Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik "adni" a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik "adni" a barátnő esküvőjére? 5000 Ft-tól többet? Ki mennyit szánna egy lagzira?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 13:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel mi is bajban voltunk, csak nekünk rokon. Nekik van pénzük szóval "féltünk, hogy nem adunk eleget". 5-en 200.000 Ft-adtunk. Az egyik szülő 300.000-et (anya,apa) a másik 500.000-et(anya). Én ezt nagyon túlzásnak tartom. Szerintem barátként pláne nem kell sokat 5000 pont elég. Lehet, hogy kevésnek hangzik, de sok pénz.
2013. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván több mindentől függ. 2 éve voltam egyik legjobb barátnőm esküvőjén, 10 ezret adtam. Ha nem vagy önálló kereső, akkor szerintem még ennyi sem kell, csak mi szerencsére ezt megtehettük, mert a szüleim is ismerik a barátnőmet és nem sajnálták rá.

Ha menyasszony lennék én nem azt nézném, hogy kitől mennyit kaptam, mindenki annyit adjon, amennyit gondol. Ha csak valami apró, de szívből jövő ajándék, akkor számomra annak is nagy értéke van.

2013. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%
A legjobb barátnőm olyan mintha a testvérem lenne, így 20-30 esetleg ha úgy élnék 40 ezret is adnék neki.
2013. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%

"Az egyik szülő 300.000-et (anya,apa) a másik 500.000-et(anya). Én ezt nagyon túlzásnak tartom. Szerintem barátként pláne nem kell sokat 5000 pont elég. Lehet, hogy kevésnek hangzik, de sok pénz."


Miért túlzás? A szülők! Te sajnálnád a gyerekedtől a pénzt? Úgy lennél vele, hogy inkább a sírba viszed magaddal, vagy elégeted, mint adjál neki, ha van miből?


5 ezer meg egy esküvőre hol elég? bazki ha egy barátommal olyan viszonyba vagyok, hogy az esküvőjébe megyek, akkor a szülinapjára szánok ennyi körül, nem még az esküvőjére nászajándékba.

2013. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
De az esküvő egy vendégség, a szülinapost meg megleped. És a szülinapra kapsz vissza, hisz neked is van, de ha soha nem mész férjhez/nősülsz meg, akkor csak gyűjtheted a pénzt a sok barát meg rokon esküvőjére.
2013. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%

14#

Igen én túlzásnak tartom, hogy ennyi pénzt kap valaki egy esküvőre. Viszont, ha megtehetik akkor persze, csak nálunk nem erről volt szó. Akik 300.000-et adtak azoknak valóban van pénzük, de az anya aki 500-at ő nem gazdag. Rengeteget dolgozott, inkább gyalog járt mindenhova, kevesebbet költött azért, hogy ennyi pénzt tudjon adni. Tudta, hogy a másik szülők tehetősebbek ezért ő se akart "szégyenkezni". Ráadásul a lánya tudta, hogy mennyi pénzt vett fel és dolgozik, kevesebbet eszik, de nem szólt az anyjának, hogy erre semmi szükség. Szinte elvárta, hogy az anyja erőn felül teljesítsen. Ő fizette a ruhát is. A pár mindkét tagja jól keres, ezért nem értem. Néhány helyen szinte elvárás, hogy milliókat zsebeljenek be az esküvőn és arról szól, hogy ki ad többet. Ha megtehetik akkor persze, támogassa, a saját gyereke, de a pár ne várja el. Ezt nem írtam le, de remélem így már érthető. Ennek ellenére még mindig azt gondolom, hogy 5000Ft is pénz és elég ajándékba mert nem ez egy esküvő lényege.

2013. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
mi 20-at adtunk a barátnőméknek, és ha jól emlékszem, ennyit is kaptunk tőlük is. A másik barátoméknak 20-20-at adtunk 2 esküvőn is, ők a miénken nem adtak, viszont ingyen fotóztak, illetve a másik barátnőmtől viszont 40-et kaptunk. Változó. Szerintem egy 20-as azért illik, de az 5000 forint is pénz. Nekünk volt olyan ismerősünk, aki viszont egy dobozkát csinált nekünk :) annak is örültünk, életreszóló emlék :)
2013. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia!


A húgom most volt egy gyerekkori barátnője esküvőjén, ő 40.000-et adott egyedül. De ő csak azért adott ennyit, mert nem vitt ajándékot és sajnos a leánybucsúra sem tudott elmenni, mert nagyon beteg volt. Pedig ő szervezte.

2013. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%
Általában, legalábbis úgy tudom illő azt a pénzt "visszaadni", amit úgy mond a fiatal pár "rád költött"! Vagyis azt az árat, amibe kerültetek nekik, vegyünk egy 10-15 ezres költséget/fő a lagzira, ha 4 fővel megy egy család egy 50-et illik azért adni! De ez csak az én szerény véleményem!
2013. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is az a szokás, hogy legalább a kaja árát, az általában kb. 10 ezer Ft /fő.

A szülői ajándék szerintem más kategória, mi pl. pénzt nem adtunk, de az esküvő felét 600 ezret kifizettük, másik felét a nászomék, + ruhakölcsönzés, meg egyebek, de mindenben a gyerekek döntöttek, mi csak az anyagi részét álltuk. Mi konzervatívak vagyunk, nekünk is a szüleink fizették a lakodalmunkat anno, így mi is így láttuk jónak.

2013. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!