Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg akarok kérni a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg akarok kérni a barátnőm kezét. A legproblémásabb dolog maga a gyűrű. Ára, mikéntje, mit figyeljek mit ne, stb. Ebben kérek segítséget. Nos?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Alap infó: Évek óta együtt vagyunk, lassan 2 éve már együtt is lakunk (lakás bérelünk, de mindenünk saját benne). 24-évesek vagyunk és inkább a minőséget mint a mennyiséget szeretjük, de természetesen ehhez a hozzáálláshoz való fizetésünk nincs. ;) Mindig gyűjtünk és inkább várunk, minthogy valami olyat vegyünk amit csak "jobb híján" viszünk haza.


Barátnőm gyűlöli az aranyat (a színét), így marad a fehér arany. "Kő"-ből nincs elvárás, ha ésszerű áron kapom akkor lehet drágakő is, ha pedig csak úgy jön ki anyagilag akkor valami "olcsókő" avagy értéktelen is megfelel.


Még nem kezdtem el utána járni a tényezőknek, de ezt is meg fogom tenni. Addig is várom tapasztaltabbak segítésgét, történeteket, tippeket, árakat, konkrét bolttal, vagy típussal kapcsolatban is.


Eddig 3 helyen voltam ahol csak úgy "épp arra jártam és benéztem" módon kérdezősködtem, de horror árakat kaptam. :D Volt ahol kértem variációt "drágaköves" és nem drágaköves verziókra. Az utóbbira 300 ezres választ kaptam így kértem, hogy ne is folytassa. :] Máshol drágaköves változatból is volt 90-ért, de ott nem volt választék és nem voltak szépek.


A célom nyílván minél olcsóbban de azért jó minőséget és szépet találnom/csináltatnom.

40-90 közötti összeget próbálok összegyűjteni rá.


Előre is köszönöm a segítésget!



2013. febr. 21. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hát tudod (de legalább beismered) lehet várni a minőségre, de soha nem juttok egyről a kettőre. Az Árkádban van egy nagyon jó kis ékszerbolt, 8 éve mi ott vettük a jegygyűrűnket. 25 eFt volt összesen, 3 színű arany. Nézz szét itt, de szerintem butaság csináltatni, sokkal drágább, és nem ettől függ egy házasság hossza! Akkor lehetnek nagyobb igényeitek, ha a fizetés is megvan hozzá. Tudod addig nyújtózkodj ...

Sok boldogságot :-)

2013. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


40-90-es keretbe egy nagyon-nagyon pici gyémánt fér bele, esetleg zafirból, rubinból valamivel nagyobb. Cirkóniával a büdzsé alatt is találhatsz.

2013. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 70ezer volt,gyémánttal és nagyon szép.fehérarany és pici kő foglalatban.
2013. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Az én gyűrűm ilyen. A kő nem gyémánt benne, nem tudom mi. Szerintem ha szolid gyűrűt keresel egy ilyennel nem nagyon lőhetsz mellé. 40 E-ből meg is lesz gyémánt nélkül. A gyémátról az a véleményem, hogy "nincs ráírva" nem tudja senki miből van, csak aki kapja. A laikusnak meg egy "féldrága" kő is lehet gyémánt...nem is értem minek a felhajtás horror áron...

2013. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez lég sok dolgon múlik.


Milyen stílust szeret a barátnőd? Sok kő, egy kő, kő nélküli esetleg? (lehet pl gravírozott vagy bármilyen mintás, formájú is manapság...) A vastagabb gyűrűket szereti, vagy a kis vékonyakat? A színekkel hogy áll? Valaki említette pl. zafír, smaragd, rubint, aquamarin, topáz szerintem gyönyörűek, nekem pl. sokkal jobban tetszenek, mint a gyémánt vagy cirkónia kövesek, számomra nagyon bájos hatása van annak a kis színnek :)


Alapvetően árügyileg tényleg csak a kövön kell elgondolkodnod, mert a fehérarany grammja általában 5-10.000 ft között mozog, egy kis gyűrű meg általában 1 grammos. A vastagabb is maximum 2-3. Tehát ha rászánsz teszem azt 90-et, akkor azért mondjuk már kapsz kevésbé tiszta, nem túl magas karátú, nem olyan jó csiszolású gyémántot is (mondjuk a kutya sem látja, hogy milyen feldolgozású, csak az ékszerész:). Pl. 0.08-0.09 karátos gyémánt már van 14 karátos fehérarannyal 90 körül, de ha mondjuk 0.20-asat szeretnél, az már a 200 közelében van alsó hangon is. A karát ugye drűgakövek esetében a méretet jelzi, tehát a 0.08 karátos kb. 2.5-7 mm átmérőjű, egy 0.20 karátos pedig 3.5-4 mm nagyságú.


Magyarán ha az apróbb köveket szereti, akkor több pici gyémánt is belefér (már ha ragaszkodsz ahhoz), ha a nagyobbakat, akkor mondjuk egy. Azért egy majd' fél centis gyémánt szerintem már nem kicsi.


A rubin, smaragd, zafír, topáz stb. ára általában 8-10x olcsóbb egy bizonyos karátig, mint a gyémánté, tehát pl. ilyen kövekből 20-30.000-ért már lehet 0.20 karátosat kapni.


Én linkelek párat a vékonyabb, főleg színes köves darabokból, amik nekem tetszenek. De ha megírod, hogy a barátnőd mit preferál, olyat is kereshetünk:)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze ha nem tetszenek az ilyen stílusúak, akkor bocsi, hogy untattalak:)

2013. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is utálom az aranyat így ezüst gyűrűm lett :-)

nagyon szép egyedileg készíttetett 3 pici ametiszt van benne 28000.- került

azért nem más mert az a kedvenc kövem :-)

2013. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Westend áruházban rengeteg ékszerbolt van, a sógorom ott vette meg a gyűrűt. Fehérarany,köves(gondolom cirkónia), gyönyörű. Úgy emlékszem 30ezer volt 40%os akcióval. Teljesen véletlenül találtunk rá az akcióra. Szóval nézz szét arra.

Fogsz találni fehéraranyat olcsón is.

2013. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi lenne, ha megkérdeznéd és utána közösen kiválasztanátok a gyűrűt? Nem értem, hogy a mai világban miért elvárás, hogy a férfi térdeljen le egy köves gyűrűvel és "jujjdemeglepetés", ahelyett, hogy inkább komolyan átbeszélnék a dolgot..
2013. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáj kifejezetten eljegyzési gyűrűt venni.90 -ből elképzelhető,hogy már karikagyűrűt is kapsz mindkettőtöknek.Én sem kaptam kimondottan eljegyzési gyűrűt,nem is hiányzik.Rögtön karikagyűrűt vettünk,sőt nekünk a karika is ezüst.Nagyon szeretjük.

Én őket nagyon tudom ajánlani,nekünk méretre csinálták a gyűrűinket ,és a ha valamilyen vésett mintát szeretnél bele megcsinálják.

[link]

2013. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ezt az oldalt ajánlom, a gyűrűkbe tesznek gyémántot is, ha azt szeretnél. [link]
2013. febr. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!