Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit kell spórolnom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kell spórolnom az esküvőnkre/lagzinkra?

Figyelt kérdés
Össze szeretnénk házasodni a párommal, nem most rögtön, de maximum két éven belül. A párom családja eléggé régi módi, tehát, hogy a szülő feladata az esküvőt/lagzit fizetni,így ragaszkodni fognak ahhoz, hogy a párom részét Ők fizessék (mind a ketten dolgozunk, de akkor is). Na már most, az én szüleim egy fillért sem fognak adni ezt már mondták (bele sem gondolok, hogy ebből mekkora balhé lesz, de ez nem is tartozik ide). Nem akarom, hogy később égjen az arcom, így az lenne a kérdésem, hogy egy nagyjából 50 fős, nem luxusos, hanem átlagos ilyen esemény mennyibe kerül? Mennyit kellene összespórolnom?

2014. márc. 23. 16:11
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Valóban nem ez az általános, de nem mindenki pesti, ezért is írtam le. Ha nem pesti, simán kihozható vidéken ennyiből.
2014. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
91%

De az megint nem az átlag, hogy egy akcióban meg tudtál venni egy ruhát ennyiért, mert az átlag menyasszonyi ruha (ha beleveszem az olcsóbb vidéki szalonok 50 ezer forint körüli bérleti díját és a luxus szalonok 150 ezres díját is) 100 ezer forint körül van. Az külön szerencse, ha sikerül olcsóbban találni, de nem lehet úgy állni a szervezésnek, hogy olvastam valahol, hogy valaki talált 30 ezerért ruhát, hiszen lehet, hogy akkor épp egyetlen ilyen akció sem fut, vagy ha mégis, nem lesz a méretemre ruha. Szerencsére nem lehet alapozni a szervezést, így érdemes rászámolni a költségekkel, és ha mégis jól jön ki a lépés, legfeljebb félreteszem a megmaradt tartalékot.


Összefoglalva: az jó tanács, hogy leírod, nézz utána az akcióknak, az nem jó tanács, ha azt írod, ne számolj annyit a ruhára, mert nekem 30-ból is kijött, mert egyáltalán nem biztos, hogy más is ilyen mázlis lesz. :)

2014. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

szerintem a 'fotográfusnál' az a lényeg, hogy a párnak tetszen, és nem az, hogy más emberek szerint milyen...


a 4500ft-os

2014. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Magyarázhatsz akárhogy , nem hiszem hogy többet érne a te szavad a Magyar Esküvői Fotósok Társaságanak vezetőjénél aki ajánlotta ;)

És amit az előző is írt, az a lényeg, hogy a párnak tetszik;)


Jah és ha vállalkozó vagy esetleg akkor adok egy tippet, akkor leszel igazán jó, ha a szolgáltatásod nem a másik munkájának pocskondiázásával reklámozod, hanem a saját munkád előnyeinek kiemelésével ...

Ha ezt betartod nem csak 5 évig élsz majd meg hanem 50-ig ;)

2014. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Jah, és ennek a Társaságnak is külföldi a vezetője ;)
2014. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, na ebbe már bele kell szólnom megint, mert bár nem vagyok fotós, azért véleményem és rálátásom van. :)


Elárulom, ilyen társaságot akár te is létrehozhatsz holnap, nem kell hozzá semmi, csak egy honlap, meg pár fotós, aki jutalékot fizet a megjelenésért és az ajánlásért. Nyilván a szerződött fotósok közül Irinának volt szabad az időpontja, ezért őt ajánlotta nektek, ennyi az oka, nem az, hogy különösebben jó vagy rossz fotós az illető. Ez üzlet, ezek a társaságok és díjak nagyrészt pofára és pénzre mennek a szakmán belül, nem tudásra - sajnos. :(


Ha hiteles fotós társaságot akarsz, nézd meg a Pillanart képeit, az már egy színvonal. Ez a másik inkább vicc kategória...

2014. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
92%

Előttem már leírták. Ez a társaság nem hiteles, amikor alakultak megkerestek számtalan fotóst (kb. mindenkit akit találtak), többek között engem is, de nem akartam ehhez adni a nevem így utólag megnézve az Őket képviselő fotósokat, nem is bánom. A Pillanart sem tökéletes de egy teljesen másik színvonalat képviselnek, össze sem lehet hasonlítani Őket az általad említett társaság fotósaival. Egyébként én is pont ezt írtam: az a lényeg, hogy a párnak tetszik, de nem ez az etalon és a másik, nem lesz hülye attól, hogy van némi szépérzéke (de még újgazdag pesti hülye sem) és igényesebb fotóst keres akinek megfelelő felszerelése van és azt használni képes szakmai tudása, aminek nyilván meg is kéri az árát. Ez az ár pedig nem válik attól lehúzássá, hogy van aki filléreket kér a munkájáért. Egy középkategóriás esküvőfotósnak (főállású, tehát profi, megfelelő felszereléssel, vállalkozói háttérrel, számlaképességgel, jogtiszta szoftverekkel stb...) egy évben 1,5M Ft költséget kell kitermelnie. Egy évben átlagban 20-25 esküvőt lehet lelkiismeretesen megcsinálni maximum, ha elég időt fordít az utómunkára, amiből tehát az következik, hogy 60-75.000 Ft költsége van egyetlen esküvőn (ebben nincs benne a 80-120 óra utómunka amivel egy teljes esküvői anyag leválogatása és kidolgozása jár + a fotókönyvtervezésre, illetve dvd borító tervezésre fordított idő stb...). Ezek után mindenki döntse el maga, hogy, hogyan lehet ennél kevesebbért esküvőt fotózni.


Az pedig feltűnhetett volna, hogy ha azért mondanék negatív véleményt az illető fotográfusról, hogy a kérdezőt, vagy bárki mást a saját szolgáltatásom felé mozdítsak el, akkor valamilyen formában utaltam volna arra, hogy hol érik el azt. Nem. Erre a szezonra teljesen tele vagyok és a jövő évre sem sok szabad időpontom maradt, hidd el, hogy nem szorulok arra, hogy azért húzzak le bárkit is, mert a munkáját akarom. Ha valakiről véleményt mondok, a teljesítménye alapján teszem és az általad említett hölgyemény teljesítménye nem elégséges ahhoz, hogy valaki esküvőfotósnak hívhassa magát, pláne nem, hogy egy magát felsőbb szintűként beállító társaság tagjaként hirdessen. Ez az én véleményem, nem kell, hogy egyetérts vele, de ne magyarázd meg, hogy ez egy színvonal ami irigylésre vagy követésre méltó, mert nem az.

2014. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! A fotós kérdés nálam megint egy másik téma. Munkámból kifolyólag rengeteg kapcsolatom van, fotósokkal is (sok kezdővel is), akiknek a munkájuk iszonyú jó és nagyon tetszenek is, így ezzel kapcsolatban is van 1-2 ötlet a tarsolyomba. Valahogy most fog visszaütni, hogy jó tett helyében jót várj.


A ruha kérdést vázoltam már: tudok varrni, mintát kunyiztam egyik varró ismerősömtől az én és a párom anyukája is varró mind e mellé.


Beszéltünk erről párommal is: mondta, hogy ne aggódjak, az anyukájával néha leszalad a ló, tudja, hogy az én családom hogy áll ehhez hozzá és összespóroljuk a rávalót és Ő nagyon örülne annak, ha alapból valamelyik háznál lenne a lagzi (mindkét család hatalmas telkes családi házban él) így bérleti díj nincs, díszítést meg megoldom a barátnőimmel, sógornőimmel és a testvéreinkkel. Így sátorbérlés, padok kibérlése, néhány pincér felfogadása, étkészlet bérlése (bár találtunk olyan éttermet is, ahol ha megrendeljük az ételeket, adnak hozzá étkészletet is) étkezés, italok és maga a ceremónia (bár azt beszéltük, hogy a polgárink az egy gyors kéttanús lesz hétköznap és csak a templomi után lesz lagzi). A zene meg akármilyen cinken is hangzik, de gépről fog szólni. De itt belekavarodtunk már mind a ketten és abbahagytuk:) (egyelőre)

2014. márc. 25. 14:28
 29/39 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem mondta, hogy irigylésre méltó, amikor ezt írtam akkor cinikus válaszra cinikus válasz ment annak aki háttértudás és ész érvek nélkül csak beírt egy pocskondiázó választ, de amúgy nem érdekelt különösebben a dolog, akár családtag is csinálhatta vokna kis kodak fényképezőgéppel az se érdekelt minket ugyanis nem attól fog egy házasság működni, hogy 200ezres ruhában vonulsz oltár elé vagy 100 ezres minőségi fotósod van.

A legtöbb nagyzolós esküvő, meg a " jaj nekünk külföldi a fotós" és házasodjunk 1 év után kapcsolatok mind nálunk kötnek ki és sajnos ez tény.

Szóval akkor is azt mondom, hogy a több milliós esküvő nagyzolás, persze nyilván a létszámtól is függ de 40 emberre biztos hogy az és ott már nem az igazi lényegen van a hangsúly. Sokan nem is tudják mi a lényeg csak gyűrű legyen az ujjukon.

2014. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
92%

Azt írtad fel tud mutatni valamit és olyan társaság tagja, melynek vezetőjének szava többet ér az enyémnél. Ez valamiféle felsőbb szintre enged következtetni (ami mondjuk nem létezik, legalább is Ők nem állnak ezen a felsőbb szinten). Ez a vita kezd amúgy méltatlan lenni, feljebb mindent leírtam, ha nem volt egyértelmű és érthető, sajnálom. A személyeskedés részére nem válaszolnék ha nem baj, de azt engedd már meg, hogy mindenki eldöntse, hogy mennyit költsön az esküvőjére. Ne Te legyél már aki megmondja, hogy mi a nagyzolás és mi nem. Neked nem volt rá, sz@r neked, másnak attól még lehet és nem hiszem, hogy ettől rosszul kellene éreznie magát és újgazdagozni meg borsónyi agyúzni kellene. Rossz lehet neked! ;)


Sok boldogságot! :)

2014. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!