Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naiv kérdés, de: Miből házasod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naiv kérdés, de: Miből házasodnak manapság össze az emberek?!

Figyelt kérdés

Kb. milyen költségek várhatóak (tudom, sok tényező befolyásolja)?

Egy fiatal pár (pályakezdőként) miből tudja állni ezeket ?

Szokás erre hitelt felvenni ?

Az egész ünnepi ceremónián kívül milyen más intézkedésért kell fizetni (névfelvételre gondolok például) ?

Köszönöm a válaszokat :) !



2012. máj. 11. 16:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

Külföldre miből mennek nyaralni 5 fős családok? Miből van öröklakása 20 éves párnak? Miért szülik a nők a 3. és 4. gyereküket holott állítólag Magyarország jaaaj de szegény? Miből van pénzük a tiniknek minden héten moziba és bulizni járni?

Ezek a kérdések is megfordulhatnak az ember fejében. A válasz mind ugyanaz: van pénzük, mert a szüleik gazdagok vagy épp ők maguk gazdagok, mert sokat örököltek vagy ha idősebbek, nagyon keményen spóroltak.

Ennyi.

2012. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva a 21-es válaszadó felsorolását: Miből telik ennyi embernek autóra, ha ilyen szegénység van Magyarországon?

Akárhányszor megyek a Tescóba, tele a parkoló.


Oké, hogy van akinek a munkához kell, mert olyan a munkaköre,vagy beteges a gyerek. De azért sokakról tudom, hogy albérletben laknak, de az autó az megvan. Vagy akik panaszkodnak, hogy nincs pénzünk hó végére, de mindenhova kocsival járnak.

2012. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%

Akik lepontozták 20-as válaszát, mert nekik a szülők fizetik az esküvőt, felvállalják, hogy olyan rohadt irigyek voltak, hogy képesek voltak az irigységtől elvakultan a piros kezecskét nyomni ész nélkül?

A válaszoló teljesen normális választ adott a kérdésre, hogy miből házasodnak a fiatalok. Ő leírta az ő tapasztalatait, tényleg van olyan görény nő, aki irigységből képes volt ezért lepontozni? Hol az eszetek?

2012. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
81%
Látom Irigy Kisasszony itt járt közben, csak nem volt pofája indokolni :)
2012. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
48%

ma 18:49 Kire gondolsz?

Én a 22-es választ írtam, de nem irigységből, hanem ez a tapasztalatom.

S én nem pontoztam le senkit.

2012. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Mi jövőre szeretnénk házasodni, leírom nagyjából mit hogyan csinálunk, abból kiderül, honnan lesz rá pénz.

Nem étteremben tartjuk, hanem bérlünk egy házat és az udvarra tervezzük a vacsorát. Így tudunk magunknak főzni és szerencsére a családom is felajánlotta a segítséget, tehát személyzetre nem kell fizetni, helyszínre pedig töredék árat. Húst sem a hentesnél fogunk venni, mivel édesanyámék tartanak haszonállatokat, úgyhogy csak megvennünk kell a hízót, csibét és majd a vágásnál segédkezni. Ez is jóval olcsóbb így. Zöldséget, gyümölcsöt szintén édesanyáméktól tudunk majd hozni, illetve a nagyszüleimtől (leveshez, köretnek, sütikbe, stb.). Svédasztalos tálalás lesz. A vacsi részt így oldjuk meg.

Bort termelőtől fogunk venni, vagy a vőlegényem nagypapájától. Pálinkát szintén. A többi rövid italt nagykerben. Sört nem rekeszesen veszünk, hanem bérlünk egy sörcsapot és ahhoz veszünk hordókat (amit nem bontunk meg vissza lehet váltani). Üdítők, ásványvíz szintén nagykerből.

Meghívókat, dekorációt megcsinálom én, illetve arra is érkezett felajánlás, hogy szívesen segítenek.

Fényképész helyett ismerőst hívunk (ez az eredeti szakmája, csak nem ebben dolgozik).

A ruhák még kérdésesek, de én amúgy sem szeretnék nagy abroncsos csipke-tüll csodát. :)

Persze így is pénzbe kerül, de kevesebbe. Hallottam már azt is, hogy másnak nem tetszik az ötletünk, mert túl minimalista, de nem szeretnénk más pénzén lagzit rendezni, vagy hitelre, ezt pedig ki fogjuk tudni fizetni. Szerencsések vagyunk, mert sokan tudnak segíteni.

2012. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

2011.szeptemberben mentem férjhez. 20embert hívtuk meg. Csak polgári esküvőm volt,és anyuméknál a kertben volt a vacsora.Hidegtálat rendeltük+alkoholt vettünk.Menyasszonyi ruha is volt a fotózás miatt.75ezer ft(ruha,fodrász,kaja,alkohol)+ 10ezer ft fotózás(szertartási+beállított képek/300db/)

Gyűrűket már hónapokkal előtte megvettük(60ezer ft/pár)

Mi nem akartuk nagy esküvőt,mert az sokba kerül,és hitelt se akartuk felvenni esküvőre,nem éri meg!!!!

2012. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :).Örülök, hogy azért különböző véleményeket kaptam :).
2012. jún. 6. 20:14
 29/30 anonim ***** válasza:
bár már régi a kérdés leírom...elvielg vannak ilyen olyan hagyományok hogy a menyasszonynak az apósa fiezti a ruháját bla bla bla, nálunk 50-60 fő volt a várban, szép, egyszerű semmi csicsa, haverom fotózott, nem volt videós minek, nem volt annyira drága de azért gondolom volt kiadás az egészet a szülők fizették, pedig egyik oldal sincs eleresztve. A gyűrűket mi vettük, az se volt olyan hú de drága, nekem mai napig nem számít h mennyibe ekrült. Szeretem és kész. Annak ellenére hogy ilyen kevesen voltak, jól megtámogattak a rokonok, midnenki pénzt adott mert összejött vagy 2 millió és a szülők gy eptákot sem kértek vissza, mondván hogy kell az nekünk, kellet is, mert kiköltöztünk külföldre. Szóval mi jól jártunk :D Ezek után persze eg büdös szót nem szóltam bele hogy milyen legyen meg hol, meg kit hívjunk, mindent anyósra meg anyukámra hagytam ha már ők fizetik, meg bíztam is bennük.
2013. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Anyám főnökének a lánya esküvője kb 1 milla volt.


Ha az én szüleim ennyi pénzt tudnának nekem adni csak úgy,én tuti nem ilyen marhaságra költeném,az biztos.De hát gondolom kapnak másra is pénzt,egyéb baromságokra is.

2013. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!