Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felvegyem a leendő férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvegyem a leendő férjem nevét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ő Kenderesi László én Berencsi Anikó. Csakis a Kenderesi Ildikó tetszik. Első körben nem akartam felvenni, de elgondolkoztatott két dolog.

1. Van már két gyerek és így az egész család Kenderesi csak én nem.

2. Ha nem veszem fel, senki nem fogja tudni, hogy házasok vagyunk.


Macerás az átírás is, és sokan mondták, hogy ne vegyem fel, mert esetleges válásnál egy gonddal kevesebb. Tudom ez nem szép, de olyan sokan mondták.


Szerintetek?


2013. ápr. 14. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg kellene gondolnod ezt a házasságot, mert teljesen éretlen vagy rá. Micsoda gond!
2013. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A válás ne legyen szempont, ha oda juttok akkor úgyis vissza lehet venni a lánynevedet, ez nem probléma.

A kettes pont sem számít, nem az a lényeg, hogy ki tart titeket házasnak.


Azt tedd, ahogy nektek jobb, ahogy nektek tetszik.

2013. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Válásnál sem olyan nagy macera, ezen nem kell aggódni.


De a keresztnevedet miért akarod megváltoztatni?

2013. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"De a keresztnevedet miért akarod megváltoztatni?" - Itt a pont!

Unatkozol, kérdező?

2013. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Öregem, ha nem mondja az egyik kommentelő, esküszöm észre se veszem! Beszarábia...
2013. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy vettem fel, hogy a férjem vezetékneve+ a saját nevem. Mert nem akartam XY-né lenni. Viszont most már 40 felé nem bánnám, ha né lehetnék, annak idején ezt nem gondoltam végig.

Szerintem az a legjobb megoldás, ha a vezetéknév+né+a saját lánykori neved. Igaz, kicsit hosszú, ezért végül úgyis úgy fognak emlegetni, hogy férj vezetéknév + a te keresztneved.

Aláírni meg Xnéként fogsz, úgy egyszerűbb.

Az átiratás egyébként tényleg egy macera, meg egy csomó pénzbe is kerül, de jobb esetben csak egyszer kell megcsinálni.

Igaz, van olyan elvált barátnőm, aki a második férje nevét már pont ezért nem vette fel. Azt mondta elég volt neki kétszer járni a hivatalokat felvenni, levenni, még egyszer nem akarja.

Gondold végig hány papír: személyi, lakcímkártya, adókártya, tajkártya, bankkárttya, forgalmi engedély, jogosítvány, útlevél. Röpködnek a tízezresek. Nekem egy csomó ügyfélkártyám a lánynevemen van.

Anyu meg úgy járt, hogy lejárt a lakáshitele, és nem vették le a házról a földhivatalban, mert a ház a lánykori nevén van. Ott is mászkált egy csomót utána, meg fizette az illetéket utána. A rezsinél sem mindegy, mi hónapokig nem tudtuk átiratni a villanyt, mert az előző tulaj elhunyt feleségének a lánykori nevén volt. A végén mondtam nekik, hogy akkor hajtsák be rajta, most ki a fene érdeke, hogy be legyen fizetve?!

2013. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Manapság a legtöbb ismerősöm nem vette fel a férje nevét. Így, amikor a múlt hónapban esküvőre voltam hivatalos, talán csak én nem lepődtem meg, hogy (pl.:)

Lépcsőház Aranka + Kiss Béla

Lettek:

Kiss - Lépcsőház Aranka és Kiss - Lépcsőház Béla


Ez is egy megoldás.


Ne azért vedd fel, mert úgy kell, vagy az a szokás.

Ha nem akarod felvenni, ne vedd fel.


Én azért venném fel a leendő férjem vezetéknevét, mert tisztelem őt és szeretném a nevét viselni (ugyanakkor megtartanám a sajátomét is, így a kötőjeles formulát választanám, ami a ti esetetekben: Kenderesi-Berencsi Anikó.


Több lehetőség is van:

Kenderesiné B.A

Kenderesi A.

Berencsi Anikó

Kenderesi-Berencsi A.

2013. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

És fontos az, hogy a neveden is lássák, hogy házas vagy? Hiszen ránéznek a kezedre és ott a gyűrű, ott állnak mellettetek a gyerekek...ki nem tudja, hogy házasok vagytok?


Szerintem tartsd meg a nevedet, nem kell variálni. De keresztnevet miért akarsz váltani?

2013. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én felvettem a férjem nevét, én így szoktam meg a csalàdmodellt.:) de a mai napig fura, hogy amikor a férjem a vezetéknevével cukkolom, mindig visszakérdez, hogy miért emlegetem magam:)
2013. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Shaddark ***** válasza:
30%
Ha férjhez menetel előtt a váláson gondolkodsz, akkor ne menj férjhez, mert minek...
2013. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!