Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti szerződés? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti szerződés? Ti aláírnátok?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk esküvőt, egy éve vagyunk együtt a párommal. Nemrég került sor a családbemutatásra, és az anyósjelölt a képembe vágta, hogy ha házasságon gondolkodunk akkor mindenképp aláíratja velem a házasság előtti szerződés, hogy ha a kedves mama és papa meghal, ne tegyem rá a kezem az örökségre. Ilyet lehet amúgy csinálni? Illetve ti aláírnátok? Én egy kicsit megalázva érzem magam, mintha egy pénzéhes szajha lennék, pedig 1 csokit se fizettetem ki párommal... Vagy vegyem úgy, hogy ez nem a párom felől bizalmatlanság hanem a család felől? És nekik meg joguk van nem bízni bennem, főleg egy év után, nem? Nem tudom mit csináljak... Nem sok jövőt látok, ha már ennyi bizalom nincs a kapcsolatunkba, és párom hagyja, hogy így megalázzanak...
2013. ápr. 28. 17:08
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
45%

Én is úgy tudom, hogy az örökségből sosem lesz közös vagyon, ergo bármi baja is van a kedves mamának, elküldeném a jó büdös francba.

Megkértem volna szépen, hogy foglalkozzon a saját dolgával, majd mi ezt a párommal megbeszéljük és ha szükségét látjuk, aláírjuk.

Fenyegetés hatására pláne nem írnám alá... Engem ne akarjon senki belekényszeríteni SEMMIBE!

2013. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
70%

A jogi részét tisztázzuk:


Házasság előtt szerzett vagyontárgy (ingatlan, ingóság): különvagyonnak számít a házasság idején is, tehát válás esetén is.


Öröklés: szintén különvagyon, főleg, ha ági öröklés (szülőtől, nagyszülőtől).


A házasság alatt létrejövő bevételek, kiadások: ezek már közös vagyonnak számítanak. Ha hitelt vesz fel saját névre egy házastárs, az mindkettejük tartozása. Ha az egyik fél két milliót keres, a másik minimálbér, akkor is közös bevétel a kettő összege.

2013. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
21%
Én ezt mindenek előtt a párommal beszélném meg. Ha ő nem szól bele, az semmi jót nem jelent.
2013. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem gondold át ezt a kapcsolatot. A párod hagyni fogja, hogy az anyja beleszóljon mindenbe. Senkinek sem lesz jó. Szerintem ülj le a pároddal és beszéld meg vele, hogy mennyire akar saját családot, saját élettel. Ha akarja, akkor elfelejti a kedves édesanyja parancsait... mert ez az volt...
2013. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező & #21, ez egyértelműen nem vagyonjogi kérdés, abból az aspektusból ugyanis semmi értelme. Egyszerűen anyuci tisztázni akarja, hogy ki az úr a háznál...

És hát valóban, férfiként mondom, hogy intő jel, ha a párod nem utasította rendre, kedves Kérdező, mert az azt jelenti, hogy ő elfogadja és természetesnek veszi anyuci parancsuralmát.

2013. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
69%

nevettem volna egy jót, és felvilágosítottam volna a kedves mamát, h az örökölt vagyon különvagyonnak számít, nem kell azonnal infarktust kapni :P

amúgy az tény, hogy a párodnak legalább egy rosszalló pillantást illet volna anyuka felé küldenie.


de amúgy ezt így derült égből bedobta a jóasszony, vagy volt valami előzmény is? mert ha nálam így indított volna az anyósom, akkor tuti elküldöm a bús fenébe :P


amúgy olyan, h házasság előtti szerződés nem létezik. öngól2 a mami részéről.

a házassági szerződés a házasságkötés pillanatától számít hatályosnak. hiszen amíg nincs házasság, addig nincs jogalapja a szerződésnek.


na, ez a család tuti nem az eszéből gazdagodott meg, mert én csak jogász sem vagyok, de azért ennyi még megy a józan paraszti eszemmel is.

2013. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
50%

Ez baromi megalázó...

És amúgy nagyon pénzorientált emberek lehetnek.

2013. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
48%

Jujuj, bocsika de az örökség az mindig is különvagyon marad, akkor is ha már házasok vagytok...tudom, én most örököltem. Csak a házasság alatt szerzett vagyon közös.

Itt az a baj, hogy anyuka nagyon rövid pórázon tartja a kisfiát, aki teljesen partner ebben. Ha már most ilyen tutyimutyi, mit gondolsz milyen életed lesz mellette? Minden kis szarságért rohan majd anyucihoz, aztán szépen el lesz marva mellőled...nem egy ilyen volt, menekülj!

2013. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

18:02

"Aláírnám,de belefoglaltatnám azt is ha lehet,hogy válás után asszonytartást fizessen a pasi "


Na az ilyen mocskos nőneműektől kezdek hányni!


Gondolom, hogy a kedves anyukád ugyanazt az ősi foglalkozást űzi amit te...

2013. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
nem is olyan buta a mondás, hogy "suba subához, guba gubához"...
2013. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!