Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy gond, ha az esküvőmön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy gond, ha az esküvőmön nem a bátyám lesz a tanúm?

Figyelt kérdés

Még nem tervezzünk az esküvőt (csak jövőre lesz), de fölvetődött ez a kérdés a családomban.


Szóval 3-an vagyunk testvérek, két bátyám van. A nagyobbik a féltestvérem, de őt is édesanyám nevelte.

Nagy közöttünk a korkülönbség, ezért egyik testvéremmel sem voltam igazán jó viszonyba soha. Nem vagyunk rosszba, de nincs közöttünk az a meghitt, testvéri kapcsolat.

Mindketten megnősültek már és az esküvőkön egymás tanúi voltak.

Innen jött kérdés, hogy az én tanúm ki lesz? Persze a családtagjaim szeretnék, ha az édesbátyám lenne, de én jobban szeretnék egy olyan embert, aki közelebb áll hozzám.


Van egy barátnőm, se testvére, se szülei, csak a párja van neki. Mivel 10 éves korom óta ismerem, és sok nehézséggel megküzdöttünk az évek folyamán, úgy gondoltam, hogy őt kérném fel. Közelebb is állok hozzá, na meg a bátyáim már úgy is voltak tanúk egymás esküvőin.


Szerintetek lehet ebből valami probléma? Nektek mi erről a véleményetek?

Szüleim nem erőltetnek semmit, de nem tudom elképzelni, hogy a bátyáim mit szólnának hozzá, ha egyikük sem kapna szerepet.


Köszönöm!



2013. jan. 19. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Az lesz a tanud, akit választasz, nem kell sem rokonnak lenni, de föként nem kell a bátyádat kérni fel.


Mellesleg ez a te esküvöd, ha nekik nem tetszik, akkor eleinte lehet, hogy megsértödnek, de mire odakerül a sor, addigra kibékülnek az ötlettel.

2013. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
nem probléma szerintem, azt kérsz meg, akit te szeretnél
2013. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg a bátyáidat nem különösebben érdekli a dolog.

Kérd csak fel nyugodtan a barátnődet.

2013. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is barátnőm volt, páromnak is egy barátja, egyikünknek se jutott eszébe testvért felkérni. Tasómnak is egy barátja volt anno.
2013. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Te döntesz. Ha lett volna egy bátyám, biztos öt kérem tanúnak. Mert van egy erős testvérem, aki vállalja, bármi lesz, mellettem áll. Hivatalosan is. Szülőként pedig nagyon, nagyon fájna, ha a lányom nem a testvérét kérné fel tanúnak. Mert mint anya, csődöt mondtam. A lányom egy idegent választ, a saját testvére helyett.

Szüleid, testvéred nem szólnak. Mit mondjanak?

Szülőként, testvérként megbuktak. Mert nem ők a kiválasztottak. Többet ér egy idegen...

Tudom, a Te napod. Ne keseritsd meg Anyukád, Testvéred napját a tanu választással. Nem fogják mondani..Csak nagyon fog nekik fájni.

2013. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

mivel ez a te nagy napod lesz, senkinek nem illik beleszólnia, hogy kit kérsz fel tanúnak. amúgy meg biztos lesznek rosszmájúak, akik megjegyzést tesznek, de azokkal ne törődj, azok a saját esküvőjüket majd úgy szervezik, ahogy akarják :)

nyugodtan válaszd a barátnődet, ő ideálisnak tűnik azok alapján, amit leírtál :))))

2013. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nemrég voltam egy esküvőn, a menyasszonynak is van bátyja, a vőlegénynek is húga, mégsem őket kérték tanúknak, hanem barátokat. Szerintem ebből senki nem csinált problémát. Jó a kapcsolatuk a tesókkal, de nem ők lettek a tanúk.
2013. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találkoztam még olyannal - bármilyen legyen a kapcsolat a testvérek között - hogy valaki a testvérét kéri fel tanúnak. Erre legjobb barátot/barátnőt szoktak kérni a felek.
2013. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Pedig én is voltam már a testvérem esküvőjén tanú. :D

Igaz, rossz ómen voltam, mert el is váltak. Másodjára már nem engem kért fel a tesóm, hanem egy jóbarátot.

Egyik barátnőm esküvőjén is nemcsak neki, hanem a férjének is a testvéreik voltak a tanúk.

2013. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És olyat is hallottam már, hogy azért is jobb felkérni egy rokont, aki általában a testvér, mert nehogy megsértődjön a többi barátnő, hogy nem ő a kiválasztott, hanem egy másik barátnő. Így nincs hiszti.
2013. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!