Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti szerződés? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti szerződés? Ti aláírnátok?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk esküvőt, egy éve vagyunk együtt a párommal. Nemrég került sor a családbemutatásra, és az anyósjelölt a képembe vágta, hogy ha házasságon gondolkodunk akkor mindenképp aláíratja velem a házasság előtti szerződés, hogy ha a kedves mama és papa meghal, ne tegyem rá a kezem az örökségre. Ilyet lehet amúgy csinálni? Illetve ti aláírnátok? Én egy kicsit megalázva érzem magam, mintha egy pénzéhes szajha lennék, pedig 1 csokit se fizettetem ki párommal... Vagy vegyem úgy, hogy ez nem a párom felől bizalmatlanság hanem a család felől? És nekik meg joguk van nem bízni bennem, főleg egy év után, nem? Nem tudom mit csináljak... Nem sok jövőt látok, ha már ennyi bizalom nincs a kapcsolatunkba, és párom hagyja, hogy így megalázzanak...
2013. ápr. 28. 17:08
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:

#49 te el vagy tájolva, de rendesen. A házasság/család egy gazdasági egység, amelyben természetes, hogy a férfi keres többet. Nem csak azért, mert társadalmunkban egyébként is 20%-kal többet keresnek a férfiak; hanem azért is, mert a gyerekszülés és -nevelés időszakában a nő jövedelme nagyon visszaesik. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a nő ne termelne értéket.


Nem véletlen, hogy a jog vélelmezi, hogy a KÖZÖSen szerzett vagyon fele-fele arányban illeti meg a házasfeleket. Ugyanis tekintettel van a nemi szerepek egyenlőtlenségére is.


A béranyaságra tett otromba megjegyzésed mutatja, hogy teljesen éretlen vagy a probléma megértésére. Ha nő lennék, biztosan nem mennék hozzá és nem szülnék gyereket egy olyan "férfinak", aki a közös éveink alatt szerzett vagyont nem tekinti közösnek. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a feleségem és az én jövedelmem között 10x-es szorzó van!!)

2013. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!