Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen dolgot vettetek fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen dolgot vettetek fel ami megfelel a babonának?

Figyelt kérdés
Tudátok valami új valami régi valami kölcsön és valami kék!!!! Ti miket vettetek fel???
2009. aug. 15. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Mivel ez nem magyar babona, hanem amerikai és nekünk magyar esküvőnk volt, így semmit.

Csak szép piros menyecskeruhám volt éjfél utánra.

2009. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Elöször is nem vagok babonás, másodszor, ha hagyományokat akarok betartani, akkor maradok MO-on. Nekem a hagyományokból annyi volt, hogy fehér ruhában voltam a z eskövömön és a menyecskeruhám meg piros volt.
2009. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a lehurrogást de mostmár válaszokat is szeretnék!!!
2009. aug. 15. 21:27
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Fátyol, fehér ruha és menyecskeruha.

Itten Pesten ez a szokás.

2009. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem hurrogott le,hanem mindenki válaszolt.Én is fehérruhában esküdtem alatta sem volt semmi,ami az amerikai babonának felel meg.Szerintem ez válasz a kérdésedre.Miért írnám.hogy volt rajtam valami kék meg akármi,ha nem volt.
2009. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Én egy kék csipke harisnyakötőt kaptam kölcsön az unokatesómtól,ez régi volt.Új a ruhám volt,azt vettem.
2009. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Ja,és ez nem amerikai babona,ugyan is ezt még a nagyanyánktól is hallottuk,aki már majdnem 90 lenne ha élne.

Ő pedig magyar volt,és csak a magyar hagyományokat tartotta.

21,50 voltam.

2009. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hát, pedig nem magyar, csak elért MO-ra. Ez egy régi (nagyon régi! Tehát a nagyanyád simán ismerhette) amerikai szokás.
2009. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amerikai, angolszász szokás

ahogy itt is olvasható:


[link]

2009. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Szia


Én fehér ruhában mentem férjhez sajnos fátylat nem tehettem mert már fél éves volt a kisfiúnk,de volt rajtam új,régi,kölcsönkért és kék,mert nekem ezt így tanították,hogy ekkor boldog házasságban fogok élni,és hála az égnek boldogan is élünk.

Aztán még az is babona,hogy a menyasszonyi ruha aljába (bele kel rakni)egy pénzérmét,én úgy csináltam,hogy egy fehér ruhadarabba beletekertem egy 10 forintost és elég nagy öltésekkel belevarrtam a menyasszonyi ruhám aljafelhajtásánál és akkor sosem lesz üres a pénztárcánk,hát ez is bejött mert amikor meg voltunk szorulva valahonnan mindig nyertünk vagy valamiképpen mindig pénz állta a házhoz!

Aztán még olyan babona is van,hogy az esküvő után a templom előtt vagy az éterem előtt együtt a férjeddel össze kel törni egy porcelánt,ez lehet akár tányér vagy pohár és a menyasszonynak össze kel söpörnie és,hogyha a férje oda áll mellé és segít neki akkor majd a későbbiekben otthon a házimunkában is segédkezni fog!(de persze a vőlegénynek erről nem szabad tudnia akkor ott neki kel eldöntenie,hogy segít e vagy nem)nálunk ez is bejött mert a férjem nagyon sokat segít!

Még úgy tudom van 1-2 ilyen szokás/babona,de ha a googlén rákeresel biztos találsz még pár érdekességet,én annak idején a www.babona.lap.hu,www.esküvő.lap.hu stb.oldalakon nézegettem ezeket és valami tényleg lehet benne,ha nekünk idáig minden bejött,bár ez azon múlik ki hisz benne és ki nem én hiszek ezekben és szerintem nem hiába,mert egyértelmű,hogy aki nem hisz benne annak biztos is hogy nem jön be semmi sem és ahogy a mondás is mondja SEGÍTS MAGADON ÉS ISTEN IS MEGSEGÍT!:-)

Remélem tudtam segíteni!

sok-sok boldogságot,örömet és gyermekáldást kívánok neked!

2009. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!