Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy gond, ha az esküvőmön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy gond, ha az esküvőmön nem a bátyám lesz a tanúm?

Figyelt kérdés

Még nem tervezzünk az esküvőt (csak jövőre lesz), de fölvetődött ez a kérdés a családomban.


Szóval 3-an vagyunk testvérek, két bátyám van. A nagyobbik a féltestvérem, de őt is édesanyám nevelte.

Nagy közöttünk a korkülönbség, ezért egyik testvéremmel sem voltam igazán jó viszonyba soha. Nem vagyunk rosszba, de nincs közöttünk az a meghitt, testvéri kapcsolat.

Mindketten megnősültek már és az esküvőkön egymás tanúi voltak.

Innen jött kérdés, hogy az én tanúm ki lesz? Persze a családtagjaim szeretnék, ha az édesbátyám lenne, de én jobban szeretnék egy olyan embert, aki közelebb áll hozzám.


Van egy barátnőm, se testvére, se szülei, csak a párja van neki. Mivel 10 éves korom óta ismerem, és sok nehézséggel megküzdöttünk az évek folyamán, úgy gondoltam, hogy őt kérném fel. Közelebb is állok hozzá, na meg a bátyáim már úgy is voltak tanúk egymás esküvőin.


Szerintetek lehet ebből valami probléma? Nektek mi erről a véleményetek?

Szüleim nem erőltetnek semmit, de nem tudom elképzelni, hogy a bátyáim mit szólnának hozzá, ha egyikük sem kapna szerepet.


Köszönöm!



2013. jan. 19. 16:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm is engem kért fel, pedig van 2 nővére és egy bátyja, és szereti is őket. Nincs ebben semmi, nem kötelező, hogy a tesód legyen a tanú.
2013. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értékes választ!

Nem is tudtam, hogy ennyire megszokott, ha barátot kérnek fel tanúnak. Én mindig is úgy hittem, hogy erre mindig testvért választanak. (már akinek van)


Így azért megnyugodtam. :)

Nem hinném, hogy bármelyik bátyám bukásként élni ezt meg, ők egymással jobb viszonyba vannak, mint velem, szóval én sem sértődtem meg, amikor az édesbátyám a féltestvérét kérte fel tanúnak, és nem engem.

Anyukám pedig annyit mondott az imént, hogy az ő családjukban ez a szokás, de neki teljesen mindegy, úgyis az lesz a lényeg, hogy a lányát az oltárnál fogja látni. :)

Az "idegen" pedig nagyon sokat jelent nekem. Azért egy 15 éves jóban-rosszban barátság, ami a gyerekkorban gyökerezik, semmiképp nem nevezhető elhanyagolhatónak.

De mindenki véleményét elfogadom, csak úgy gondolom, hogy dramatizálni nem kell. Értse meg az, akinek szól. :)

2013. jan. 19. 21:37
 13/13 A kérdező kommentje:
Ja, és hiszti biztos nem lesz! :) Szerencsére több igaz barátnőm is van, de őt ismerem legrégebb óta, vele van a legtöbb közös élményem. Ezt a többiek is meg fogják érteni, de amúgy sem vagyunk hisztizős tyúkok. :)
2013. jan. 19. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!