Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A húgom zsarolja a párját a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A húgom zsarolja a párját a gyerekkel, hogy elvegye. Hogyan győzzem meg, hogy ennek nagyon rossz vége lehet?

Figyelt kérdés

Azt mondja, csak akkor lehet a gyerek a nevén, ha elveszi feleségül. De emiatt a párja úgy érzi, csak azért akarta a gyereket hogy belekényszerítse a házasságba. Egyébként tervezett baba.


Ti mit tennétek?


2012. júl. 21. 11:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
81%

"Éppen azért furcsa a húga viselkedése."


Vagy mondhatjuk: épp ezért furcsa az apa viselkedése. :)


Persze ettől függetlenül a zsarolás nem megoldás, előbb kellett volna gondolkozni, és ha számára fontos a házasság (amit én maximálisan meg tudok érteni), olyan társat választani a családalapításhoz, aki hasonlóképpen gondolkodik.

2012. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, az apa viselkedése is "érdekes". De ha egy gyereket be tudtak kalkulálni, akkor a leendő anyukának miért nem volt a megbeszélés idején nagy szája, hogy elmondja óhaját-sóhaját a házasság terén? Utólag könnyű vagdalkozni, de ez a fenyegetéses megoldás nem vezet semmi jóra.
2012. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire fontos a házasság, akkor talán a gyerekcsinálás előtt kellett volna erről beszélgetni.


mi már jóval az események előtt megbeszéltük, h gyerek lesz, házasság nem. utólag már kár követelőzni.

2012. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem kerül a nevére a gyerek, akkor mit írnak bele a gyerek születési anyakönyvébe?

Ha meg majd kell a gyerektartás, akkor hopp, mégis a nevére fog kerülni?


Ez a húgod részéről jogilag sincs átgondolva...

2012. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
76%

Megnyugtatlak: szerintem nem csak jogilag.

Most még megy a hiszti, mert persze, rosszul esik neki, hogy nincsen házasság. De mire lejjebb fog adni a durciból, lehet, hogy a párja már megelégeli és lelép.

2012. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
66%

Már megint ez a hülye "nevén lenni" kifejezés, amin sose értem, hogy pontosan mit értetek, mert szerintem többen többfélét. Arról van szó, hogy az anyakönyvben ez a férfi szerepeljen a gyerek apjaként? Ehhez nem muszáj házasodni, mert perrel el tudja intézni a férfi. És gyerektartást is csak akkor köteles fizetni, ha benne van a neve az anyakönyvben, de ez nem írja elő, hogy az apa és a gyerek vezetékneve megegyezzen, maradhat az anyáé. Vagy azt értitek alatta, hogy a gyerek vezetékneve megegyezzen az apjáéval? Ha ezt házassághoz köti a húgod, az végül is korrekt, lehet, hogy azt szeretné, hogy közös vezetékneve legyen a gyerekével, és ha a gyerek az apa nevét viseli, akkor ő is azt akarja felvenni.


A "ti mit tennétek" kérdésre: én leszarnám a házasságot, de a sok papírpárti ezt itt ezerrel le szokta pontozni... ha a húgodnak fontos, a párja szerint meg csak egy papír, akkor végül is megtehetné, ha a páromnak fontos lenne, én is belemennék.


35/N

2012. júl. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
54%
Igen, 26-os jó kérdést tett fel. Pontosan mit ért a húgod az alatt, hogy "nem lehet a nevén"?
2012. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Olyan nincs,hogy nem lehet a nevén. Ha ő az apa és ezt bizonyítani is tudja (dns-vizsgálat), akkor a nevére fog kerülni, akármit is mond a húgod. Én úgy ülnék le velük a dolgot megbeszélni, hogy mind a ketten ott vannak. Ezt, amit fent leírtam elmondanám mindkettő előtt. És azt is, hogy ha a házasság ennyire fontos volt neki, akkor ezt a gyerek előtt kellett volna tisztáznia. Mert ez nagyon gyerekes és tisztességtelen viselkedés a húgod részéről és ha nem tisztázzák a dolgot most, akkor az lesz a vége, hogy a gyerek szív.
2012. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg nem a pasi viselkedése furcsa. Akarhat valaki úgy is gyereket, hogy nem akar megházasodni valamilyen ok miatt. Sokan úgy gondolják, hogy az csak egy papír, nem az tart össze két embert. Ezt a dolgot még a gyerek előtt kellett volna tisztázni, mert ez szerintem is zsarolás és rendkívül gyerekes.
2012. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!