszünk rá 500E ft-ot. Így lesz összesen 900.000Ft-unk. Az esküvő egy ebédlőben lesz, 120 emberrel és kb. 700.000be fog kerülni cakk um pack. Ami marad+valamennyit az ajándékpénzből egyből vissza is fizetünk. Ha bőkezű lesz a rokonság, akár az egészet, de ez ugye nem biztos.


Ha 5 évre veszem fel, akkor 15E-et kell havonta fizetni. De 300at biztosan vissza tudunk az esküvő után, így közel sem lesz 5 év.

2012. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
57%
Mi dolgozunk mindketten bár még pályakezdőnek számítunk,van hol laknunk,a szülőktől anyagi támogatást nem várunk,magunk álljuk az esküvő költségeit.Kicsi,csak szűk körü esküvőt tervezünk,500 ezer ft-ból sikerül kihoznunk és spóroltunk rá.Hitelt nem vennénk fel ezért,nem őrültünk meg. Plusz költség alatt nem tudom mire gondolsz.A névváltoztatás nem érint,azt nem tudom mennyibe kerül,ha lecseréled az okmányaidat.
2012. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
32%
Egy átlagember ma simán keres 150 ezret. Ha két gyermektelen emberről beszélünk, az havi 300 ezer. 150-200 ezerből meg lehet élni, tehát havi 100 ezret félre tudnak tenni, ha okosan gazdálkodnak. Ebből egy éven belül megvan az esküvő ára.
2012. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
48%
Ki számít átlagnak?Boltvezetőként 230 óra munkaidővel kerestem 120 ezret.Albérletben élünk 6 hónapos a babánk de az esküvőre még mindig nem tudtunk félretenni pedig csak polgári lenne és egy kerti parti max 20 fővel.Nem élünk nagy lábon mégsem jön rá össze.
2012. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
A 15-ös válaszoló írta,hogy gyermektelen pároknál.Ha nektek van már gyereketek,azt is el kell tartani.Ha nem lenne,a ráfordított összeg mehetne a bankba az esküvőre.Egy 20fős,polgári esküvőre nem kell milliókat költeni.
2012. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
34%
Én sem tudom, hogy emberek, sőt, fiatalok, pályakezdők miből házasodnak. Nálunk párom jól keres, mégsem futja nagy esküvőre. Bár mi nem is akarunk olyant. Jövő hónapban lesz, mi és a nagyon szűk családunk, ami gyerekekkel együtt 21 főt számlál. Csak polgári, munkaidőben, ingyenesen. Utána egy ebéd, amire mi hívjuk meg a családot. Mindenkit megkértünk, hogy ajándékot ne adjanak.
2012. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk 10 fős esküvőnk lesz, ha mindent (gyűrűk, ruha, pap, kaja, taxi, szülők szállása, fodrász, fotós) összeszámolunk így is lesz 500 ezer HUF. Mondjuk a tartós dolgokon nem spórolunk, fotós, gyűrű sokba kerül. Minden máson igyekszünk megfogni a pénzt pár éve dolgozók vagyunk, lakáshitellel, úgyhogy nem könnyen jött ez sem össze. Azért tartunk inkább icipici esküvőt, hogy maradjon pénz egy szerényebb nászútra is. Lehet önzőség, de nekünk az fontosabb, mint a mulatozás. Hitelt felvenni rá szerintem is őrültség. Névfelvétel párezer Ft, az apróságok nagyon megdobják amúgy.
2012. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
37%
A miénket a szüleink fogják fizetni, nálunk ez a szokás.
2012. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!