Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lakodalomra. Otthon főzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakodalomra. Otthon főzés vagy étteremből rendelés.30 főre? Szerintetek? Melyik jobb? Melyik olcsóbb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 16:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Olcsóbban jönnél ki ha ti főztök, sütötök. De akár, hogyan nézzük én nem csinálnám. Egyrészt hosszú lesz anélkül is a nap, meg, hát a rokonnak is fárasztó lenne ha hajnalban kel csak azért mert te olcsón akarsz dolgokat megcsinálni, de akkor ne várj felhőtlen hangulatot meg azt sem, hogy hajnalig maradnak majd.

Max a sütik és kész!

2013. okt. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 40 fös lakodalom lesz!Rendeljük a kaját étteremböl.Nem akarunk senkit a fözéssel terhelni.
2013. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó ötlet, amit írtak, hogy vegyes legyen. Nálunk pl. úgy volt, hogy csak a sütiket sütöttük a közeli rokonsággal, mindenki imád sütkérezni, úgyhogy nem érezte senki tehernek. Mondjuk nálunk a menü többi része is házi jellegű volt, de azt nem a család főzte.
2013. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem a 65 fős lakodalmamra mamám 4 napig sütött, az összes barátnője bevonásával, mert 3 krémet kavart, a negyedik mosogatott stb. pedig mindenki más is hozott süteményeket. Szerintem kérdező el se képzeld, hogy 30 főre az nap megfőztök, kisüttök. Akkor se, ha hárman vagytok. Neked legalábbis tuti nem lesz erre időd, meg erőd. Anno anyáméknak is kb. 70 fős lagzija volt, és a szomszédoktól kérték kölcsön a tűzhelyeket, palackokkal ott álltak a tornácon és főztek, sütöttek az asszonyok, meg hűtőt is kértek kölcsön. Jó oké, hogy kétszer akkora, de azért 30 fő lakodalmas ellátását aznap délelőtt otthon kifőzni, kisütni a menyasszony részvételével, az túlzás. Nem is tudom, hogy férne el annyi fazék? Mi hat főre eleve egy délelőtt alatt főzünk ki egy húslevest, harminc főre hirtelen meg se tudnám csinálni, hát nincs is elég helyem, fazekam, lángom... és ez csak a leves.


Ha nagyon spórolni akartok, de nem akarok rémálmot, akkor ahogy írta az egyik válaszoló, akkor ne minden legyen éttermes. A vendégfogadás nálunk otthon volt, arra a sütik házi sütik voltak, volt házi töltött káposzta, mert azt különben is nagymennyiségben töltjük, az úgy jó, a franciasalátát stb. is házilag készítettük el, de a rántott húsokat, fasírtokat azokat megrendeltük, mert nem akartuk, hogy ússzon az olaj szagban a ház mire jönnek, meg senkit nem akartunk rabszolgának a tűzhely mellé, hogy órákig süsse, meg görgesse a fasírtokat.

2013. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is a vegyes megoldást javaslom. NÁlunk egyébként a vendégek mindig hoznak egy egy tortát, szal süti bőven van. Az valóban nem járható út, hogy egy nap alattra gondolod hogy kész lesz a főzés, inkább három nap minimum, ha jól előkészíted. De ki akar háromnapos kaját enni? Elég ha a sütiket ti csináljátok, meg esetleg a húslevest, a többit jobb rendelni, de nem feltétlenül étteremtől, hanem mifelénk asszonyok háznál is vállalnak ilyen nagyobb mennyiségű főzést, pénzért és odaszállítják.
2013. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Átgondolva, mindkettőnek van előnye és hátránya. Ha rendeled, akkor nincs vele gondod, de drágább. Ha otthon főzöl, akkor tuti a te ízvilágod lesz, tudod, mi lesz a kajában. DE! Én biztos, hogy soha nem tölteném azzal az előző napomat, hogy főzőcskézzek 30 főre... Időm sem lett volna rá. A családomtól sem vártam volna el, hogy előző napon hajnalig főzőcskézzenek, másnap meg tegyenek úgy, mintha nem lennének hulla fáradtak, és élveznék a hajcihőt. Rendelés mellett szavazok. :)
2013. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

En tapasztalatbol mondom, hogy az ettermi kaja draga, keves es sok esetben nem is olyan finom.

Nalunk peldaul falun van egy lakodalmas haz, amit ki lehet berelni, van hozza konyha is. Par oreg szakacs nenit is ismerunk, akik viszonylag olcson megcsinaljak a kajakat. (par ezer forint es e melle meg mindenbol 1-2 adag nekik otthonra).

2013. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nem akartunk senkit terhelni így mi ~40 főre a kipróbált éttermi kaját választottuk, jó és finom is volt és nem is drága. Italt mi intéztük, így költséghatékony is.
2013. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!