Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti szerződés? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti szerződés? Ti aláírnátok?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk esküvőt, egy éve vagyunk együtt a párommal. Nemrég került sor a családbemutatásra, és az anyósjelölt a képembe vágta, hogy ha házasságon gondolkodunk akkor mindenképp aláíratja velem a házasság előtti szerződés, hogy ha a kedves mama és papa meghal, ne tegyem rá a kezem az örökségre. Ilyet lehet amúgy csinálni? Illetve ti aláírnátok? Én egy kicsit megalázva érzem magam, mintha egy pénzéhes szajha lennék, pedig 1 csokit se fizettetem ki párommal... Vagy vegyem úgy, hogy ez nem a párom felől bizalmatlanság hanem a család felől? És nekik meg joguk van nem bízni bennem, főleg egy év után, nem? Nem tudom mit csináljak... Nem sok jövőt látok, ha már ennyi bizalom nincs a kapcsolatunkba, és párom hagyja, hogy így megalázzanak...
2013. ápr. 28. 17:08
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
34%
Írj te egy szerződést és írasd alá vele ha legközelebb mentek hozzájuk, a pároddal is meg anyósjelölttel is, hogy minden amit örökölsz az csak a tied lesz, sem az övéké sem a leendő férjedé.
2013. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
9%
Nem csoda hogy több barátnője otthagyta neked is azonnal ott kellett volna hagyni!
2013. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
85%
Ez a párod családja felől bizalmatlanság, bunkóság és paranoia, a párod részéről meg behódolás anyukának. Ha az összes exével megcsinálta ezt a kedves mama, és a párod egyszer se csapott az asztalra, akkor ne várj sok jót ettől a kapcsolattól, mert a família úgy mászik majd bele a dolgaitokba, ahogy nem szégyell.
2013. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
10%
Mondjuk nekem úgy is jön le, mintha már költenéd is az örökséget. Nem csodálom, hogy nem lépett fel ellene a barátod.
2013. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 Karenjeans87 ***** válasza:
56%
Egy jó házasság alapja a bizalom, a két házaulandó félnek kell ebben a kérdésben dönteni nem a szülőknek, hisz ti házasodtok. Amúgy meg a szerelmed miért nem szólt semmit az érdekedben?Milyen képet mutat ez a jövőről?Ezekbe gondolj bele...
2013. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
21%

" ha házasságon gondolkodunk akkor mindenképp aláíratja velem" - erre a szövegre, Kérdező? Elmagyaráznám neki, hogy mikor és kinek próbáljon meg dirigálni, már, ha tűri az illető.

És, hogy a házassági szerződés pont a mi kettőnk dolga a párommal, majd mi eldöntjük, hogy legyen vagy ne legyen, neki pont semmi köze hozzá.

2013. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
61%
Ez azért is ökörség mert az anyóstól nem lehet örökölni!Még arra sem voltak képesek hogy ennek utánanézzenek!
2013. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
14%

Én csípőből visszaválaszoltam, hogy rendben Kedves Anyuka. Ez esetben szeretném, ha aláírna egy szerződést, miszerint semmiféle kötelezettséggel nem rendelkezünk a Kedves Szülők felé amikor öregek, és segítségre szorulnak. "


A szerződést pedig nem írnám alá, eszembe nem jutna ilyesmi... Szépen leülnék a párommal ezt megbeszélni, hogy mi ez az örökség amiről szó van, s ha mondjuk a lakás, amiben laknak az öregek, akkor hadd legyen a testvéré.

Ha a párodnak eszében sincs semmiféle szerződést az orrod alá dugni, akkor hagyd a fenébe a szülőket, és mondom, beszéljétek meg.

2013. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
8%
Aláírnám,de belefoglaltatnám azt is ha lehet,hogy válás után asszonytartást fizessen a pasi akkor már :D Így mindenki jól járna :) Amúgy meg mivel a barátod egy szót se szólt,gondolom régebben se ennél a témánál,így ő is így gondolja.Soha nem voltam híve az ilyen papíroknak,akárhogy is,ez bizalmatlanság.
2013. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
79%
Most olyan vitatkoztok aminek semmi értelme. HA aláírja ha nem abból az örökségből házasság alatt se lát egy fillért sem. Így ha nem írja alá is pont ugyan azt kapja mintha aláírná.
2013. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!