Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti szerződés? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti szerződés? Ti aláírnátok?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk esküvőt, egy éve vagyunk együtt a párommal. Nemrég került sor a családbemutatásra, és az anyósjelölt a képembe vágta, hogy ha házasságon gondolkodunk akkor mindenképp aláíratja velem a házasság előtti szerződés, hogy ha a kedves mama és papa meghal, ne tegyem rá a kezem az örökségre. Ilyet lehet amúgy csinálni? Illetve ti aláírnátok? Én egy kicsit megalázva érzem magam, mintha egy pénzéhes szajha lennék, pedig 1 csokit se fizettetem ki párommal... Vagy vegyem úgy, hogy ez nem a párom felől bizalmatlanság hanem a család felől? És nekik meg joguk van nem bízni bennem, főleg egy év után, nem? Nem tudom mit csináljak... Nem sok jövőt látok, ha már ennyi bizalom nincs a kapcsolatunkba, és párom hagyja, hogy így megalázzanak...
2013. ápr. 28. 17:08
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
#30, butának nem buta, csak hányinger az a gondolkodásmód, amit kifejez... már szerintem.
2013. ápr. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is úgy gondolom, hogy ennek a kapcsolatnak így nagyon nincs értelme, ha ilyen alapvető dolgokba hagyja hogy az anyja beleszól, illetve hogy megalázzon... Ez így nagyon nem érzem fairnek...
2013. ápr. 29. 05:44
 33/51 anonim ***** válasza:

De ebbe most mi olyan megalázó?

Olyan hisztit csaptak egyesek, nyilván ők azt szeretnék, hogy amiért a szüleik egész életben megdolgoztak annak a felét egy válásnál elvigye az aki semmit nem tett érte.

Kérdező te örökölsz a te szüleid után ő meg az ö szülei után.

2013. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

#33, az, hogy az anyós azt hiszi, hogy parancsolgathat a menyének/vejének... a parancsolgatás a megalázó, csókolom.

Érdekes módon nálunk az elmúlt 16 évben SOHA nem fordult elő, hogy anyós/após ne kérést vagy a véleményt adott volna elő, hanem ilyen stílt engedett volna meg magának. Az meg eszükbe sem jutott, hogy a pénzügyeinkbe beleszóljanak, max a segítségüket ajánlják, ha úgy gondolják, hogy meg vagyunk szorulva.

Röviden kultúremberek, és nem zsarnok tahók, ennyi.

2013. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
48%

"én is úgy gondolom, hogy ennek a kapcsolatnak így nagyon nincs értelme"


Ezek szerint te is a pasi pénzére hajtasz és így már "Önérzeteskedsz" és kihátrálsz a kapcsolatból.

Nagy szerelem lehetett...

2013. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

"Az meg eszükbe sem jutott, hogy a pénzügyeinkbe beleszóljanak, max a segítségüket ajánlják, ha úgy gondolják, hogy meg vagyunk szorulva. "


Nem a pénzügyekbe szóltak bele, mert az akkor lett volna, ha azt mondja a fiának, hogy ennyit költhet a barátnőjére havonta többet nem mert kitagadja. Azt mondta az anyós jelölt, hogy az ö vagyonát amiért megdolgozót egész életében az szeretné ha a fia kapná és nem a fia és a barátnője.

2013. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
0%
Én meg férfiként úgy gondolom, hogy tökéletesen igaza van a kérdezőnek, ha nem akarja felvállalni a családi gőg művelésében jeleskedő pszichopata anyóst, és a azt kezelni meg sem próbáló fiacskáját... majd a srác még megír néhány hasonló kört, és rájön, hogy az anyjától le kell válnia, vagy pechére összeakad egy tényleg a vagyonra pályázó nővel, aki viszont a pénz reményében hajbókolni fog az "anyacsászárnőnek"...
2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
#36, "Nem a pénzügyekbe szóltak bele, mert az akkor lett volna, ha azt mondja a fiának, hogy ennyit költhet a barátnőjére havonta többet nem mert kitagadja. " - ez nem a "pénzügyekbe beleszólás", hanem a vicc, ha úgy tetszik elmebetegség. A kitagadás lehetséges esetei meg benne vannak a Ptk-ban...
2013. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Én komolyan nem értem mi ebben a baj.

Oké a stílusa nem a legjobb és nem így kellett volna az igaz. De ha én nem dolgoztam meg valamiért arra miért tartanék igényt váláskor?

2013. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

#39, az, hogy azt hiszi, feltételeket szabHAT...

Hogy konkretizáljam, a saját anyám egy hasonló, a családi gőg művelésében jeleskedő figura, mint a kérdező anyósa... na, ha elő merte volna adni a párom bemutatásakor, hogy úgymond "sorolja a feltételeit, aminek teljesítése esetén a párom bekerülHET a családba", erősen kiszámíthatatlan véget eredményezett volna... volt egy hasonló stílusú esküvő-műsora anno amit úgy nyitott, hogy "tudod mi a KÖTELESSÉGED", utána 2 hetet töltött a pszichiátrián...

2013. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!