Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A koszorúslányok ruháját ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A koszorúslányok ruháját ki szokta fizetni?

Figyelt kérdés

Ha a menyasszony ragaszkodik hozzá, hogy a 4 koszorúslány ugyanabban a ruhában legyen, akkor ebben az esetben kinek illik fizetnie a ruhákat?

Én egyébként a felkért koszorúslány vagyok, a menyasszony egy jó barátnőm. Nincs problémám azzal, ha nekem kell kifizetni, csak nem tudom mi a szokás, hogyan álljak a dologhoz.


2013. jan. 25. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Aki azt akarja, hogy legyen koszorúslány. Ha van önként jelentkező, akkor az, de akkor is csak olyat vehet föl, amit te mint menyasszony megszabsz neki.
2013. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a ruha, hogy máshova nem veheted fel, akkor a menyasszonynak. Vagy ha nagyon extra kívánságai vannak a menyasszonynak.

Egyébként neked. De ha jóban vagytok, akkor meg is kérdezheted tőle, h állja-e vagy beszáll-e a költségekbe.

2013. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menyasszony szabja meg hogy neki bugyirózsaszin habos ruha kell rád,akkor fizesse.

Ha azt veszel fel amik akarsz,akkor te.

2013. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Felénk ezt a koszorúslány állja, és a koszorúslányok együtt mennek el anyagot választani, és mindenki azt varrat belőle, amit akar.
2013. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Eredetileg három koszorúslányom lett volna. Nővérem, sógornőm és a legjobb barátnőm.

Anyósom elintézte, hogy még +4-en legyenek.

Csak polgári esküvőnk volt, templomi nem. Tehát totál felesleges lett volna. Mivel ő még a halott katonának is elecsetelte az esküvőnket, amire 65 embert hívtunk meg (szoros családi kötelék + 1-2 barát), így nem volt szükségünk nagy felhajtásra.

Akiket meg meghívtunk családtagok, azok rákérdeztek, hogy a 26. unokahúgi nem lehetne-e koszorúslány. És persze, kitől kérdeztek rá?! Hát persze, hogy anyóstól ... Ő pedig arra is igent mondott, hogy a NASA-tól kijöjjön valaki az áldását adni ránk vagy ne!

És mindezt akkor közölte, amikor reggel felszedtem a sógornőmet kocsival, hogy megyünk a ruhapróbára.

Persze, nem úgy, hogy: Nem lenne-e gond .. Hanem úgy, hogy: Még van 4 koszorúslány, őket is vigyem el.

Akkor kiosztottam nagyon, mivel a költségünkbe én nem terveztem be őket, sőt.. se én, se a férjem nem akarta őket koszorúslánynak mivel ez bensőségesebb dolog. A 4 lányból az egyiket láttam 5 éve tartó kapcsolatunk alatt kb. 2 percre.


Szóval, a 3 koszorúslányomnak én fizettem ki a ruha kölcsönzését, de a többi lánynak nem.

Az se érdekelt, hogy mit csinálnak. Szívem szerint egy zsákot is ráhúzhattak volna.

A bevonulásnál is a 3 koszorúslányom ment elől, majd anyukám és apósom együtt, férjem és anyukája, ezután pedig én és az apukám.

A többi "melléktermék" pedig kullogott utánunk. Rájuk már szinte senki se figyelt, mivel tudták, hogy mi a helyzet.


Anyósnak egyébként mondtam, hogy mondja le a koszorúslányos dolgot, de nem tette meg. Az esketés előtt kérdezte az egyik lány anyukája, hogy hova állnak majd a koszorúslányok.. nos közöltem, hogy ők a sor végére, mert én nem kértem, hogy beöltözzenek.

2013. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
egyik barátnőmnek magának kellett fizetnie, pedig ő nem is akart kosz lány se lenni. azóta sem vette fel sehová...
2013. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ez nem volt ennyire bonyolult, ugyanis a koszorúslányaim kölcsönözték a ruhát, és nem varratták. Annyi kérésem volt, hogy bordót válasszanak. Ők állták, ez volt a nászajándék.
2013. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megállapodás kérdése, hogy ki fizeti. A környezetemben (rokonság, ismerősök) eddig azt láttam, hogy akkor fizette a menyasszony, ha neki egyedi igénye volt a ruhát illetően. Ha csak abban állapodtak meg pl. hogy mindenkinek rózsaszín, akkor a koszorúslányok - ha elfogadták a felkérést - saját maguk fizették.
2013. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az, akinek a rokonok szerint koszorúslánynak kellett volna lenni, tudtam, hogy rosszul áll anyagilag (unokatesó) és mi is minimumból álltuk az esküvőnket, így én sem tudtam neki fizetni. Elmentem hozzá, és megbeszéltük, hogy neki se legyen érvágás, azt vesz fel, amit akar, én nem tudom fizetni... így lett egy tiszteletbeli koszorúslányom, aki abban volt, amiben szeretett volna lenni, nem habos-babosban, és segített nekem végig. Így mindenki jól járt.
2013. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi kifizettük, mert megtehettük, de szerintem illik is kifizetni, ha a menyasszony kiköti, hogy ez és ez a ruha lehet csak. Pláne ha annak 30-40 ezer a kölcsönzése. A varratás más, ott a menyasszonynak illik állni az anyagot, aztán mindenki azt varrat, amit akar, és annál, akinél akar, de ahhoz már ne kérjék a menyasszony asszisztálását.
2013. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!