Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Tegnap azt mondta a párom, hogy már szeretne gyereket (5éve vagyunk együtt, de még nem élünk együtt) de házasságot nem és úgy vettem ki a szavaiból, ha esetleg teherbe esnék akkor sem akarna feleségül venni. Az igaz, hogy már régebben megbeszéltük, ha egyszer összeházasoduk nem akarunk nagy felhajtást csak szülők, testvérek, nagyszülők és csak egy sima vacsora lenne, de nem gondoltam volna, hogy most meg ilyen véleményen van! Lehet, hogy később meggondolja magát? Nem nagyon akartam faggatni, hogy mért nem ..., mert még együtt sem élünk de tegnap óta már nagyon \'fúrja az oldalamat\' a dolog! Nem tudom mit kellene tennem, nem akarok semmit sem erőltetni. Mit kellene mondanom neki, hogy meggondolja magát de ne érezze, hogy erőltetem a dolgot?
2009. szept. 23. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Semmilyen jogon nem követelheti a gyereket! Öt év után talán akkor szabadna ezt előhoznia, ha feleségül vesz. Addig meg érje be a mások gyermekének csodálatával. Ha észnél vagy, ebbe a kapcsolatba így nem szülsz.
2009. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Én is ezt mondtam a páromnak. Én nem hiszek a házasságban, ő ezt megértette, elfogadta. A házasság számomra csak papír, semmi több.
2009. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Ez két ember döntése. Én annak idején megmondtam a páromnak, hogyn csak családban tudok gondolkozni, együttélésben nem. Nekem a család a házasság. Megértette. A mai időkben bárki bármit mondd nem a papír miatt fontos a házasság, mert aki akar, onnan is talál kibúvót. DE

ha két ember komolyan gondolja, az kötelék, az egy kapocs, az egy ígéret.

2009. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Egy jó tanács!

Soha ne menj férjhez...!!!!


Én is buta voltam.

Kicsivel több, mint egy éve férjhez mentem, és teljesen megváltozott..

olyan, mintha már teljesen nyugodt lenne, nem kell csinálni semmit neki. Én mindent megcsinálok, és rendben van..

Nem tesz értem semmit..

Nem kedveskedik..

neki ez a természetes..

De a drága nagyon rá fog fázni erre a dologra.. :)

Csak ő ezt még nem is sejti..


Szóval, ha jó a kapcsolatotok, költözz ele össze.. Élj vele 1-2 évet, és jöhet a baba..

De így, hogy még csak nem is ismered az együttélésben lévő buktatókat..

Na, nenézzen már madárnak..

Ettől még ne legyél vele ellenszenves...

Ne csalódj benne e miatt..

Csak mond neki, te már akkor szeretnél babát, ha lesz egy közös kis hely, ahova várhathjátok..

Ennyi..

A többi szerintem adja magát..

A másik az, hogy nem kell annak a drágának tudni, hogy te szedsz e valamilyen gyógyszert... Tudom szemtelen gondolat, de egy nő tudatosan tudja irányítani azt, hogy nem akar gyermeket...

2009. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igen ő is ezen a véleményen van, hogy a házasság csak egy papír és hogy teljesen felesleges! De nekem fontos, tudom hogy valakihez tartozom és mi ott tervezünk maradni az ő családjánál és ha nem vesz feleségül, akkor mindig is idegennek érezném magam az ő házukban és még sorolhatnám.
2009. szept. 23. 14:20
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
14:20, a megkeseredettség ami belőled árad, rendkívül deprimáló. Kérlek ne terjeszd el ezt a mérget a kérdezőben is, és ne ajánlj neki olyat ami megmérgezi a kettejük bizalmát.
2009. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Szia, az első gyermekemet megszültem házasság nélkül, 2 hónapos volt az esküvőmön. Válás lett a vége, pedig minden úgy lett, ahogy én akartam. A második házasságom, meg csak úgy jött a egy pénteki napon, amikor is két tanuval odamentünk és kész, rá két évre terhes lettem, így most összesen 5 gyerekünk van, minden tök jó. Szerintem ha igazán szeret és Neked fontos a házasság megteszi, de nem ettől fogtok együtt maradni. Sem arra nincs garancia, ha elvesz és utána jön a baba, sem arra ha fordítva, hogy mindig együtt maradtok. Szerintem ami fontos, hogy olyan igazi legyen minden, hogy tényleg a boldogságot érezd és a szerelmet. De TE is megkérheted a kezét, abban sincs semmi rossz. CSak azon gondolkodj el, hogy egy 5 éve tartó kapcsolatban ilyen bizonytalannak lenni, az milyen kapcsolat? A férjem minden gondolatát ki tudom találni, pontosan tudom miről mit gondol és mikor mire változik a véleménye és fordítva. Lehet ha összeköltöztök minden megváltozik. Először próbáljatok kicsit együtt élni, lehet akkor kiderül mi is az igazi ok.
2009. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem tudom ez ellen mit tehetnél,hogy változzon a véleménye.Én úgy gondolom egy válás és több év boldog házasság után is,hogy igen is fontos egymáshoz tartozni hivatalosan is,és nem csak "egy papír"a házasság.Legalábbis nem annak kellene lennie.

Én soha nem szültem volna annak a férfinak gyereket,aki nem méltatott volna arra,hogy feleségül vegyen.Nekem ez ellent mondásos.Én a gyereket sorolnám az első helyre.Akkor most gyereket vállalna tőlem,de feleségül nem venne...brrr..nekem ez ellentmondásos.Akkor most vajon mennyire gondolja komolynak véglegesnek a kapcsolatunkat?Mert aki nem akar házasodni,az nem akar bonyodalmakat szétváláskor,ez a véleményem erről,felkészül arra,hogy a jövőben nem biztos,hogy együtt leszünk.Nem akar a másikért a közös életükért a boldogságukért felelősséget vállalni,amíg neki jó oké,ha nem akkor én erre te arra.

Nekem ez a véleményem az élettársi kapcsolatról.Nem vállalnék így gyereket!!!Persze a házasságot sem erőltetném,mert ha nem a férfi fejében fogalmazódik meg először,ha nem Ő kér feleségül,akkor tényleg semmi értelme erőltetni.Persze garancia ebben az életben semmire nincs,de ha már most sem gondolja komolynak és véglegesnek a kapcsolatotokat,nem akarja elkötelezni feléd magát,az csak jelent valamit.Nekem legalábbis jelentene,sajna nem jót.De Te kötelezd el magad egy gyerekkel,ha nem sikerül Ő odébb áll,Te meg ott maradsz a gyereketekkel.Sokkal nehezebb egy válás után a nő dolga általában mint egy férfié,mégis Ők akarják magukat jobban biztonságban tudni.Ez önzőség!!!

Gondolkozz,én is azt javaslom nem szülj így gyereket,ahhoz labilis ez a kapcsolat.

2009. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%

Jah persze, ha nem akar elvenni, akkor hagyd ott, sőt ne is szülj neki gyereket amíg nem vesz el, ugyanmár.

Ha ízigvérig keresztény vagy akkor megértem, hogy ennyire ragaszkodsz hozzá. de ha nem, akkor meg nem is őt akarod, hanem csak a gyűrűt.


Aki meg azt mondja, hogy ne vállalj gyereket amíg nem vesz el, arra ne hallgass, agymosott hívők.


Gyereket akkor akarjatok, ha mind2 akarjátok, a többi meg nem számít.


az olyan nőket ki nem állhatom akiknek többet jelent a "házasság" mint a kapcsolatuk. Első bnőm ezért hagyott el, mert nem ígértem be neki 4-5éven belül a gyereket, meg 1évre a kapcsolatunkra az eljegyzést. Nem is bánom, hogy eltűnt az életemből.

2009. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kell-e házasság vagy sem, jó-e vagy sem, az más tészta, a kérdező szeretné, van is rá oka, inkább az érdekes, hogy gyereket akar a pasas, aztán együtt sem éltek. Hát elég furcsán gondolkodik. Még nem is éltetek együtt kettesben, de a gyerek már jöjjön? Szerintem ez elég érdekes ötlet.


A házassággal kapcsolatban semmit nem kellene mondanod, azon kívül, amit az egyik válaszoló írt, hogy te családban és házasságban tudsz gondolkodni, nem együttélésben. Az a lényeg, hogy ezt mondd meg neki, mert, ha nem közlöd világosan lehet eszébe sem fog jutni, hogy neked ez számít. Elmondod te mit akarsz, és ennyi, nem kell cifrázni, meg utalgatni rá, hogy akard te is, mert az a jó stb. Magától akarhatja úgyis csak. Vagy azért, mert késztetést fog rá érezni vagy azért, mert neki ugyan tök mindegy, csak egy papír, de téged boldoggá tesz. Mert, ha csak egy papír és nem számít, akkor miért nem lehet megcsinálni azt a fecnit, ha azt akit szeret boldoggá teszi?


Szerintem azt meg mondd meg, hogy ne is gondolkodjon gyerekben. Azért csak kellene kicsit legalább élvezni ketten az együttélést, mielőtt jön egy gyerek is.

2009. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!